اخبار بازار

شروع کار: اصول بازاریابی – کاما

سلام ، ما اولین جلسه افتخاری را در دانشکده MBA امیرکبیر شروع کردیم ، اولین جلسه بیشتر برای آشنایی بود. برای ما مشخص شد که در این مدت ، ما قصد داشتیم دانش بازاریابی دیجیتالی خود را بصورت آنلاین گسترش داده و یکدیگر را با یادگیری خود به اشتراک بگذاریم. هم تیمی امیرمحمد شادماریا ، که تجربه و اطلاعات ما را یاری می کند. جلسه دوم به دلیل مجازی بودن و در اینستاگرام کورونا بود. ما آموخته ایم که مؤلفه ها توسط بازاریابی دیجیتال ساخته شده اند و به چه ابزارهایی نیاز دارند. بچه ها خوب کار می کنند من بسیار مشتاقانه منتظر نتیجه و آینده این یادگیری هستم.

بنابراین بیایید آنچه در حال حاضر یاد گرفتیم را ببینیم! نکته اول این است که ما نمی توانیم بازاریابی دیجیتال را از بازاریابی جدا کنیم ، بنابراین باید مبانی بازاریابی را بدانیم. در بازاریابی امروز ، ما نه تنها به دنبال رضایت مشتری هستیم ، بلکه باعث خوشحال کردن مشتریان می شویم. هدف ما این است که بدون کاهش قیمت یا افزایش کیفیت مشتری مشتری خود را افزایش دهیم. مشتری هنگامی که احساس می کند بیشتر از پولی که برای آن پرداخت کرده است ، ارزش خود را در خرید یک محصول یا خدمات احساس می کند خوشحال می شود. در بازاریابی باید بتوانیم با ابزاری که در اختیار داریم مشتری های جدیدی را جذب کنیم و مهمتر از آن ، مشتریان موجود خود را حفظ کرده و حتی مشتریان خود را به مشتری های وفادار تبدیل کنیم که مشتری های ما را به ارمغان می آورند!

یک مفهوم بسیار مهم در بازاریابی STP تقسیم بندی ، هدفگذاری ، مکان است. یعنی ما بازار هدف خود را تقسیم می کنیم که می تواند بر اساس هر معیار مانند سن ، جنسیت ، تحصیلات ، درآمد یا هر موضوع دیگر باشد. سپس ما یک یا چند محصول مورد نظر خود را هدف قرار می دهیم. و مهمترین بخشی که ما را برای همیشه ترک می کند این است که می توانیم در همان بازار هدف مکان خوبی ایجاد کنیم.

حال برای شروع کار بازاریابی ما ، پنج عامل اصلی داریم که باید در وهله اول و مهمترین آنها را در نظر بگیریم که هدف و چشم انداز شما چیست! دوم ، ما چقدر پول و بودجه برای انجام این کار داریم. سوم ، آنچه بسیار مهم است پیامی است که می خواهیم برای مخاطبان خود انتقال دهیم! چهارم: برای ارائه این پیام از چه رسانه ای می خواهیم استفاده کنیم؟ و در آخر ، ما می توانیم میزان رسیدن به هدف خود را به خوبی ارزیابی کنیم و اندازه گیری آن در فضای آنلاین به دلیل ابزاری که در اختیار داریم بسیار ساده تر است.

نویسنده: مونا آن

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 


منبع خبر: شروع کار: اصول بازاریابی – کاما

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا