دانش و فناوری

صاحبان کانال های تلگرامی چگونه می توانند از تلگرام درآمد کسب کنند

تلگرام روز گذشته با انتشار آپدیت جدید، امکان کسب درآمد برای صاحبان کانال های تلگرامی را فراهم کرد. البته این امکان برای همه کاربران نیست. در ادامه مطلب با ای جی مارکت همراه باشید.
صاحبان کانال های تلگرامی که بیش از 1000 عضو در کانال های خود دارند می توانند از پلتفرم تلگرام کسب درآمد کنند. این امکان در به روزرسانی جدید این پیام رسان محبوب روسی در دسترس قرار گرفته و تمامی این افراد بنا به شرایط خاصی می توانند رمزارز دریافت کنند.
تلگرام توضیح داده است که 50 درصد از درآمد تبلیغات این کانال ها را با پرداخت ارز دیجیتال تون (Ton) به مدیر کانال تحویل می دهد. جالب اینجاست که ارزش رمزارز Ton در یک ماه گذشته بیش از 110 درصد افزایش یافته است و این می تواند بهترین خبر برای مدیران این کانال ها باشد.
بدیهی است که اگر اکانت تلگرام بیزنس داشته باشید با توجه به به روزرسانی اخیر این پیام رسان، می توانید بهتر کسب درآمد داشته باشید. در ادامه نوشته می توانید از جزئیات خبر و ویژگی های جدید تلگرام مطلع شوید.
بیشتر بخوانید: فیلترینگ تلگرام در اسپانیا ؛ ثبت هزاران شکایت توسط کاربران
جیب صاحبان کانال های تلگرامی بالای 1000 کاربر پرپول می شود
مدیران کانال های تلگرام با بیش از 1000 عضو می توانند در درآمد تبلیغات تلگرام به میزان 50 درصد سهیم باشند. این وعده ای است که این پلتفرم ارتباطی به این مدیران داده و گفته است که این 50 درصد با رمزارز Ton به مدیران کانال ها پرداخت می شود. این تقسیم بندی درآمد بلاشک بهترین و پرسودترین تقسیم بندی در بین تمامی شبکه های اجتماعی در جهان خواهد بود. البته باید زمان کمی بگذرد تا مشخص شود که تلگرام به وعده خود عمل می کند با خیر.
صاحبان کانال های تلگرامی
همانگونه که گفته شد، درآمدها با رمزارز TON و از طریق پلتفرم Fragment برای قابل برداشت هستند، بنابراین حداقل از نظر تحریم ها و غیره نباید محدودیتی برای کانال های ایرانی باشد و کانال های ایرانی هم به احتمال زیاد می توانند از این قابلیت بهره مند شوند.

درآمد کانال در تب Monetization در بخش آمار کانال اضافه خواهد شد و امکان برداشت درآمد کانال ها از اواخر ماه می فعال خواهد شد.
آپدیت تلگرام فقط معطوف به بخش کسب درآمد نمی شود. این پیام رسان بزرگ به طرز چشمگیری بخش تبلیغات خود را نیز گسترش داده و حالا با یکی از قابل دسترس ترین پلتفرم های تبلیغاتی طرف هستیم.
با استفاده از این پلتفرم حالا هر کاربری می تواند تبلیغات خود را بدون واسطه و به طور مستقیم در کانال های تلگرام منتشر کرده و دیگر نیازی در این مورد رایزنی و خواهش و تمنایی کند.

پرداخت در این پلتفرم با رمزارز TON و از طریق پلتفرم Fragment انجام می گیرد. بنابراین این ویژگی در دسترس همه به خصوص کاربران ایرانی خواهد بود. همچنین پلتفرم تبلیغاتی تلگرام از آدرس ads.telegram.org قابل دسترسی است.

قابلیت های جدید تلگرام بیزنس
قابلیت نمایش متن و استیکر در در صفحه آغاز مکالمه یکی از قابلیت های جدیدی است که به تلگرام بیزنس اضافه شده است. این ویژگی می تواند کاربردهای بسیاری داشته باشد که از جمله آن می توان به عدم نیاز به مکالمه اشاره کرد که به واسطه آن کاربر می تواند درخواستش را با یک استیکر حاوی متن ثبت کند.


دومین ویژگی اضافه شده به تلگرام بیزنس، امکان قرار دادن کانال در بخش بیوی (Bio) است که یک ویژگی ارزشمند محسوب شده و کاربر به راحتی می تواند به کانال وارد شده  از امکانات و مطالب آن بهره مند شود. همچنین امکان درج تاریخ تولد در بیوی صفحه نیز فراهم شده است.

دیگر ویژگی جدید تلگرام بیزنس ویژگی Links to Chats است که کاربران به واسطه آن می توانند لینک های خاصی را چت شخصی شان ساخته و و دیگر کاربران با تپ یا کلیک کردن بر روی آن می توانند قالب یا متن خاصی را که مخاطب در این لینک بارگزاری کرده است را مشاهده کنند.


اما مهم ترین و قدرتمندترین قابلیت جدید تلگرام بیزنس قابلیت اتصال حساب به بات های تلگرام است. روش کار در این قابلیت بدین صورت است که کاربران می توانند باتی را برای پردازش پیام های ورودی در آن حساب انتخاب کرده و آن بات از این به بعد هر پیام ورودی به چت شخصی افراد را پردازش و به آنها جواب بدهد.

لازم به ذکر است که تا قبل از اعمال تغییرات جدید، برخی از کانال ها می توانستند ازطریق پلتفرم Telegram Ads تا 10 درصد از بازدیدهای کانال را به درآمد تبدیل کنند.
تلگرام که پس از واتساپ دومین پیام رسان پراستفاده  دنیا به حساب می آید، در یک سال اخیر میزبان تغییرات انقلابی شده است و همچنان به پیشرفت ادامه می دهد. همه  این پیشرفت ها در حالی حاصل می شوند که تلگرام تیم بسیار کوچکی دارد.
بیشتر بخوانید:
    موسس تلگرام می گوید این شرکت در سال آینده سودآور خواهد شد
    رفع فیلتر تلگرام و اینستاگرام چه شروطی دارد
    بروزرسانی واتساپ، امکان قفل کردن چت ها در دستگاه های مرتبط را فراهم می کند
    واتساپ نوار میان بر را برای اندروید هم در دسترس قرار داد

نظر شما درخصوص امکان کسب درآمد برای کانال های بالای هزار عضو در تلگرام چیست؟ آیا این ویژگی به سهولت در اختیار کاربران ایرانی هم قرار خواهد گرفت؟ لطفاً نظرات خود را در این خصوص با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا