بازاریابی

سیستم ترافیک هوشمند و فیبر نوری

سیستم های حمل و نقل هوشمند (سیستم های هوشمند حمل و نقل نیز نامیده می شوند) برای استفاده از کارآمدترین و موثرترین سیستم حمل و نقل ، نیاز به نظارت تدریجی بر ترافیک از طریق ورود داده و ارتباط تلفنی با رانندگان دارند. حمل و نقل در شهرهایی مانند توکیو ، لندن ، پاریس ، نیویورک و بسیاری از شهرهای دیگر در طول دهه گذشته به یک مشکل تبدیل شده است. با ترافیک عظیم به عنوان منبع اصلی ترافیک ، ترافیک اجتناب ناپذیر است. در جاده های باریک تر ، بارهای سنگین می تواند منجر به ترافیک بسیار کند یا در موارد شدید ، ترافیک ناپایدار شود.

به منظور پرداختن به این مسائل مربوط به ترافیک و ارائه بهترین تجربه ممکن به راننده ، یک سیستم پیشرفته ایجاد شده است. این سیستم ها به ویژه در بسیاری از بزرگراه ها و خیابان های شلوغ شهر در سراسر جهان پخش شده اند. ITS یک مرکز کنترل ترافیک با داده ها و آمار ترافیک و بار ارائه می دهد که می تواند شامل نظارت بر فیلم با کیفیت بالا باشد. آنها همچنین با رانندگان ارتباط برقرار می کنند ، اطلاعات ارزشمندی به آنها می دهند و آنها را به سمت مسیر با کمترین میزان ترافیک راهنمایی می کنند تا سفر راحت تر شود. در ساعات اوج مصرف ، تعداد کمی از سیستم های نخبه نیز دارای خطوط اضافی برای افزایش میزان ترافیک و کاهش بار هستند.

سیستم های هوشمند ترافیکی همچنین می توانند رانندگان را در شرایط کم دید مانند آب و هوای نامناسب راهنمایی کنند. در برخی از استقرارهای ITS ، جاده ها “روشن” شده اند تا جاده را مشخص کرده و از حوادث جلوگیری کنند. برای از بین بردن وقت گذراندن در ایستگاه های عوارض ، سیستم ITS همچنین هنگام مراجعه به سرویس در ایستگاه های عوارض متعدد هزینه ای را ارائه می دهد. در اینجا یک برچسب مخصوص روی ماشین خوانده شده است که نشان می دهد ماشین در حال عبور است و بلافاصله هزینه آن بصورت آنلاین پرداخت می شود. به طور مشابه ، رانندگانی که ممکن است قوانین راهنمایی و رانندگی را نقض کنند می توانند با مشخصه ای مشخص شوند که در صورت وجود نقض راهنمایی و رانندگی مانند خواندن چراغ قرمز ، یک تصویر خاص وسیله نقلیه متمرکز بر راننده و پلاک خودرو نشان داده شده است.

این عملکردها و برنامه ها در ترافیک هوشمند به تبادل دائمی و سنگین داده ها بین مرکز کنترل و جاده متکی هستند. سیم مسی و فناوری قدیمی نتوانسته اند ارتباطات کارآمد و عملی را در مسافت های طولانی ارائه دهند. تأخیر در ارتباطات می تواند به ویژه در جاده هایی که جریان ترافیک بسیار سریع است آسیب برساند. فیبر نوری به عنوان یک راه حل مناسب ظاهر شده و از کابلهای تک فیبر نوری برای پشتیبانی از میزان ارتباطات مورد نیاز در سیستمهای حمل و نقل هوشمند بسیار استفاده شده است. فیبر نوری تک مدرن پهنای باند بسیار کم را در مسافت های طولانی با پهنای باند ، اطمینان ، امنیت و سرعت بی نظیر ارائه می دهد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا