فیلم و هنر

علت اصلی توقف سریال بچه مهندس 5

بر اساس گزارش ها عنوان؛ مجموعه “مهندس کودک”. به تهیه کنندگی سعید سعدی در فصل اول تا چهارم با حضور پرشمار مردم همراه بود و در ماه های اخیر بارها اخباری از فصل پنجم این سریال منتشر شده و هم اکنون پخش سریال متوقف شده است.

دلیل اصلی توقف سری Engineer Kid 5

دلیل اصلی توقف سری Engineer Kid 5
دلیل اصلی توقف سریال Engineer Kid 5

نویسنده سریال بچه مهندس وی در خصوص ساخت فصل جدید این سریال که توضیح می دهد پیش از این طرح خود را در تلویزیون به نمایش گذاشته است، گفت: فعلا طراحی بچه مهندس و دیگر طراحی های همکاران ما تا اعلام نظر نهایی به حالت تعلیق درآمده است. آقای. جبلی و شورا.» بهش اعتماد کن.

حسن وارسته درباره برنامه فصل جدید و برنامه های مصوب و مصوب این روزها پس از حضور رئیس جدید سازمان توضیح داد: در حال حاضر سه طرح را به دلیل تغییر مدیریت در تلویزیون به نمایش گذاشته ام تا نظرات نهایی صورت گیرد. در مورد آقای جبلی و شورای معتمد ایشان.

این نویسنده با بیان اینکه هر سه پروژه «بچه مهندس»، «شکست خورده» و «ترنج» ملودرام هستند، یادآور شد: قرار بود وارد فاز نگارش «بچه مهندس» شویم که به دلیل تغییر مدیریت فعلا متوقف شدیم. با تغییر مبهمی که در جاهای مختلف از جمله بخشی از برنامه سیما ایجاد می شود، نمی دانیم چه تصمیمی و چگونه آقای جبلی در سریال خواهد داشت، اما نکته مهم همین تصمیم است. زندگی فوق العاده بسیاری از همکاران ما در خطر است. در این میان، برخی از کارها به حالت تعلیق درآمده، برخی از طرح ها در مرحله نگارش است که باید در مورد آنها تصمیم گیری شود. بله، آنها ممکن است خوب باشند و ممکن است اهدافی در زندگی خود داشته باشند.

مقدس در پایان در مورد ساخت و ساز فصل جدید «بچه مهندس» وی توضیح داد: ایجاد دوران جدید تصمیمی بود که مدیران شبکه گرفتند و مخاطبان خواستار ادامه کار بودند. بله، به نظر می رسد که BT برای من نیست، BT برای من نیست، BT برای من هم نیست.

سلسله “مهندس عزیزم” تاکنون در چهار فصل تولید شده است. قسمت اول این مجموعه تلویزیونی توسط سجاد ابوالحسنی و فیلمنامه دوم تا چهارم این سریال توسط حسن وارسته نوشته شده است. سه بار این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی علی غفاری و فصل چهارم به کارگردانی احمد کاوری و سعید سعدی نیز مجموعه‌ای از برنامه‌های تلویزیونی را تولید کرده است.

اولین بار در 30 قسمت در ماه رمضان 1397 از شبکه دوم سیما پخش شد. فصل دوم این سریال از ژانویه 1997 شروع شد و در بهمن 97 به پایان رسید. فصل سوم این سریال در ماه رمضان 1399 توزیع شد. فصل چهارم در ماه رمضان 1400 پخش شد، با این انشعاب که در فصل چهارم ابتدا اعلام شد روزبه حصاری مانند گذشته نقش جواد جوادی را بازی خواهد کرد اما به دلیل اختلاف سزار با سعید سعدی و احمد. کاوری، محمدرضا رهبری جای او را گرفت.

داستان این سریال در تاریخ معاصر و در سه مرحله کودکی، نوجوانی و نوجوانی پسری روایت می‌شود که در کودکی به دلیل اینکه پدرش نمی‌خواست او به دنیا بیاید و برای قمار فروخته شود، رها شده است. یک شب بعد از چند ماه که به خانه آمد و بچه دار شد. با همسرش دعوا می کند و مادر و بچه از خانه بیرون می آیند. مادر کودک را به پرورشگاه می فرستد و نام کودک را جواد جوادی می گذارند و داستان زندگی جواد در سه فصل دیگر ادامه دارد. نقش دوران کودکی جواد جوادی (اولین بار) مانا رحمانی در نقش جواد جوادی (نوجوان) (روزبه حصاری) در فصل سوم نقش جواد جوانی را بازی کرد و محمدرضا رهبری در نقش چهارم ادامه داد.

پست های مرتبط:

اسامی بازیکنان این سری از Engineer Kid 5

اسامی بازیکنان این سری از Engineer Kid 5
اسامی بازیکنان این سری از Engineer Kid 5
 • محمدرضا رهبری جواد جوادی
 • کامران تفتی معروف است
 • ثریا قاسمی بی بی گوهر
 • شیوا خسروم مهر زهرا توفیقی مقدم
 • اتابک نادری مهرپرور
 • فرناز رهنما تینا وصال
 • کاوه سماک‌باشی تینوش وصال
 • سید مهرداد ضیایی داورپناه
 • خیام وقار کاشانی سعید نصیری
 • مهشید جوادی مرضیه توفیقی مقدم
 • امید ماهر سینا ماهر
 • نسیم باقریان الناز مافی
 • یاسمن قلیپور سپیده
 • زهرا دباغیان عطیه
 • سارا شاهرودیان ریحانه

شرح مهندس ساخت کودک 5

سعید سعدی تهیه کننده سریال «مهندس» درباره تغییر نقش اصلی سریال به دوره جدید اظهار کرد: شرایطی ایجاد شد که مجبور شدیم شخصیت اصلی را عوض کنیم. تمام تلاش ما این بود که بازیکنی را انتخاب کنیم که کار را برایمان سخت کند و مخاطب راحتتر با او ارتباط برقرار کند. الحمدلله بازیگر نامزد شده تا حدودی از نگرانی ها کاسته است.

وی در ادامه به همکاری با محمدرضا رهبری در نقش جواد جوادی گفت: از این نظر نظر ما صحیح است و دردسر چندانی برای ما ایجاد نکرده است. شاید دو سه قسمت اول چالش بود و پذیرش آن برای مخاطب سخت بود، اما از قسمت سوم تا چهارم، مخاطبان اذعان داشتند که جواد جوادی تغییر کرده و مانند قسمت های قبل، جواد بازیکن است. جوادی با توجه به سنش. بازیکن دیگری هم بود.

آنچه برخی در حال یادگیری هستند:

گردآورنده: مریم بالوی فیلی

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا