دانش و فناوری

سیستم عامل iOS 16 اپل امکان دور زدن احراز هویت CAPTCHA را فراهم می‌کند

با انتشار iOS 16 در سال جاری، اپل درحال برداشتن گام‌هایی برای حذف نیاز به دسته آن از CAPTCHA های مزاحم در سراسر وب است. ژگ Private Private Private Private Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Access Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple Apple ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی CAP CAP CAP CAP CAP CAP CAP CAP CAP CAP

دور زدن CAPTCHA برای iOS 16 اپل

این ویژگی برای اولین بار در Reddit مشاهده شده توسط اپل در رویداد WWDC 2022 با عنوان «جایگزینی CAPTCHA ها با ک ت ت CAP CAP پ ب ب ب ب ب ب ب:::::::::::

Private Access Tokens یک جایگزین قدرتمند است که به شما کمک می کند تا درخواست های HTTP از دستگاه را انجام دهید. من تو را راحت نخواهم گذاشت؛ من پیش تو خواهم آمد.

همان‌طور که باید از اپل انتظار داشته باشید، این روند با در نظر گرفتن حریم خصوصی انجام می‌شود. سرورها برای درخواست توکن‌ها با استفاده از روش جدید احراز هویت HTTP به نام “PrivateToken” ارائه می‌شوند. سپس این نشانه‌ها به‌عنوان از یک روش رمزنگاری برای استفاده از سرور می‌شوند که «مشتری می‌تواند یک بری».

اپل توضیح می‌دهد که این مکان‌های رمزنگاری غیرقابل پیوند هستند، به این معنی که «سرورهایی که توکن‌ها را دریافت می‌کنند، فقط می‌توانند معتبر بودن آن‌ها را بررسی کنند، اما نمی‌توانند هویت را شناسایی کنند و یا در طول زمان شخصیت را شناسایی کنند».

دور زدن CAPTCHA برای iOS 16 اپل

دور زدن CAPTCHA برای iOS 16 اپل

فاکتورهای فرآیند در گواهی‌های ذخیره‌شده در iPhone، iPad Mac Mac Secure Enclave، بررسی می‌کند که Apple ID روب بن گو است.

پایان می‌کند که شرکت‌هایی ازجمله Fastly و Cloudflare درحال توسعه پشتیبانی از این استاندارد جدید Privacy Pass هستند. در واقع، هر دوی این شرکت‌ها قبلاً خدمات خود را فعال کرده‌اند. سایر شرکت‌ها می‌توانند امسال ازطریق وب‌سایت اپل ثبت نام کنند.

این ویژگی جدید «تأیید خودکار» به‌طور پیش‌فرض در اولین نسخه‌های بتا iOS 16، iPadOS 16 و macOS Ventura فعال است. شما می‌توانید آن را با انتخاب Apple ID خود انتخاب کنید و “Privacy and Security” را انتخاب کنید و سپس کلید “Automatic Verification” را در پایین صفحه جستجو کنید.

اپل در این قابلیت قابل ارائه است: شما قادر خواهید بود iCloud را به صورت رایگان دانلود کنید خودکار و دستگاه های خصوصی و حساب شما، CAPTCHA را در برنامه ها و وب دور بزنید.

ازآنجایی‌هایی که سرویس‌هایی مانند Cloudflare و Fastly را قبلاً پشتیبانی از این استاندارد Privacy Pass جدید را فعال کرده‌اند، باید از قبل می‌توانید CAPTCHA را در وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که به آن CDN‌ها متکی هستند، دور بزنید.

دیدگاه شما پیرامون ویژگی دور زدن مرحله آزادهنده‌ی احراز هویت CAPTCHA با iOS 16 و سایر سیستم‌عامل‌های جدید اپپ چیست.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا