فیلم و هنر

علت درگذشت محمدرضا اسماعیلی نوازنده + بیوگرافی


تیتربرتر احمدرضا اسماعیلی ، نوازنده سنتور و مدرس دانشگاه اثر ایست قلبی در ۳۸ سال گذشته.

علت درگذشت احمدرضا اسماعیلی


علت درگذشت احمدرضا اسماعیلی
علت درگذشت احمدرضا اسماعیلی

احمدرضا اسماعیلی، زاده سال ۱۳۶۳ اهل تهران بود و از محضر استادانی چون محمد علیایی، مسعود شناسا، علیرضا مشایخی، مهران روحانی، شاهین فرهت، نصرالله ناصح پور، اردوان و پشنگ کامکار، بهره برده بود.

وی تدریس در دانشگاه را از سال ۹۳ آغاز کرد و از آخرین فعالیت‌هایش می‌توانم به آهنگسازی «از خون سیاوش» برای اکستر فیلارمونیک بلغارستان، «کنسرتو برای سنتور و ارکستر» و مجموعه‌ای بر روی اشعار شاعران معاصر برای ارکستر سازهای ملی اشاره کرد.

آلبوم «مجلس عاشق کشی» به عنوان آهنگساز، آلبوم «واپسین بدرود» به عنوان نوازنده، آلبوم «آرش کمانگیر» به عنوان نوازنده، آلبوم «یادگاری» به عنوان نوازنده و سرپرست کر و کتاب «جلس عاشق کشی» (پارتیتور) از دیگران. زار زنده یاد احمدرضا اسماعیلی هستند.


فرودگاه ها:بیوگرافی احمدرضا اسماعیلی آهنگساز، نوازنده سنتور و مدرس دانشگاه

سیزدهم تیرماه 1363 درتهران زاده شد. از ده سال و با نواختن سنتور نزد مصطفی طراحی، موسیقی را آغاز کرد و پس از آن در محضر استادی چون محمد علیایی، مسعود شناسا، پشنگ کامکار، اردوان کامکار و نصرالله ناصح پور به تکمیل دانسته های خود در زمینه موسیقی ایرانی پرداخت، همزمان. صول و مقدمات موسیقی غربی و سپس آهنگسازی را درمحضر مهران روحانی فراگرفت. شاگردی این فرزانه، تاثیرات فراوانی بر نوع و برخورد ک گهنگسازی استاد گذاشت ف ا ا ب ب ب ب ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ع

از دیگر اساتید وی درحوزه موسیقی می‌توان از دکتر محمدرضا آزاده‌فر(روش تحیق)، کیاوش صاحب‌نسق(موسیقی الکترونیک)، پویان آزاده، علی حشمتی افشار، فهیم ممتازی(پیانو) و لوریس هویان(رهبری ارکستر) نام برد. این ویژگی در همه زبان ها موجود نیست.

وی فارغ التحصیل التحصیل کارشناسی موسیقی ایرانی از دانشگاه هنر است و پس از آن با رتبه اول آزمون کارشناسی ارشد در رشته های نوازندگی موسیقی ایرانی و آهنگسازی وارد دانشگاه تهران شد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته آهنگسازی با نمره 20 و درجه ممتاز دریافت کرد. ضانون استعداهای درخشان دانشگاه تهران است و تدریس دستیاری دکتر شاهین فرهت را نیز در کارنامه دارد. ع ل دوهش درحوزه های فلسفه ی هنر و نقد جدید ، دلمشغولی دیگر اوست.

از آخرین فعالیت‌های آهنگسازی احمدرضا اسماعیلی می‌توانم به «از خون سیاوش» برای ارسال فیلارمونیک بلغارستان، «کنسرتو برای سنتور و ارکستر» و مجموعه‌ای بر روی اشعار شاعران معاصر برای ارکستر سازهای ملی اشاره کنم.

از سال 1393 دانشگاهی را آغاز کرد

مار منتشر شده

ملبوم مجلس عاشق کشی به عنوان آهنگساز

ولبوم واپسین بدرود به عنوان نوازنده

بلبوم آرش کمانگیر به عنوان نوازنده

آلبوم یادگاری به عنوان نوازنده و سرپرست کر

متاب مجلس عاشقی (پارتیتور)


دنچه دیگران می خوانند:

گردآورنده: مریم بالوی فیلی

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا