طراحی چهره فرزند با هوش مصنوعی

اخیراً انتشار یک برنامه جدید در آمریکا سروصدای زیادی به پا کرده است. این برنامه هوشمند می تواند چهره فرزند آینده شما را با استفاده از هوش مصنوعی ترسیم کند.
شبکه ی تلویزیونی ABC7 شیکاگو آمریکا به تازگی از یک برنامه جدید به نام “Remini” رونمایی کرده است که می تواند چهره فرزند متولدنشده شما را به خوبی ترسیم کند. شیوه کار با این اپلیکیشن نیز بسیار ساده است و مانند انبوه نرم افزارهای ویرایش و ادیت عکس عمل می کند.
بدین شکل که ابتدا چهره پدر و مادر توسط دوربین ثبت شده و سپس هوش مصنوعی با استفاده از الگوریتم های تعریف شده خود، فرزند متولدنشد افراد را تصویرسازی کرده و نشان می دهد. اما اینکه آیا واقعاً چهره فرزندتان شبیه به نمونه هوش مصنوعی است یا نه چیزی است که تا زمان تولد فرزند واقعی تان مشخص نمی شود.
بیشتر بخوانید: تماشا کنید: هوش مصنوعی چهره کودکی سلبریتی ها را به نمایش گذاشت [+تصاویر]
طراحی چهره فرزند با هوش مصنوعی
شبکه  تلویزیونی ABC7 شیکاگو اعلام کرده برنامه ای به نام Remini منتشر شده که از هوش مصنوعی بهره می برد و چهره  فرزند آینده  شما را نشان می دهد.
اگرچه خروجی برنامه  Remini برای کاربران بسیار جذاب و هیجان انگیز است اما همان طور که اپلیکیشن  مذکور اسکن چهره را انجام می دهد مطمئناً این سؤال مطرح می شود که آیا باید داده های خود را ارائه دهید تا تصویری از فرزند آینده تان دریافت کنید؟
روند کار Remini بسیار ساده به نظر می رسد. کاربران عکسی از خود و همسرشان آپلود می کنند و سپس برنامه با بهره گرفتن از الگوریتم های هوش مصنوعی، تصویری از ظاهر فرزند آینده  آنها ارائه خواهد داد.

افرادی که از Remini استفاده کرده اند به عملکرد بسیار چشمگیر آن اشاره دارند. یکی از اینفلوئنسرهای تیک تاک به نام ملیسا مک دافی که حدود 200 هزار دنبال کننده دارد به ABC7 گفت: «من در سنی هستم که ازدواج کرده و آماده  بچه دار شدن هستم. فکر کنم جالب است به  جلو برویم و ببینیم فرزندمان چه  شکلی خواهد شد.»
هوش مصنوعی می تواند عکس های شما را دریافت کرده و با بهره  گرفتن از فرمول های خود، تصویری بسیار واقعی از فرزندتان ارائه دهد. به هرحال، کارشناسان امنیتی اشاره می کنند هر برنامه ای که به داده های بیومتریک نیاز دارد، باید به طور دقیق بررسی شود و در این مورد، حداقل از نظر تئوری داده هایی که به Remini ارائه می دهید می تواند بسیار ارزشمند باشد.
دیوید بارتون، مدیر ارشد فناوری در شرکت امنیت سایبری High Wire Networks به ABC7 اعلام گفت:
نکته  ترسناک درمورد Remini این است که چقدر دقیق کار می کند. تصویر خود را به این اپلیکیشن می دهید و سپس چهره  فرزندتان را به  شما نشان می دهد و این کمی ترسناک است.
آیا ما به طور ناخواسته، تصاویر آینده  فرزاندانمان را برای افرادی ارسال می کنیم که شاید از آن ها برای اهداف مخرب استفاده کنند؟ نمی دانم اما دلم می گوید من چنین کاری را انجام نخواهم داد.
درحال حاضر اطلاعات بسیار کمی از داده های تولیدشده با هوش مصنوعی در اختیار داریم و مشخص نیست در آینده چه استفاده ای از این اطلاعات خواهد شد. البته محتاط بودن در ارائه  اطلاعات شخصی به ابزارهای هوش مصنوعی می تواند اقدامی عاقلانه باشد.
بارتون به ABC7 گفت: «اگر می خواهید چنین کاری انجام دهید باید خطرات آن را بپذیرید. در نهایت ما با هوش مصنوعی، زندگی خود را در معرض خطرات جدید قرار می دهیم.»
البته سازندگان Remini با انتشار بیانیه ای به شبکه  ABC7 اعلام کردند که محافظت از داده ها و حریم خصوصی کاربران برای آن ها بسیار جدی است و پروتکل های بسیار قدرتمندی برای اطمینان از حقوق افراد دارند.
بیشتر بخوانید: 

    همکاری ناسا و IBM برای ساخت یک هوش مصنوعی متخصص علوم زمین
    تماشا کنید: تصاویر هوش مصنوعی از زنان کشورهای مختلف جهان ؛ زن ایرانی از نظر هوش مصنوعی چه شکلی است؟
    ابزار هوش مصنوعی TextToSample از توصیفات شما آهنگ می سازد!

نظر شما درباره ترسیم چهره فرزند متولدنشده با هوش مصنوعی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا