فیلم و هنر

«غول‌کش‌‌ها: ظهور تایتان‌‌ها»؛ گیرمو دل تورو و پایان یک حماسه فانتزی

مجله یک تجربه ، ترجمه علی افتکاری

فیلم “Trollhunters: The Rise of the Titans” (“Trollhunters: Rising the Titans”) که از 21 ژوئیه 2021 از طریق نتفلیکس در دسترس بینندگان قرار گرفت ، از سوی منتقدان فیلم واکنش مثبت دریافت کرد. از حق رای علمی-تخیلی “آکادمی قصه ها” توسط فیلمساز برنده اسکار گیلرمو دل تورو ، در قالب 88 قسمت و سه درام تلویزیونی ، “غولها / شکارچیان ترول” ، “سه دونده” و “جادوگران” ، در حال کار بین سالهای 2016 تا 2020 و دریافت هشت جایزه امی و پنج جایزه آنی.

انیمیشن DreamWorks خالق انیمیشن کامپیوتری سه بعدی “Troll Hunters: The Rise of Titans” است. دل تورو با مارک گوگنهایم ، دن هیگمن و کوین هیگمن به عنوان نویسندگان مشترک و گوگنهایم ، برادران هیگمن و چاد همس ، مدیر پروژه ، نویسندگی این پروژه را بر عهده داشتند.

یوهان مت ، فرانسیسکو رویز ولاسکو و اندرو ال اشمیت کارگردان “شکارچیان ترول: ظهور تایتان ها” هستند و در این فیلم امیل هرش ، لکسی مادرانو ، چارلی رابطه جنسیتون ، کلسی گرمر ، آلفرد مولینا ، استیون یون ، نیک فراست ، کالین اودانوهیو و دیه گو لونا.

داستان نسخه فیلم یک سال پس از وقایع “جادوگران” اتفاق می افتد. نگهبانان آرکادیا باید برای آخرین بار متحد شوند و با “نظم آرکین” که اولین تیتان ها را زنده کرد مبارزه کنند. آرکادیا در “شکارچیان ترول: ظهور تیتان ها” ، اگرچه به نظر می رسد یک شهر معمولی است ، اما در مرکز خطوط محرمانه و محرمانه قرار دارد که آن را مرکز بسیاری از جنگ ها بین موجودات خود ، از جمله ترول ها ، بیگانگان و جادوگران می کند. به شخصیت های اصلی این سه شخصیت در یک ماجراجویی هیجان انگیز شرکت می کنند ، جایی که آنها باید با “فرمان آرکین” سر و کار داشته باشند تا جادویی را که همه آنها را متحد می کند کنترل کنند.

دل تورو و تیم خلاقش از سال 2016 داستانی غنی و احساسی را خلق کرده اند ، در حالی که موفقیت هنری سریال را به طور مداوم افزایش می دهد. دل تورو در مورد حق فروش در جشنواره آنسی 2021 در ژوئن گذشته گفت: “ما همیشه امیدوار بودیم که این سه مقاله به بالای فیلم برسد.” ما می خواستیم فیلم با بالاترین کیفیت و جامع ترین و در عین حال بزرگترین و احساسی ترین از نظر اندازه سه باشد. “ما به” قصه های آرکادیا “بسیار افتخار می کنیم و بسیار هیجان زده هستیم که این پایان فوق العاده را ارائه دهیم.”

دل تورو گفت: “این فیلم قبل از اپیدمی برای یک نمایش بزرگ ساخته شد.” ما در طول اپیدمی تولید پروژه را تکمیل کرده ایم. به نظر من اندازه و تصاویر عالی است. واقعاً خوشحالم که با افرادی مثل شما ملاقات می کنم. “من بیش از یک دهه با این کار بودم.”

با نگاهی به ریشه های حق رای دادن ، دل تورو به یاد می آورد: “در سال 2007 بود که برای اولین بار به فکر ساخت سریال تلویزیونی با فاکس افتادم. علاوه بر این ، قبل از اینکه ایده” رویدادهای غیر معمول “به ذهنم برسد ، من من فکر می کردم گروهی از بچه ها با ترول مبارزه می کنند. آنها باید در آزمون ریاضی شرکت کنند و معلمان آنجا هستند. روسای روباه می خواهند بیشتر بدانند. بنابراین ما یک کتاب نوشتیم ، و همانطور که در هالیوود اتفاق می افتد وقتی شما کتابی می نویسید ، آنها می خواهند آن را به عنوان یک فیلم ببینند. “آنچه ما می خواستیم برای یک فیلم خیلی بزرگ بود.” اگر این کتاب را بخوانید ، متوجه خواهید شد که بسیار ترسناک و بسیار دشوار است. “

“روز بعد وقتی با کاتزنبرگ صبحانه خوردم ، گفت:” من را نکش ، اما آیا می خواهی آن را به صورت سریالی انجام دهی؟ “

کاتزنبرگ دل تورو و تیمش را تشویق کرد که داستان را به سه گانه تلویزیونی تبدیل کنند. صادقانه بگویم ، چهل و پنج دقیقه بعد از اینکه او با من تماس گرفت ، همه چیز را در ذهن داشتم ، گفت دل تورو. گفتم ما یک سریال و یک فیلم می سازیم. آنها به خوبی به این سریال پاسخ دادند ، اما از پایان دادن به فیلم خودداری کردند. وقتی داشتیم روی جادوگران کار می کردیم ، به آنها گفتم: “ببینید ، اگر اجازه دهید آخرین کار را روی صفحه بزرگ انجام دهیم ، ما جادوگران را خلاصه می کنیم. ما این کار را در ده قسمت انجام می دهیم ، اما یک پایان بزرگ خواهیم داشت. و او گفت: خوب می شود. به همین دلیل اتفاق افتاد که امکان ساخت «شکارچیان ترول: ظهور تایتان ها» وجود داشت.

اگرچه «شکارچیان ترول: ظهور تایتان ها» پس از سه گانه تلویزیونی موفق منتشر شد ، اما شروع داستان دنیایی از فیلم های زنده بود. کوین و دن هیگمن توضیح می دهد: “پروژه شکارچیان ترول به عنوان فیلمی بر اساس یک متن خوب از مارک و گیلرمو دل تورو آغاز شد.” آنقدر خلاق ، آنقدر سرگرم کننده و آنقدر پر از جهان بینی بود که معلوم شد یک فیلم هرگز نمی تواند عدالت را رعایت کند. وقتی داستان به یک سریال تبدیل شد ، ما آن را در قالب 52 قسمت ، که تعداد آنها بسیار زیاد بود ، بیان کردیم. ای کاش می توانستیم به شما بگوییم از کجا می دانیم داستان به کجا می رود ، اما وقتی تعداد زیادی اپیزود در پیش رو دارید ، تنها راه بیان داستان تمرکز بر مناطق زیر است. “یک نیرو گروه نویسندگان شگفت انگیزی داشت.”

به گفته گوگنهایم ، داستان فیلم با نگارش فصل “جادوگران” آغاز شد و هر دو تیم با یکدیگر همکاری کردند تا سکانس ها منطبق و منطقی باشند. او گفت: “سفر و بازگشت زیادی وجود داشت.” ما واقعاً هیچ داستانی در داستان باقی نگذاشتیم. همه چیز به طور کامل مورد بررسی و بحث قرار گرفت. جالب بود ، زیرا ما در حال نوشتن فیلمنامه فیلم در حالی که وب در حال نوشتن بود ، و ما مجبور بودیم برای نوشتن به متخصصان بنویسیم زیرا آنها خلاق ، دلسوز و در مورد آنچه فیلم آماده بود تغییر کرده بودند. ” ما می خواستیم که برآورده شود. “

اگرچه این مجموعه و فیلم در طراحی پیچیده و پیچیده خود با انیمیشن کامپیوتری سه بعدی ظاهر می شوند ، اما هر کدام به یک داستان بسنده می کنند ، نه “قابل تولید” و فرمان مستقیم تور تورو بود. گوگنهایم می گوید: “گیلرمو همیشه ما را تشویق می کند تا هر چیزی را که مناسب یا مناسب است بنویسیم.” “سپس ما تقریباً بر این فرض نوشتیم که با استعدادترین شرکای تولیدی ما – که در قسمت اول” شکارچیان ترول “و” قصه های آرکادیا “ظاهر شدند – می توانند دیوانگی ما را پایان دهند.”

پول یا کمبودها اغلب بر تصمیم گیری ها تأثیر می گذارد و بودجه هنگفت فیلم نهایی باعث شده است که طراحی و جلوه های بصری پیچیده تر باشد. دان و کوئین می گویند: “همه کسانی که در تلویزیون کار می کنند می دانند که زمان پول است و در تلویزیون همیشه پولشان تمام می شود.” “دلیلی وجود دارد که فیلم ها بهتر به نظر برسند و این همه اعتبار به کارگردانان شگفت انگیز و تیم بصری ما تعلق می گیرد.”

از آنجا که سه گانه “شکارچیان ترول” طرح غنی و متنوعی را در “تاریخ نهایی” فیلم نهایی ارائه می دهد ، برادران هیگمن می دانند که ممکن است تماشاگران نتوانند پیش درآمد را دنبال کنند و شاید باید شخصیت ها بلافاصله معرفی شوند. آنها می گویند: “ما می دانستیم که کسی که این سه گانه” Arcadia Tales “را ندیده بود با چیز جدیدی روبرو می شد. این دنیای ترول ها است ، مانند بیگانگان و جادوگران. اگر آنها به این دنیا اعتقاد داشتند ، همه ما خوشحال می شدیم. “در عین حال ، این واقعیت که تیتان ها قصد نابودی کره زمین را دارند مفید است.”

برای گوگنهایم ، مانند دیگر مدیران تولید در شرایط مشابه ، بزرگترین چالش فیلم تعیین تکلیف Covid-19 بود. او اذعان می کند: “این پاسخی نیست که شما هرگز نشنیده اید ، اما همه گیری بزرگترین مشکل است.” انیمیشن این فیلم حاصل تلاش هنرمندان سراسر جهان است که مجبور به کار دور و دراز هستند. “شیوه ای که همه برای انجام این کار گرد هم آمدند واقعاً الهام بخش بود.”

گوگنهایم امیدوار است که پایان “شکارچیان ترول” ارزشش را داشته باشد. وی در پایان گفت: “امیدواریم تماشاگران احساس کنند که این سه نفر به نتیجه رضایت بخشی رسیده اند.” امیدواریم از لحاظ روحی تحت تأثیر قرار گیرند. و البته ، ما امیدواریم که کل فرنچایز برای مدت طولانی با محبت به خاطر سپرده شود ، اما در پایان روز ، هیچ یک از این موارد را کنترل نمی کنیم. این بیننده با آخرین کلمه است. ما فقط سپاسگزاریم که آنها وقت زیادی را صرف تماشای این موضوع کردند. “

منابع: انیمیشن های شبکه جهانی و ابزارهای کامیک بوک

این فیلم را در تجربه ببینید

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا