فیلم و هنر

علت اعتراض سیدجواد هاشمی به ارزانی قیمت بلیت سینما!


تیتربرتر سیدجواد هاشمی تهیه‌کننده و کارگردان سینما با اشاره به پروژه‌هایی است که در دست می‌گوید: با توجه به اینکه تاریخ صدور پروانه نمایش فیلم سینمایی «جزیره فضایی» مدتی پیش به پایان رسیده بود، دوباره درخواست پروژه‌ها را نشان داد اما تا امروز پاسخی در این مورد داشته باشید. دریافت نکردم. در واقع منتظر هستم تا بعد از دریافت پروانه نمایش دوباره ، این فیلم را در تابستان اکران کنم.

علت اعتراض سیدجواد هاشمی به ارزانی قیمت بلیت سینما!


 علت اعتراض سیدجواد هاشمی به ارزانی قیمت بلیت سینما!
علت اعتراض سیدجواد هاشمی به ارزانی قیمت بلیت سینما!

وی ادامه داد: همچنین به دنبال دریافت پروانه ساخت فیلم «شهر گربه‌های ۲» البته گذشته و با اطلاع از مقامات ارشاد، به دلیل اینکه فیلم‌ها می‌توانند بخشی از مشکلات اقتصادی سینمای کودک را جبران کنند، در ۲ قسمت فیلمبرداری کرده‌ام، در این میان بخشی از فیلم‌های مانند ویژوال، صداگذاری و یا موسیقی باقی مانده است.

  • هزینه های پس از تولید فیلم ۱۰ برابر شده است

این کارگردان سینما با اشاره به اینکه در حال حاضر هزینه‌های پس از تولید یک فیلم ۱۰ برابر شده است، به شرایط اقتصادی سینما اشاره کرد و گفت: وقتی مردم به رستوران می‌روند به عنوان مثال برای هر پرس غذای ۳۵۰ هزار تومانی می‌پردازند. وقتی که با پول یک پرس چلو گردن ۱۰ نفر می‌توانند سینما بروند. عجیب‌تر این است که هنوز می‌گویند پول بلیت سینما گران است، در چنین شرایطی به‌عنوان یک تولیدکننده با افزایش آن.

وی توضیح داد: فکر می‌کنم چنین فضایی با هدف شرایط سخت برای تهیه‌کننده بخش خصوصی است تا عطش را به لقایش ببخشد و دیگر فیلم نکند و در نهایت فیلم‌هایی با نگاه و طرح‌های دولتی ساخته شود، آن وقت است که سرمایه‌گذاری دیگر مهم نیست. چرا که یک نگاه عاقلانه نشان می‌دهد اگر برای یک فیلم سینمایی ۱۰ میلیارد تومان هزینه می‌کند، حتی بعد از گذشت یک سال و نیم، ۵۰ میلیارد تومان هم می‌فروشد که از نظر اقتصادی ضرر می‌کند.

هاشمی با اشاره به اینکه بعد از اکران فیلم سینمایی «شهر گربه‌ها» همه به او تبریک گفته اند که این فیلم در جدول فروش جزو ۶ فیلم اول سال ۱۴۰۰ بوده است، گفت: می‌گفتند این فیلم از فیلم‌هایی چون «درخت گردو» و یا «خورشید» است. » فروش بیشتری داشته است، اما کسی نمی‌داند با مجموع فروش شبکه نمایش خانگی، بازهم می‌تواند فیلم را باز کند، آن هم هزینه فیلمی که بیش از ۲ سال قبل از اکران ساخته شده بود. اگر بخواهد ساده بگویم در پروژه تولید این فیلم یک ویلا فروخته‌ام ۵۰۰ میلیون تومان، اما این ویلا امروز ۱۴ قیت است. یعنی فیلم من باید ۱۴ برابر می‌فروخت تا همان ارزش پول ۲ سال خود را به دست بیاورم.

  • تنگ‌نظری برای نابودی سینمای خصوصی

وی توضیح داد: چگونه ممکن است به عنوان یک تهیه‌کننده ۱۴ برابر ضرر، اما مثلاً یک و نیم برابر باشد؟ به همین دلیل برای ساخت فیلم غیردولتی برای اصحاب هنر تصویر اصلاً نمی‌شود و این یعنی یک برنامه برای نابودی سینمای خصوصی اتفاق می‌افتد، در حالی که اصل 44 قانون اساسی می‌گوید بخش خصوصی باید تقویت شود، این در حالی است که اصلاً هیچ اتفاقی به طور خاص نمی‌افتد. سینما رخ نداده است. در حال حاضر خنده دارترین اتفاق این است که سطح شهر از بیلبوردهای تبلیغی سریال تلویزیونی و ی آن ل است. نمی‌دانم چنین اتفاق‌هایی هنرنمایی است یا زورآزمایی است. بخر به چه قیمتی زورآزمایی با این سینمای مفلوک می‌کنند که یک سینماگر نمی‌تواند در لر باشد.

با توجه به اینکه نوشته‌های من، ضعف‌های اصلی من در فیلم‌هایم است و خود نیز به این ضعف می‌کنم، به همین دلیل سریال «پیشونی سفید» توسط حمزه صالحی و کریمی خودسیانی نوشته‌شده و خودم تنها یک بازنویس مختصر کارگردان فیلم «تورنادو» هستم. »کاری کرد: سینمای خانگی را هم که از سینماگران می‌گیرند و تلویزیون آن را می‌گیرند برا باید اینقدر به سینما توهین کرد. چنین اتفاق‌هایی یعنی یک دایره‌ای از تنگ نظری برای نابودی سینمای خصوصی به‌وجود آمده و سینماگران نیز در چنین شرایطی باید سرخورده بیاورند، چرا که یا باید «دینامیت» را بسازید که هم رنگ‌های قرمز را رصد کنید و هم در آن حشو بیاورید. ! ب ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ز ز ز ز ز ز ز یارکردان دیگر باید «گشت ارشاد» را بسازد تا در نهایت یک اقدام دیگر درباره آن حرف بزنند.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به حواشی اکران «شهر گربه‌ها» آیا تغییراتی در تولید قسمت دوم این فیلم اعمال می‌شود و یا برای دریافت پروانه ساخت ممیزی‌هایی به آن وارد شده یا خیر، توضیح داد: نمی‌توانم در حال حاضر برای قسمت دوم حاضر باشم. «شهر گربه‌ها» قضاوتی داشته‌ام، اما باید این را بگویم مشکلی که برای شهر گربه‌ها» یک «آمده بود، بحث بخش‌های موسیقی و رقص در فیلم بود، کسانی که فیلم را قضاوت کرده بودند، بودند که اصلاً فیلم را ندیده و فکر کرده بودند». آه آن گربه‌ای که رقصیده، زن است در حالی که این گربه مرد بود

وی ادامه داد: در این روزها قضاوت‌ها راحت شده و باعث شکل‌گیری برخی از حواشی و اتفاقات می‌شود، هر حال باید در «شهر گربه‌ها» بگویم ۲، صحنه‌های موسیقی آن کمتر بوده و سعی کرده‌ایم حتی به قسمت اول، بیشتر به خانواده بگویم. فکر کنیم که شاید خانواده‌ها از این طریق فرزندان خود را به سینما بیاورند. شرایط تولید به گونه‌ای است که کار را برای خانواده بسازیم و همین مسئله باعث می‌شود که کمی از بچه‌ها فاصله بگیریم، تا خانواده‌ها نیز این فیلم را به سینماها بروند ببینند.

هاشمی در ادامه درباره سایر فعالیت‌های خود هم گفت: در گذشته، پیش از تولید سریال «پی سفید» را آغاز کرد که به دلایل اقتصادی پیش از تولید آن شروع شد و در حال حاضر تلاش می‌کنم تا پیش از تولید این سریال را دوباره شروع کنم. باید آن را برای کودکان تولید کنم.

  • از ترلان پروانه قطع امید کرده ام

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این سریال ترلان پروانه نقش پیشونی سفید را بازی می کند یا خیر، بیان می کند: کاملاً از ترلان پروانه برای حضور در این فیلم قطع امید کرده ام، نه او باید در این پروژه حضور داشته باشد. نه ما ماشینی به ادامه حضور وی در این پروژه داریم، چرا که ترلان دیگر بزرگ شده و در واقع گریم پیشونی سفید برای بچه ها جذاب است، به همین دلیل باید آهویی بسازیم که آن گریم را داشته باشد. بیشونی سفید ”

این تولیدکننده سینما ادامه داد: تاکید می‌کنم با توجه به اینکه نوشته‌های من، ضعف‌های اصلی من در فیلم‌هایم است و خود را به این ضعف اعتراف می‌کنم، به همین دلیل سریال «پیشونی سفید» را حمزه صالحی و کریم خودیانی نیز نوشته‌اند و من تنها یک بازنویس است. مختصر داشته‌ام و قول می‌دهم بهترین سریال تاریخ سینمای کودک را تولید می‌کنم، پروژه‌هایی که نمونه‌ای از آن‌ها هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر، پیشنهادهای زیادی برای بازیگری دارم اما به دلیل مشغله کاری که. اما در این میان نقش‌های کوتاه و با هویت را دوست دارم و یا اگر قرار است نقشی طولانی بازی کنم بهتر است که. بته من بیشتر از هر کسی دوست دارم که ونم.

هاشمی در پایان درباره بازیگری خود گفت: دوباره بازی در نقش اسوه‌ها و اسطوره‌های دفاع مقدس من را هیجان‌زده می‌کند، اما اگر بخواهم مردم را هیجان‌زده کنم، باید دوباره نقش‌های منفی بازی کنم.


فرودگاه ها:

ازدواج سید جواد هاشمی


 ازدواج سید جواد هاشمی
ازدواج سید جواد هاشمی

سید جواد هاشمی سالهاست با فرزانه پورحسینی متولد ۱۳۴۸ ازدواج کرد که ثمره آن دو فرزند بنام ها محسن متولد 1370 و فاطمه متولد 1374 می باشد. فرزانه (ربابه) پورحسینی دارای دیپلم تجربی و خانه دار است.

شاگردان سید جواد هاشمی

فرزاد جمشیدی، احسان علیخانی ،امیرحسین مدرس در رده مجری گری، حسین هوشیار، ابوالفضل بختیاری در مداحی، شاگردهای من بودند.

شاید کسی باورش کند که شهناز واقعی، امیر بکان، علی تفرشی و علی لهراسبی در حوزه موسیقی، علی سلیمانی، عباس غزالی و خیلی از بازیگران اصلی تئاتر شاگردهای من بودند، من برای همه آن‌ها خوشحالم که بهتر از من.


در سال 1364 وقتی 15 ساله تصمیم گرفت به جبهه برود اما چون قدش کوتاه بود به شادگان رفت تا از آنجا با تیپ قدس خوزستان ارسال شود، مدتی در بخش تبلیغات گردان محمد رسول الله بود تا اینکه به جبهه رفت.

ماجرای خوانندگی سید جواد هاشمی


سید جواد هاشمی ، بازیگر سینما و تلویزیون که این روزها در «شام ایرانی» سعید ابوطالب حضور دارد، با اجرای قطعه «رارزا کوچک خان» در قالب این مجموعه، توانمندی خود در خوانندگی را به تصویر می‌کشد.

سید جواد هاشمی،بازیگر سینما و تلویزیون، که این روزها در «شام ایرانی» سعید ابوطالب حضور دارد، با اجرای قطعه «میرزا کوچک خان» در قالب این مجموعه، توانمندی خود در خوانندگی را به تصویر می‌کشد.


صو سوم «شام ایرانی» با حضور سید جواد هاشمی، علی انصاریان، حامد آهنگی و جورج اوسطا (بازیگر لبنانی) ساخته شده است.


دنچه دیگران می خوانند:


نویسنده: مریم بالوی فیلی

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا