طرز استفاده ماکروفر کنوود

علائم و نوشته های روی دیسپلی یا همان صفحه نمایش مایکروویو کنوود KENWOOD به چه معناست؟ در ادامه با کنوود KENWOOD کاستومرز همراه باشید تا به بررسی و معرفی علائم و چراغ های روی صفحه نمایشگر کنوود KENWOOD بپردازیم.

سرویس و تعمیر ماکروفر سامسونگ در اصفهان  : ولتاژ برقی ورودی ماکروفر سامسونگ توسط ترانس، دیود و خازن بالا می برد تا مگنترون بتواند امواج ماکرویوو را تولید کند. به همین دلیل اگر تعمیر خودسرانه بدون داشتن دانش فنی و ابزار لازم انجام دهید خیلی خطرناک است. به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم که هرگز خودتان را انجام ندهید و این را به تکنسین های ماهر بپردازید. علاوه بر تعمیر ماکروفر سامسونگ می توانید  و را به تعمیرکاران ما بسپارید.

شاید برای اکثر ما پیش آمده باشد که انواع فر و اجاق  گازهای جاگیر را از آشپزخانه حذف کنیم، تا فقط با استفاده از مایکروویو  و سولاردام کنوود KENWOOD بتوانیم در کم ترین زمان انواع پخت  غذا را انجام دهیم. بعد از خرید دستگاه،  برای نصب و آموزش برنامه های آن و طرز کار با مایکروویو کنوود KENWOOD، به منزل ما می آید و با کلی ذوق و شوق در همان لحظه به خود قول می دهیم بعد از نصب به سراغ پخت یک غذای جدید برویم و ممکن است به مطالعه  راهنمای طرز استفاده از مایکروویو کنوود KENWOOD بپردازیم.

البته اگر قصد نداشته باشید راهنما را مطالعه کنید، بعد از اینکه تکنسین درب منزل را می بندد، ابرهای تصورات بالای سرتان نیز مانند سوزن زدن به یک بادکنک می پرند و شما می مانید و کلی برنامه و دکمه هایی که کاربرد آن یادتان رفته که کی و کجا بوده است. اما دست نگه دارید. ما با این مقاله می خواهیم یک کلاس آموزشی سولاردام یا مایکروویو کنوود KENWOOD  را مجددا به خانه تان بیاوریم و آموزش کار با مایکروویو کنوود KENWOOD را به شما ارائه دهیم.

آیا هرگز به علائم روی فر خود را نگاه کرده اید و از اینکه تمام این نشانه ها واقعا چه می کنند، متعجب شده اید؟ اکثر ما فر را به امید آن خریده ایم که سالیان زیادی برای ما کار کند، به همین دلیل نگهداری صحیح فر شما ضروری است. علاوه بر این، شما می خواهید که فرتان تمام حالات پخت و پز مورد نیاز شما را داشته باشد، اما هر یک از این نشانه ها به چه معناست؟ دانستن این نشانه ها می تواند به کاربری صحیح و درست و درنتیجه عدم آسیب به دستگاه ختم شود.

به هرجهت حالت های پخت و پز فر از طریق نشانه های روی صفحه جلوی اجاق مشخص می شود. درک این علائم نه تنها برای آشپزی موفق مهم است است بلکه برای نگهداری اجاق در شرایط مناسب اهمیت دارد. استفاده­ ی نادرست باعث صدمات و خرابی می شود که حتی اگر گارانتی مناسبی داشته باشید نیز مشکل بزرگی است. برای کمک به درک نشانه های مختلف فر و حالات پخت و پز آنها، در  به توضیح ده علامت متداول استفاده شده در آنها می پردازیم. همچنین در صورت هرگونه مشکل فنی در مایکروویو یا سولاردام کنوود KENWOOD خود می توانید با  در تماس باشید،  در قزوین در صورت بروز هرگونه مشکل، آماده ارائه خدمت به شما هستند.

آشنایی با علائم و دکمه های مایکروویو کنوود KENWOOD

بر روی دستگاه ماکروفر کنوود KENWOOD نیز انواع دکمه ها وجود دارد که هر کدام برای یک منظور خاص تعبیه شده اند. در این بخش می خواهیم شما را با این کلیدها و طریقه استفاده از آنها آشنا کنیم. هر ماکروفر دارای یک پنل کنترل است. این پنل که دارای دکمه های متفاوتی است، وظیفه فرمان دهی به دستگاه را بر عهده دارد. شما می توانید با لمس یا زدن هر دکمه به قسمتی از دستگاه، فرمان خود را صادر کنید. با کلیک بر روی هرکدام از علائم مد نظر خود به سرعت به بخش مورد نظر بروید . یکی از این کلیدها، ماکرو نام دارد. این دکمه با فشردن یا لمس کردن فعال شده و به مدت 30 ثانیه با بیشترین توان شروع به کار می کند.

برای پختن غذا و داغ کردن آن می توانید از برنامه ماکرو استفاده کنید. این برنامه همانند اجاق گاز عمل کرده و غذا را گرم می کند. علامت فن در واقع عملکرد هوای گرم مثل فر برقی است. در این حالت مایکروویو از یک فن استفاده می کند تا گرما را به طور مساوی در داخل دستگاه پخش کند. مزیت این عملکرد این است که می توانید نسبتاً سریع  غذای خود را طبخ کنید. به عبارتی دیگر علامت یک فن (پروانه) داخل یک دایره، بیانگر فری است که از یک فن برای توزیع گرمای تولیدشده از المنت دایره ای که اطراف فن را احاطه کرده، استفاده می کند.

در حالت ایده آل، توزیع گرما باید یکسان باشد، به طوری که غذا، فارغ از محل قرارگیری در داخل فر، همواره خوب پخته شود. فر های فن دار برای سریع تر گرم شدن، کاهش زمان پخت و کاهش مصرف انرژی طراحی شده اند. این فرها برای پخت همزمان چند سینی (بیسکویت ها، کیک ها و کلوچه ها بترتیب در طبقه بالا، میانی و پایینی) مناسب هستند. همچنین در صورتی که بخواهید گوشت را به شیوه­ ی آشپز ها بپزید که داخل گوشت نیم پز و بیرون آن ترد باشد، این روش توصیه می شود. توجه:  چنانچه فر ترکیبی دارید و می خواهید از فن آن استفاده کنید، نشان آن، دایره­ ی دور فن (پروانه) را ندارد.

در صورت هرگونه مشکل فنی در مایکروویو یا سولاردام کنوود KENWOOD خود می توانید با  در تماس باشید،  در قزوین در صورت بروز هرگونه مشکل، آماده ارائه خدمت به شما هستند. نشان گرمایش همرفتی، دو خط یکی در بالا و دیگری در پایین یک مربع است. خطوط نشان دهنده دو المنت گرمایشی استفاده شده، یکی در بالای و دیگری در پایین فر است. به جای یک فن، گرما از طریق حرارت طبیعی پخش می شود. از این روش برای بریان کردن گوشت و سبزیجات یا پخت کیک استفاده کنید.

نشان آن یک خط در پایین یک مربع است که بیانگر استفاده از المنت حراراتی در پایین فر است. این روش برای پخت چیزهایی است که پایه­ ی (قسمت انتهایی) آنها باید ترد شود، مانند پیتزا. همچنین برای پختن کاسرول کاربرد دارد. در این حالت تمام گرما توسط یک المنت گرمایشی در پایین مایکروویو ایجاد می شود. شما می توانید از این دکمه برای پخت غذا و پخت بن ماری استفاده کنید. حتی برای غذاهایی که در دمای بالا پخته می شوند نیز این حالت مفید است. با استفاده از این حالت می توانید مطمئن باشید که زیر یک پیتزا یا کیک بدون اینکه بالای آن بسوزد پخته می شود.

از حالت گرما از بالا برای کیک هایی که پخته شده اند و هنوز نیاز به پخت بیشتر دارند استفاده می شود. به عنوان مثال برای پخت پای سیب اگر از المنت گرما از بالا استفاده کنید می توانید از برشته شدن بیش از حد خمیر پای جلوگیری کنید. علامت این حالت یک خط زایگاگ (گریل) در بالا و یک خط صاف در پایین یک مربع است. این حالت برشته کردن پیتزا، مرغ و سایر غذاها مناسب است. نشان آن یک خط زیگزاگ در بالای یک مربع و علامت فن در پایین خط است. در حالی که گریل از بالا باعث برشته شدن می شود فن گرما را پخش می کند.

برای حفظ تعادل گرمایی گریل خاموش و روشن می شود. این روش برای بریان کردن گوشت و مرغ ایده آل است. هنگامی که این حالت را انتخاب می کنید، دستگاه شما مرتب بین فن و گریل تغییر حالت می دهد. به این ترتیب، مایکروویو هر چند وقت یکبار، هوای گرم در اطراف ظرف شما را می وزد و قطعات بزرگ گوشت و ماهی نیز به خوبی پخته می شوند. اگر فقط از حالت گریل برای قطعات بزرگ گوشت و ماهی استفاده کنید، ممکن است قسمت های بیرونی حالت سوختگی پیدا کند در حالی که قسمت داخلی آن هنوز خام است.

نشانه این حالت یک خط زیگزاگ در بالای یک مربع است. با استفاده از حالت تمام گریل شما می توانید غذای اعضای خانواده خود به همراه مهمانان را بپزید. ممکن است یک حالت تنظیم نیمه گریل نیز وجود داشته باشد، که در این صورت فقط قسمت مرکزی المنت بریان کن داغ می شود. برای پخت هر چه بهتر باید غذا را درست در مرکز فر قرار دهید. بریان کن برای سرخ کردن و ترد کردن غذا ها فوق العاده است، پس از آن برای درست کردن تُست ها و ساندویچ ها، آب کردن و برشته کردن پنیر لازانیا و پختن استیک قارچ لذیذ، استفاده کنید.

با این دکمه شما گریل کامل یا همان حالت کباب کردن را انتخاب می کنید. شما می توانید برای گریل یا کباب کردن گوشت، ماهی یا سبزیجات از این حالت استفاده می کنید. حالت گریل برای درست کردن برش های گوشتی واقعا ضخیم توصیه نمی شود. در واقع این حالت کار پخت و پز را انجام نمی دهد و بیشتر برای ایجاد حالت کبابی روی مواد غذایی به کار می رود. هنگامی که بخواهید برش گوشت های خیلی ضخیم را با این حالت کباب کنید، اکثر اوقات بیرون گوشت حالت سوختگی پیدا می کند در حالی که داخل آن هنوز به خوبی پخته نشده است!

شما می توانید از گریل جزئی مانند گریل کامل اما با مقادیر کمتر استفاده کنید. در این حالت شما از بخشی از گریل استفاده می کنید. دقت کنید که کدام قسمت را می خواهید گریل کنید، سپس ظرف را در جای مناسب معمولا در وسط ماکروویو قرار دهید. بدیهی است که نشانه آن یک لامپ داخل یک مربع است. بعضی از فر ها به صورت خودکار در هنگام پخت و پز چراغ را روشن نگه می دارند در این صورت شما می توانید وضعیت را به راحتی مشاهده کنید، اما سایر فر ها دارای کلید روشنایی هستند، بنابراین شما برای مشاهده شرایط پخت باید آن را روشن یا خاموش کنید.

در صورت هرگونه مشکل فنی در مایکروویو یا سولاردام کنوود KENWOOD خود می توانید با  در تماس باشید،  در قزوین در صورت بروز هرگونه مشکل، آماده ارائه خدمت به شما هستند. برفک زدایی فر یا یخ زدایی (Defrost) :همه فرها حالت برفک زدایی ندارند. اما اگر فر شما مجهز آن باشد نشانه آن به شکل یک دانه­ ی برف بر روی یک قطره آب داخل یک مربع است. در این حالت، فن روشن است، اما هیچ حرارتی تولید نمی شود. گردش هوا غذا را برفک زادیی می کند. این حالت هنگامی که شما فراموش کرده اید غذای یخ زده را به موقع از فریزر و نیاز به اقدام سریع دارید، فوق العاده است.

با حالت یخ زدایی می توانید مواد غذایی را بدون گرم کردن آن ها یخ زدایی کنید. به سرعت می توانید یک تکه نان را برای صبحانه یا گوشت چرخ کرده را برای سس ماکارونی یخ زدایی کنید. اگر از حالت یخ زدایی در مایکروویو استفاده می کنید، باید وزن را انتخاب کنید، سپس مایکروویو با زمان و قدرت توان مناسب برای یخ زدایی را فعال کنید. نشانه این حالت یک ظرف به همراه شکل «بخار» است که از روی آن بلند می شود. برای گرم نگه داشتن غذا بدون اینکه دیگر آنرا بپزید از این حالت استفاده نمایید. غذا به کمک این حالت گرم کن فر آب دار مانده و خشک نمی شود.

نشان این حالت سه ظرف است که بر روی یکدیگر قرار گرفته اند. آداب مهمانی شام حکم می کند که ظروف باید گرم روی میز قرار گیرند. این حالت ظروف را بدون آسیب دیدن چینی آنها گرم می کند. عملکرد بخارپز در مایکروویو برای بخارپز کردن سبزیجات استفاده می شود. کافیست سینی بخارپز را با آب پر کنید و سپس آن را درون مایکروویو قرار دهید. در این روش شما سبزیجات را بدون از بین بردن طعم، ویتامین ها و ساختار آن ها آماده می کنید.

دکمه بازگشت به بالا