علی فرهادی مدیر بخش یادگیری ماشینی اپل از این شرکت جدا شد

علی فرهادی مدیر بخش یادگیری ماشینی اپل از این شرکت جدا شد. فرهادی یک کارآفرین زبده و حالا مدیرعامل یک شرکت فعال در هوش مصنوعی است.
علی فرهادی به عنوان مدیر بخش یادگیری ماشینی اپل پس از 3 سال از بزرگترین شرکت فناوری جهان جدا شد. او که قبلاً استارتاپی به نام Xnor.ai را رهبری می کرد، با فروش این استارتاپ به اهالی کوپرتینو رسماً به این شرکت پیوست و حالا پس از 3 سال به عنوان مدیرعامل شرکت هوش مصنوعی هم بنیان گذار مایکروسافت منصوب شده است.
بیشتر بخوانید: نخستین مجری هوش مصنوعی تلویزیون ایران معرفی شد [+فیلم]
علی فرهادی مدیر بخش یادگیری ماشینی اپل از این شرکت جدا شد
خبر جدایی این کارآفرین ایرانی از اپل در بیانیه ای از سوی مؤسسه هوش مصنوعی الن اعلام شده است که با نام AI2 نیز شناخته می شود. این سازمان در سال 2014 توسط «پل الن»، هم بنیان گذار مایکروسافت، تأسیس شد و روی ابزارهای هوش مصنوعی اثرگذار و مهندسی در خدمت جامعه فعالیت دارد.
علی فرهادی در نقش مدیرعامل AI2 ظاهر خواهد شد تا دوباره فعالیتی مانند گذشته داشته باشد. گفتنی است که استارتاپ Xnor.ai نیز در انکوباتور استارتاپ های AI2 آغاز به کار کرده بود، اما درنهایت از آنجا بیرون آمد و در معامله ای به ارزش تقریباً 200 میلیون دلار توسط اپل تصاحب شد.

این نخبه و کارآفرین ایرانی در بیانیه ای درباره تصمیم جدید خود گفت:
«در شرایطی که با تغییرات بزرگی درزمینه توسعه و استفاده از هوش مصنوعی روبه رو هستیم، نمی توانستم زمان بهتری را برای بازگشت به AI2 به عنوان مدیرعامل انتخاب کنم. جهان ما امروز بیش از هر زمان دیگری به شکلی از تحقیقات درزمینه هوش مصنوعی نیاز دارد که واقعاً باز و شفاف بوده و ریشه در علم داشته باشد و از داده ها، الگوریتم ها و مدل های باز و در دسترس نشأت بگیرد. معتقدم این رویکرد رادیکال برای بازبودن به منظور ساخت نسل بعدی هوش مصنوعی ضروری است. محققان و مهندسان کلاس جهانی در AI2 به شکلی منحصربه فرد آماده اند تا این رویکرد تازه و قابل اطمینان در توسعه هوش مصنوعی را رهبری کنند.»
با توجه به اینکه معمولاً جزئیاتی درباره خرید استارتاپ ها توسط اپل منتشر نمی شود، نمی دانیم که فرایند انتقال چگونه صورت گرفته است. اما گزارش ها می گویند علی فرهادی رهبری «تلاش ها درزمینه نسل بعدی یادگیری ماشینی» را در اپل بر عهده داشت.
یادگیری ماشینی نقش مهمی را در محصولات مختلف اپل، از قابلیت های سلامتی اپل واچ گرفته تا ویژگی های هوشمندانه در دیگر دستگاه ها، ایفا می کند. رهبر تیم یادگیری ماشینی و استراتژی هوش مصنوعی اپل «جان جیانندرا» است که در سال 2018 به این شرکت پیوست. او قبلاً در گوگل کار می کرد.
بیشتر بخوانید:

    گفتگو با درختان به واسطه هوش مصنوعی ChatGPT!
    مدیر ارشد هوش مصنوعی متا: سطح هوش ChatGPT در حد یک سگ است!

نظر شما درباره  جدایی علی فرهادی از اپل و آغاز فعالیت گسترده او در زمینه هوش مصنوعی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
  

دکمه بازگشت به بالا