عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

شستن مبل با آب

منتشر شده در 10 اسفند 1401

محتوای این مطلب نمایش

برای اینکه بهترین نتیجه را از شستشوی مبل در خانه بگیرید، لازم است که قبل از شروع شستشو، به یک سری نکات که در ادامه به آن اشاره می شود توجه کنید.

انتخاب مبل متناسب با دکوراسیون خانه، تاثیر بسیار مثبت بر روی چیدمان خانه دارد، اما از آن مهم تر تمیز بودن مبل است که می تواند ظاهر خانه شما را آراسته نشان دهد. با توجه به اینکه مبل ها جزو آن دسته وسایلی هستند که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند، بیشتر کثیف می شوند؛ راه های متفاوتی برای شستشوی مبل در خانه بدون استفاده از دستگاه وجود دارد که در این مطلب از به آن می پردازیم.

قیمت تعمیر مبل بستگی به نوع و مدل آن دارد.

آموزش مرحله ای شستشوی مبل در منزل بدون دستگاه

در صورتی که شستشوی مبل در خانه  با اصول و قواعد خاص خود پیش رود، شاهد آن هستید که در کمترین زمان مبل ها تمیز می شوند بدون اینکه به پارچه و بافت مبل آسیبی وارد شود؛ از آن مهم تر، دیگر نیازی به پرداخت هزینه به مبل شویی نیست.

پاک کردن گرد و خاک

بهترین روش شستشوی مبل در خانه این است که در مرحله اول گردو غبار از سطح مبل پاک شود؛ به همین منظور می توانید با کمک جاروبرقی، سطح مبل و کوسن های آن را تمیز کنید.

استفاده از برس نرم یا پرزگیر قبل از شستشوی مبل در خانه

بعد از پاک کردن گردو خاک بهتر است با استفاده از یک برس نرم، مو و گرد و خاکی که به سطح مبل چسبیده را پاک کنید.

خواندن برچسب مبل را فراموش نکنید

تولید کنندگان روی تمام مبل ها برچسبی می زنند که دستور العمل مراقبت و شستشوی مبل با شوینده مناسب آن را توضیح داده اند. قبل از انتخاب مایع مناسب برای شستشوی مبل در خانه، ابتدا این برچسب راهنما را مطالعه کنید. حروف اختصاری که روی این برچسب ها نوشته می شود هریک معنای مخصوص به خود را دارد برای مثال:

W : استفاده از آب خالی یا بخار آب برای شستشوی مبل
WS : شستشوی مبل با آب و مواد شیمیایی
S : تمیز کردن مبل با استفاده از بخار
O : شستشو فقط با آب سرد
X : شستن مبل در خانه با شامپوفرش

بهترین مواد پاک کننده برای شستن مبل در خانه

برای پاک کردن انواع لکه مبل در خانه تنها کافی است نوع لکه را بشناسید و با بهترین مایع برای شستن مبل آشنا شوید.

شستن مبل در خانه با جوش شیرین

بهترین مواد خانگی برای پاک کردن لکه روی پارچه مبل، استفاده از جوش شیرین است؛ در این روش می توانید یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با سرکه سفید، جوش شیرین و آب گرم مخلوط کنید، سپس با استفاده از یک پارچه تمیز نخی که رنگ ندهد، مقداری از محلول را روی پارچه ریخته و روی لکه بکشید؛ برای جلوگیری از آسیب به بافت پارچه، دستتان را روی پارچه مبل فشار ندهید؛ سپس با پارچه ای خشک، رطوبت سطح مبل را بگیرید و اجازه دهید مبل خشک شود در این مدت نیز از نشستن روی مبل خودداری کنید.

بهترین مایع برای از بین بردن لکه مبل چرمی

با توجه به حساسیت بافت مبل چرمی نمی توان از هر مواد شوینده ای استفاده کرد؛ بهترین مواد شوینده برای این مدل مبل ها، استفاده از صابون رنده شده است. تنها کافی است قسمت لکه شدن مبل را با صابون بشویید؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که برای از بین بردن صابون از آب زیادی استفاده نکنید.

تمیز کردن لکه نوشابه روی مبل

اگر مبل شما با استفاده از لکه نوشابه کثیف شده، می توانید مقداری نمک روی لکه بپاشید و سپس با اسفنجی خیس آن را پاک کنید تا اثر معجزه  آسای آن را ببینید.

از بین بردن لکه زرد سیگار روی مبل

برای شستن مبل در خانه و از بین بردن اثر سوختگی یا زردی سیگار می توانید از یک حبه قند استفاده کنید. بدین صورت که قند را روی لکه بمالید و این کار را ادامه دهید تا پاک شود. اگر این لکه روی الیاف مصنوعی ایجاد شده باشد، می توانید با آبلیمو آن را پاک کنید. اگر جنس پارچه شما کرک دار است، برای از بین بردن لکه زرد مقداری پنبه را به شیر آغشته کنید و روی لکه بکشید.

استفاده از گلیسیرین برای از شستن مبل در خانه

برای از بین بردن لکه جوهر روی مبل، ابتدا قسمت مورد نظر را خیس کنید و کمی نمک روی آن بریزید، سپس با پنبه محل را تمیز کنید و روی لکه محلول گلیسیرین و آمونیاک بمالید و سپس رویه مبل را با کمی شامپو بشویید.

مخلوط نمک و الکل برای از بین بردن لکه چربی مبل

برای شستشوی مبل در خانه و پاک کردن لکه چربی روی مبل ، کمی نمک را با الکل مخلوط کنید و روی مبل بمالید؛ اگر جنس رویه مبل پارچه ابریشمی است، روی قسمت لکه شده را با یک برگه کاغذ خشک کن بپوشانید و اتوی داغ را محکم روی آن فشار دهید تا لکه ناپدید شود.

طرز شستشوی مبل سلطنتی در خانه

افرادی که مبل سلطنتی خریداری کرده اند مهم ترین دغدغه آن ها این است که چوب مبل سلطنتی را چگونه تمیز کنیم یا اینکه نحوه  تمیز کردن مبل استیل چگونه است؟ برای تمیز کردن مبل سلطنتی نیاز به حلال های پاک کننده دارید که باید باتوجه به برچسب های روی مبل یک شوینده مناسب انتخاب کنید.

تمیز کردن مبل استیل با سرکه و مایع دستشویی

بهترین مایع برای شستشوی مبل در خانه، استفاده از سرکه و مایع دستشویی است؛ در این روش کافی است یک سطل آب مقطر آماده کنید؛ باتوجه به اینکه آب لوله کشی دارای املاح است از آن استفاده نکنید. سپس سه دستمال پارچه ای تمیز در رنگ روشن آماده کنید و مایع دستشویی و سرکه را ترکیب کنید و روی مبل بکشید. در نهایت با استفاده آب مقطر و دستمال، سطح مبل را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن چوب مبل استیل

باتوجه به اینکه بیشتر حجم مبلمان سلطنتی را چوب تشکیل داده، به همین دلیل براق کردن چوب مبل سلطنتی بسیار حائز اهمیت است. به همین منظور برای شستشوی مبل در خانه، یک دستمال میکروفایبر تمیز نیاز دارید که آن را به محلول مایع ظرفشویی و آب بزنید و روی سطح چوب بکشید. توجه داشته باشید بعد از تمیز کردن چوب مبل سلطنتی، باید نسبت به خشک کردن فوری اقدام کنید تا از پوسیده شدن چوب جلوگیری شود؛ برای این کار از یک دستمال ضخیم یا حوله کمک بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: مبل شویی و شستشویی مبل در منزل

درست است که مبلمان منزل امروزه جز ارکان اصلی زندگی شهری شده ولی با آبادانی و عمران روستاها، استفاده از آن به زندگی روستایی مردم هم کشیده شده و مراقبت و تمیزی هر چه بیشتر آنها دغدغه خانواده هاست. البته تمیزی مبل و به نوعی مبل شویی مربوط به ادارات و شرکت ها هم می شود چون آنها هم در طراحی داخلی خود از مبلمان بهره می گیرند.

شستشوی مبل در گذشته

در سال های گذشته پیش از ورود تکنولوژی به زندگی مردم، وقتی مبلمان منزل کثیف می شد پارچه رویه آن را برداشته و عوض می کردند و یا چاره ای جز تعویض خود مبل نداشتند. یا اینکه  افراد خانواده برای شستشوی مبل خودشان دست به کار می شدند و مبل کثیف را با استفاده از مواد شوینده خانگی می شستند اما اتفاقی که می افتاده این بود که خیس شدن زیاد مبل باعث از بین رفتن نه تنها پارچه بلکه اسفنج آن می شده است.

علل کثیفی مبل ها در چیست؟

زندگی امروز ما با  آلودگی عجین شده؛ آلودگی ناشی از دود و گرد و غبار که باعث می شود مبلمان منزل به رسیدگی روزانه نیاز داشته باشند. گرد و خاک دشمن رویه پارچه مبل هستند. آنها روی مبل نشسته و به مرور با باقی ماندن در بافت رویه مبل ها، موجب ایجاد آلرژی در کودکان و سالمندان می شوند. همچنین بسیاری از اوقات کودکان روی مبل یا کاناپه به تماشای تلویزیون یا انجام بازی می گذرد. اغلب اوقات هم آنها در حال خوردن خوراکی های چرب و سس دار هستند که خب روی مبل ها لکه های ناجوری به جای می گذارند. به همه اینها لکه های چای و قهوه را هم اضافه کنید که موجب کثیف و آلوده شدن مبلمان می شود.

گاهی بعضی ها به دلایلی می خواهند مبل هایشان را خودشان در منزل شستشو دهند. شاید شستشویی مبل در منزل کار راحتی به نظر بیاید اما باید بسیار مراقب بود که از مواد شوینده مناسب استفاده کرد و مبل را به درستی خشک نمود تا آب اضافی در مبل به رویه و بافت آن آسیب نرساند.

مبل شویی چیست؟

درست است که می توان شستن مبل را در منزل انجام داد اما با توجه به زندگی شلوغ امروز و پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های مبل شوی به کمک آمده اند تا افراد با آموزش هایی که در این زمینه می بینند بتوانند با حضور در منزل، مبلمان شما را تمیز کنند. امروزه مبل شویی در زیر آب هم به دلیل به روز بودن زندگی مردم آن، خدمتی شناخته شده است.

مبل شویی در منزل چقدر زمان می برد؟

مدت زمان شستشوی مبلمان درد منزل به وسیله شرکت خدمات نظافتی مبل شوی به عوامل زیر بستگی دارد:
جنس مبلمان
تعداد مبلمان
متخصصین شرکت نظافتی زمانی را که برای شستن مبلمان شما در منزل و خشک کردن آنها صرف می کنند نهایتا بین یک تا دو ساعت است. که آن هم بسته به تعداد و جنس مبلمان شماست. مثلا مبل چرم حساس تر است و به زمان بیشتری نیاز دارد.
تصور کنید اگر بخواهید خودتان مبلمان تان را در منزل بشویید خب راه سختی در پیش دارید. چون حداقل یک روز کامل وقت شما را می گیرد.

آیا هزینه مبل شویی در منزل به صرفه هست؟

شاید برای شما سوال باشد که چرا باید برای شستن مبل هزینه کنیم؟ جواب این است که با توجه به هزینه های بالای خرید مبلمان، تعویض یا تعمیر آنها، قیمت مبل شویی در منزل به نسبت  بسیار کمتر در می آید و به نفع شماست چون متخصصین شستشوی مبلمان بدون آنکه شما مبل تان را جابه جا کنید با در نظر گرفتن سلامت مبل، با استفاده از دستگاه مبل شوی مبل اقدام به شستشوی مبل در منزل شما می نمایند.

عوامل موثر بر قیمت شستشوی مبل

هزینه شست و شوی مبل در منزل به وسیله متخصص مبل شوی در هر استانی یکسان است. برای مطلع شدن از این هزینه بهتر است بدانید که قیمت شستشوی مبل در زیر آب یا هر کجای دیگر می تواند به عوامل زیر بستگی داشته باشد:
نوع مبلمان (استیل، راحتی یا سلطنتی)
تعداد مبلمان
تعداد نشیمن مبل
جنس پارچه مبلمان
مواد شوینده استاندارد یا به دلخواه مشتری

ویژگی های یک شرکت مبل شویی معتبر

مسلما شما می خواهید وقتی مبلمان خود را به یک شرکت نظافتی شستشوی مبل می سپارید آن را سالم و بی عیب تحویل بگیرید. بهتر است در انتخاب آن شرکت به این نکات توجه کنید:

شرکت شستشوی مبلمان باید ابتدا تست رنگ دهی پارچه را انجام دهد.
آبکشی مبلمان را به صورت درستی انجام دهد تا موجب پوسیدگی پارچه نشود.
لکه بری مبلمان را تصمین کند.
در صورت استیل بودن مبلمان شما و نگرانی شما از بات خرابی آن، از شیوه شستشوی خشک استفاده کند.
خشک کردن مبل هنگان شستشو تا زمانی برای نفوذ آب به داخل اسفنج مبل وجود نداشته باشد که موجب پوسیدگی و زرد شدن پارچه مبل بشود.
هنگام تماس با یک شرکت نظافتی برای شستن مبل در منزل بهتر است همان اول نحوه کا رآنها را بپرسید و مطلع شوید. دقت کنید که حتما شرکت های دارای شماره ثبت را انتخاب کنید تا خدمات خود را به شما تضمین دهند.

تمیز کردن مبلمان سلطنتی

مبل سلطنتی چون وزن بیشتری نسبت به مبل های ساده دارد طریقه شستن آن هم فرق می کند. برای شستشوی مبل با دستگاه مبل شویی اول مبل را از کنار دیوار فاصله می دهند تا بتوان به قسمت پشت آن دسترسی داشت. از آنجایی که تشک های مبل استیل و سلطنتی، دوبل هستند و دوام بیشتری از مبلمان راحتی دارند باید در طریقه شستن آنها دقت شود تا به طول عمر آنها کم نشود. پارچه های این نوع مبل ها نفیس هستند بنابراین باید موقع نظافت آنها بیشتر دقت شود. تمیز کردن مبل مخملی هم به دلیل پارچه های ظریفی که در تولید آنها به کار رفته از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که پرزهای پارچه آن در اثر فشار می تواند کنده یا له شود و مبل را از ظاهر جذاب خود بیندازد. برای تمیز کردن مبل چوبی یا قسمت های چوبی مبل سلطنتی می توان از پارافین یا گلیسیرین استفاده کرد تا با ایجاد لایه چوبی محافظ، آن را تمیز و درخشان کند.

مبل شویی در زیر آب

مبل شویی در زیر آب یکی از مشاغل نوپا اما پررونق است. به طوری که امروزه اگر در خانه ای مبل های آن خانه کثیف شد، دیگر این طور نیست که مبلمان منزل را با حمل و به مرکز شستشوی مبل زیر آب ببرند. با یک تماس تلفنی و درخواست مبل شو در زیر آب می توان سریعا به تمیز کردن مبلمان منزل رسید.

لزوم مبل شویی در منزل در زیر آب

شستشوی مبل در منزل، دیگر کار خانم ها یا مرد خانه نیست. نیروهای متخصص این حوزه به راحتی می توانند با دستگاه های مخصوص به این کار مهم بپردازند. امروزه دستگاه ها و تجهیزات مبل شویی در منزل زیر آب در دسترس هست و هر کسی که بخواهد در این شغل فعالیت کند می تواند به راحتی از آن استفاده نماید.

البته نه اینکه این کار ساده ای باشد، بلکه شستشوی مبل هم قلق و مهارت خود را دارد. به این صورت که مبل ها بنا بر نوع و جنس خود، می توانند در شستشو و تمیز کردن متفاوت باشند.

شستشوی مبل در منزل با دستگاه به چه صورت انجام می شود؟

قالیشویی و مبل شویی زیر آب را می توان یکی از مراکز و شغل های همیشگی دانست. در هر فصلی این کار رونق دارد. مخصوصا که شستن مبل ها فقط مختص خانه و منازل نیست. هر اداره، شرکت، هتل، سینما و هر جایی که مبلمان دارد و نیاز به تمیز کردن و شستشو داشته باشد، نیاز به مبل شو احساس می شود.

قیمت مبل شویی زیر آب

شستشوی مبل 9 نفره راحتی 650/000 تا 750/000 تومان
شستشوی مبل 8 نفره راحتی 600/000 تا 700/000 تومان
شستشوی مبل 7 نفره راحتی 550/000 تا 650/000 تومان

تمامی قیمت ها بسته به اندازه و ابعاد و جنس مبل دارد و موادی که  برای شستشوی مبل استفاده می شود.

برای اطلاع از قیمت دقیق شستشو مبل و مبل شویی در زیر آب با شماره 4497-011 تماس بگیرید.

برای اینکه بهترین تجربه شستشوی مبلمان در منزل در زیر آب را داشته باشید، بهتر است یک تماس با شرکت کچب بگیرید. اپراتورهای ما شما را در زمینه مبل شویی و قیمت شستشوی مبل زیر آب راهنمایی می کنند.

مزایای مبل شویی در منزل

شستشوی مبل در محل حال آنکه منزل باشد یا اداره و شرکت مزایایی دارد. از جمله آنکه به صورت اصولی با دستگاه به روز و مواد ضروری و مناسب هر مبل انجام می شود تا خیال شخص درخواست دهنده راحت باشد. ضمنا در وقت اعضای خانواده یا کارکنان شرکت و اداره صرفه جویی می شود. با توجه به این موارد با ثبت سفارش مبل شویی و شستشوی مبل در منزل در اپلیکیشن کچب می توانید در سریع ترین زمان ممکن از این خدمت در منزل یا محل کار خود بهره مند شوید.

برا داشتن یک خانه شیک بهتر است هرچندوقت یکبار مبلها را شستشو دهیم.

 

 

دکمه بازگشت به بالا