عملکرد گرافیکی پیکسل 8 پرو ناامیدکننده است

نتایج تست های مختلف نشان می دهد که عملکرد گرافیکی پیکسل 8 پرو بسیار ناامیدکننده است. تراشه تنسور G3 در مقابل حریفان حرفی برای گفتن ندارد.
گوگل با معرفی پرچمدارهای جدید خود نشان داد که می تواند گوشی ای بسازد که از همه نظر با حریفان رقابت کند و در بسیاری از بخش ها حتی از آنها هم بهتر باشد. اما باوجود اینکه گوشی های جدید غول جستجوی جهان از ویژگی  هوش مصنوعی بهره می برند و عملکردی درخشان در بخش دوربین و نمایشگر دارند، اما در عملکرد پردازنده حرفی برای گفتن در برابر رقبا ندارند. به تازگی تست های انجام شده نشان دادند که عملکرد گرافیکی پیکسل 8 پرو بسیار ناامیدکننده بوده که همین موضوع پردازنده تنسور G3 گوگل را وارد چالشی جدید می کند.
بیشتر بخوانید: قفل تشخیص چهره پیکسل 8 پرو به سادگی فریب می خورد!
عملکرد گرافیکی پیکسل 8 پرو ناامیدکننده است
نتایج تست های مختلف نشان می دهد تنسور G3 جدید گوگل در سری پیکسل 8 از نظر عملکرد نسبت  به همتایان خود ضعیف تر عمل می کند. این تراشه در آزمایش اجرای بازی Genshin impact عملکرد ناامیدکننده ای داشت و به نظر می رسد حتی در سایر معیارهای شناخته شده  بازار از رقبای خود عقب تر است.
اطلاعاتی که Golden Reviewer در ایکس (توییتر سابق) به اشتراک گذاشته است، نشان می دهد پیکسل 8 پرو با پردازنده گرافیکی Mali Immortalis-G715s MC10 ضعیف تر از سایر پرچمداران بازار عمل می کند. این گوشی در تست WildLife Extreme امتیاز 2445 را به دست آورد؛ درحالی که Snapdragon 8 Gen 2 و A16 Bionic اپل (که سال گذشته معرفی شد) به ترتیب 3739 و 3359 را کسب کرده اند. از طرفی Dimensity 9200 در این معیار امتیاز 3627 را به دست آورد.
درواقع آزمایش ها نشان می دهد توان گرافیکی تنسور G3 گوگل تقریباً مشابه Snapdragon 8 Gen 1 است.

پیکسل 8 پرو در آزمایش GFXBench Vulcan/Metal 1440P نیز عملکرد مشابهی ارائه داد و موفق شد به نرخ 37 فریم برثانیه دست یابد. در مقام مقایسه، حتی پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 در این معیار به نرخ 48 فریم برثانیه رسید. از طرفی Snapdragon 8 Gen 2 امتیاز متوسط 69 فریم برثانیه و A16 Bionic امتیاز 53 فریم برثانیه را به دست آوردند.
اگرچه امتیاز بنچمارک تنسور G3 درسطح رقبای این تراشه نیست، از پس اجرای عملکردهای مختلف در پیکسل 8 پرو برمی آید. البته با توجه به اینکه قیمت گوشی گوگل از 1000 دلار شروع می شود و تقریباً با قیمت گوشی پرچمدار سامسونگ و قیمت گوشی آیفون مطابقت دارد، قطعاً کاربران انتظار دارند عملکردی در سطح همتایان خود مثل Snapdragon 8 Gen 2 ارائه دهد.
بیشتر بخوانید:

    بهترین نمایشگر موبایل 2023 متعلق به پیکسل 8 پرو است؛ پایان عصر اپل و سامسونگ!
    تماشا کنید: تست مقاومت پیکسل 8 پرو منتشر شد
    نخستین رندرهای پیکسل 8a منتشر شد [+عکس]

نظر شما درباره عملکرد گرافیکی پیکسل 8 پرو چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
  

دکمه بازگشت به بالا