دانش و فناوری

شارژ سریع مک بوک پرو تنها از طریق پورت MagSafe 3 آن امکان‌پذیر است

به نظر می رسد آخرین گزارش به یک سوال بی پاسخ در مورد پورت USB-C مک بوک پرو جدید پاسخ دهد و اینکه آیا این پورت ها از سطح جدید USB PD 3.1 EPR مورد نیاز برای شارژ فوری پشتیبانی می کنند یا خیر. متأسفانه ، بازخورد ارائه شده در بین کاربران چندان محبوب نیست و در حالی که جزئیات پورت USB-C از استانداردهای بالا ، مدل های جدید پشتیبانی می کند IMacBook Pro آنها بی فایده هستند و شارژ سریع فقط در پورت جدید MagSafe 3 اپل امکان پذیر است.

شارژ سریع مک بوک پرو

هنگامی که استانداردهای USB-C تدوین شد ، استانداردهای ویژه شارژ به نام USB-C Power Delivery (PD) معروف شد. این اجازه می دهد تا برق از طریق کابل های USB-C تا 100 وات منتقل شود.

این تعداد در آن زمان بسیار خوب و مناسب بود ، اما با ظهور لپ تاپ های قوی تر ، به قدرت بیشتری نیاز است. متعاقباً، استاندارد جدیدی برای پشتیبانی از توان تا 240 وات ایجاد شد و اپل در این امر کمک کرد. این استاندارد جدید به عنوان محدوده توان USB PD 3.1 (EPR) شناخته می شود و می تواند برای شارژ دستگاه های تا 48 ولت در 5 آمپر یا 240 وات استفاده شود.

شارژر MacBook Pro 16 اینچی اپل همچنین از استاندارد جدید USB PD 3.1 EPR استفاده می کند ، اولین شارژر تجاری که از این استاندارد برخوردار است. با این حال ، قدرت این شارژر تنها به حدود نیمی از ارزش نظری آن و 28 وات محدود می شود.

کابل USB-C جدید اپل مک بوک پرو

کابل جدید MacBook Pro USB-C

پورت USB-C اپل نوت بوک های جدید اپل از شارژ فوری پشتیبانی نمی کند

در پستی که به صورت محلی منتشر شده است Reddit با فناوری USB-C Benson Leung توضیح می‌دهد که دیگر USB-C در کابل USB-C وجود ندارد که از EPR پشتیبانی کند. بنابراین ، شارژ سریع MacBook Pro تازه راه اندازی شده فقط در پورت MagSafe 3 جدید آنها امکان پذیر است.

اپل در انتقال ولتاژهای جدید 28 ولت ، 36 و 48 ولت به کابل های USB م instrumentثر است ، بنابراین منطقی است که آنها قصد داشتند اولین مورد از آنها را نصب کنند.

با این حال، بند ناف C-to-C هنوز در سطح EPR محاسبه نشده است. بنابراین ، اپل از کابل MagSafe خود استفاده می کند.

گرچه، جیسون اسنل او می گوید نبود کابل مناسب تنها مشکل نیست.

برای مدلهای 16 اینچی با آداپتور 140 وات ، تنها با MagSafe می توانید سرعت بیشتری داشته باشید. در حالی که ویژگی های جدیدی وجود دارد که به شما امکان می دهد از پورت های USB بیشتر استفاده کنید ، درگاه Thunderbolt 4 / USB 4 در MacBook Pro از آن پشتیبانی نمی کند. بله ، هنوز هم می توانید با آن آینه ها با لپ تاپ خود تماس بگیرید ، اما نه با بالاترین سرعت.

اسنل منبعی برای این اطلاعات ارائه نکرده است، اما انتظار نمی رود که او بدون حقایق رایانه ای اظهار نظر قطعی کند.

توضیح احتمالی این است که استاندارد EPR بسیار جدید است و در نتیجه هیچ خرده فروشی پورت های USB-C مورد استفاده خود یا حداقل ظرفیت مورد نیاز اپل را تولید نکرده است. برخی از اینکه اپل توانست آن را روی پورت جدید MagSafe قرار دهد شگفت زده شدند. این با این واقعیت توضیح داده می شود که اپل در توسعه این استاندارد نقش داشته است، بنابراین می تواند یک کابل اختصاصی سازگار با آن بسازد.

این یک مشکل بزرگ نیست ، زیرا مک بوک ها دارای کابل MagSafe هستند ، بنابراین هرکسی که می خواهد پرداخت سریع انجام دهد می تواند از آن استفاده کند.

آداپتور 140 واتی اپل اولین شارژر GaN است که از انتقال قدرت USB-C 3.1 پشتیبانی می کند

بعد، اپل در وب سایت آستانه تأیید شده است که آداپتور برق USB-C 140 وات اولین شارژر نیتریدی مبتنی بر GaN است که امکان شارژرهای کوچکتر ، روشن تر و کارآمدتر از شارژرهای مبتنی بر سیلیکون را فراهم می کند.

بدون GaN ، یک آداپتور برق 140 واتی بسیار بزرگتر از آن است که بتوان از آن تغذیه کرد. بسیاری از برندهای دیگر مانند Anker و Belkin در چند سال گذشته شارژرهای مبتنی بر GaN را برای استفاده در محصولات اپل معرفی کرده اند.

آداپتور اپل 140 وات GaN

آداپتور اپل GaN 140 وات

اپل همچنین تأیید کرده است که آداپتور برق 140 وات از منبع تغذیه USB-C 3.1 پشتیبانی می کند ، به این معنی که می توان از آن برای شارژ دستگاه های دیگر با کیفیت استفاده کرد. این بدان معناست که کسانی که مک بوک پرو جدید 16 اینچی خریداری می کنند می توانند از شارژرهای شخص ثالث برای مطابقت آنها برای شارژ مک بوک خود استفاده کنند.

آداپتور برق جدید 140 واتی اپل مک بوک پرو جدید 16 اینچی را عرضه می کند و به صورت جداگانه با قیمت 99 دلار در دسترس خواهد بود.

مک بوک پرو جدید غنی تر و سبک تر از همیشه است و از درگاه های HDMI 2.0 استفاده می کند

نظر شما در مورد شارژ سری جدید MacBook Pro 14 و 16 اینچی اپل و محدودیت استفاده از آینه MagSafe 3 برای شارژ سریع و همچنین اولین شارژر شارژر GaN 140 وات این شرکت چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا