سیستم برچسب گذاری تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی توسط گوگل معرفی شد

گوگل از سیستمی تحت عنوان سیستم برچسب گذاری تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی رونمایی کرد. با این سیستم هیچ گاه فریب تصاویر ابداعی AI را نمی خورید.
گوگل از سیستم جدیدی تحت عنوان “SynthID” با هدف برچسب گذاری تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی رونمایی کرد. این سیستم به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند به راحتی عکس واقعی را از عکس ساخته شده با هوش مصنوعی تشخیص داده و به نوعی از خود در برابر سودجویان محافظت کنند. با وحود پیشرفت های نجومی AI در جهان، وجود این سیستم ها می تواند حائز اهمیت باشد.
بیشتر بخوانید: ترکیب گوگل میت با هوش مصنوعی توانایی شرکت در جلسات را به جای شما دارد!
سیستم برچسب گذاری تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی توسط گوگل معرفی شد
یکی از مشکلات اصلی روش های رایج واترمارک و نهان نگاری تصاویر، امکان اصلاح و از بین بردن آنها است. گوگل با سیستم جدیدی به نام «SynthID» برای رفع این مشکل تلاش می کند. استفاده از این سیستم در حال حاضر محدود به مولد تصویر Imagen از شرکت گوگل است اما در آینده احتمالا برای استفاده در ابزارهای مختلف توسعه پیدا می کند.
وبسایت مشبل می گوید:
«این سیستم با هدف مبارزه با دیپ فیک و سو استفاده از تصاویر ساخته هوش مصنوعی ساخته شده است.»
گوگل دیپ مایند (Google DeepMind)، واحد هوش مصنوعی گوگل، به تازگی از نسخه آزمایشی یک ابزار واترمارک رونمایی کرده است که یک واترمارک دیجیتالی را مستقیما داخل پیکسل های یک تصویر هک می کند و با اینکه با چشم انسان قابل مشاهده نیست، می توان آن را به صورت سیستمی شناسایی کرد.

به عبارت ساده این تصاویر در ظاهر عادی به نظر می رسند اما شناسه ای در آنها جای گرفته و به راحتی می توان آنها را از تصاویر واقعی تفکیک کرد. در حال حاضر SynthID برای تعداد محدودی از کاربران Imagen، مدل هوش مصنوعی گوگل دیپ مایند عرضه شده است.
ابزار هوش مصنوعی Imagen همانند ابزارهای مشابهی مثل میدجرنی و DALL-E از اوپن ای آی، تصاویر واقع گرایانه ای را براساس پرامپ های متنی تولید می کند.
به گفته گوگل SynthID، به نسبت واترمارک های قدیمی که به راحتی قابل شناسایی و حذف هستند، بازدهی بیشتری دارد. واترمرک SynthID حتی پس از اعمال فیلتر، تغییر رنگ یا تغییر ابعاد تصویر هم قابل مشاهده نیست. ابزار SynthID می تواند با بررسی تصاویر کاربران، استفاده از Imagen در تولید آن را تشخیص دهد.
به گفته گوگل این ابزار در آینده توسعه یافته و می توان از آن در دیگر مدل های هوش مصنوعی استفاده کرد.
بیشتر بخوانید:

    همکاری گوگل و گارمین قابلیت ارتباط ماهواره ای را به تمام گوشی های اندروید می آورد
    ابرکامپیوتر فوق پیشرفته تسلا مجهز به 10 هزار پردازنده هوش مصنوعی انویدیا H100 خواهد بود!
    اطلاعات کاربران ایکس برای آموزش مدل های هوش مصنوعی استفاده می شود

دیدگاه شما در خصوص برچسب گذاری تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: پیوست
  

دکمه بازگشت به بالا