شرکت BOE در زمینه فروش نمایشگرهای تاشو از سامسونگ پیشی گرفت

با استقبال بیشتر مردم از گوشی ها تاشو، نیاز به نمایشگرهای تاشو افزایش یافته و رقابت نیز در این زمینه بیشتر شده است. حال طبق جدیدترین اخبار، در سه ماهه چهارم سال گذشته شرکت چینی BOE توانست در زمینه فروش صفحه نمایش های تاشو از شرکت Samsung Display پیشی بگیرد.

براساس گزارشی که از شرکت مشاوره زنجیره تأمین صفحه نمایش (DSCC) منتشر شده، کمپانی BOE در ربع چهارم سال 2023 با در دست داشتن 42 درصد از سهم بازار مقام اول فروش نمایشگرهای تاشو را داشته و شرکت Samsung Display با در دست داشتن 36 درصد از سهم بازار، در جایگاه بعدی قرار گرفته است.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  اپل می تواند در اوایل سال 2026 یک دستگاه تاشو را جایگزین iPad Mini کند
  گوشی تاشو جدید سامسونگ نسبت به مدل های قبلی عریض تر و نازک تر خواهد بود
  سونی برای اولین بار در 24 سال گذشته بیشتر از سامسونگ درآمد داشت
  گزارش مالی فصل آخر 2023 سامسونگ ؛ ضعیف ترین عملکرد سامسونگ در 10 سال گذشته!

شرکت BOE در زمینه فروش نمایشگرهای تاشو از سامسونگ پیشی گرفت
تحقیق و توسعه روزافزون در زمینه صفحه  نمایش  های تاشو بالاخره منجر به نتیجه مطلوبی برای BOE چین شد. در واقع شرکت BOE این پیشرفت را مدیون شرکت هواوی بوده که در حال حاضر توانسته به یکی از اصلی ترین بازیگران در صنعت گوشی های هوشمند تبدیل شود. افزایش چشمگیر 122 درصدی هواوی در تهیه صفحه  نمایش  های تاشو در بازه زمانی نام برده، موجب فروش بیشتر BOE شد.
از طرف دیگر، این افزایش فروش برای BOE، به معنای کاهش قابل توجه فروش سامسونگ در سه ماه آخر سال گذشته است. در حقیقت، فروش این کمپانی از 76 درصد به 36 درصد کاهش یافته است. این مهم، نشان دهنده پایان حکومت پنج ساله سامسونگ در بازار جهانی نمایشگر OLED تاشو است.

همکاری BOE چین با هواوی و تقاضای شدید برای گوشی های تاشو، باعث شده تا آن ها در سه ماهه چهارم سال 2023 در جایگاه نخست قرار بگیرند. به بیانی دیگر، هواوی به عنوان بزرگترین خریدار پنل های نمایش تاشو، با افزایش بیش از 122 درصد نسبت به فصل گذشته، سامسونگ را پشت سر گذاشت. علاوه بر این، عرضه گوشی های تاشو توسط چندین تولیدکننده چینی دیگر در سال گذشته نیز منجر به افزایش فروش BOE شد.
البته به نظر می رسد وضعیت برای مدت زیادی اینطور باقی نماند چرا که سامسونگ الکترونیکس در تلاش است برای فصل دوم 2024 فروش پنل های تاشوی خود را افزایش دهد.
به علاوه، سامسونگ قصد دارد تا پایان امسال گوشی های تاشوی جدید خود یعنی گلکسی زد فولد 6 و زد فلیپ 6 را هم عرضه کند و همینطور شایعاتی در خصوص وجود یک گوشی تاشوی اقتصادی سامسونگ شنیده می شود. اپل نیز قصد دارد یک گوشی تاشو  وارد بازار کند که احتمالا در سال 2026 عرضه شود.
بیشتر بخوانید:

  بررسی S24 ؛ گوشی سری S آشنا با ترفندهای هوش مصنوعی جدید
  بررسی S24 Plus ؛ نگاه نزدیک به مشخصات و قابلیت های یک پلاس به درد بخور!
  بهترین گوشی های سامسونگ 2024 [+ معرفی گوشی های مورد انتظار]
  بهترین گوشی های 2024 ؛ راهنمای خرید گوشی موبایل [+معرفی گوشی های مورد انتظار]

نظر شما کاربران ای جی مارکت درباره رقابت تنگاتنگ کره ای ها با چینی ها در زمینه فروش نمایشگر تاشو چیست؟ به نظر شما در فصل های بعدی کدام شرکت می تواند سهم بیشتر بازار را به دست بیاورد؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: gizmochina
  

دکمه بازگشت به بالا