بازاریابی

سیستم آنتن توزیع شده برای شبکه داخلی تلفن همراه

حدود 70 تا 80 درصد ترافیک تلفن همراه از خانه های سرپوشیده ناشی می شود. این امر به ویژه در دنیای شهری صادق است که تمرکز کاربران تلفن همراه بر میزان بالای داده ها است. برای شبکه های تلفن همراه 3G ، یک ایستگاه کلان در فاصله چند متری ساختمان می تواند سیگنال های RF را برای خدمات صوتی / داده ارائه دهد. در واقع ، فقط چند خانه در این دسته قرار می گیرند. ارائه یک شبکه انعطاف پذیر 3G باعث افزایش بیشتر ترافیک شبکه می شود زیرا هر تلفن همراه داخلی می تواند به بیش از یک سلول ماکرو (ایستگاه پایه) ارسال شود. برای ارائه خدمات داده های تلفن همراه داخلی سریع مانند خدمات HSPA (دسترسی سریع به بسته) یا EVDO (Evolution -Data Optimized) ، تنها راه حل ، سیستم های آنتن توزیع (DAS) است.

DAS برای توزیع یکنواخت سیگنال RF با قدرت کافی در ساختمان برای ارائه خدمات صوتی و داده 3G استفاده می شود. از DAS می توان برای جداسازی شبکه داخلی به سلولهای ماکرو بیرونی برای از بین بردن عرضه نرم تلفن های همراه داخلی استفاده کرد. این امر باعث کاهش بار ترافیکی و افزایش سرعت شبکه 3G می شود. برای سرویس های داده سریع HSPA ، DAS داخلی می تواند بین سلول های در حال خدمت و غیر سرویس در شبکه های خارجی نیز جداسازی کند. این به معنای دخالت کمتر همسالان در سلولهای سرویس دهنده HSPA است و منجر به میزان دانش بیشتری برای سلولهای سرویس دهنده HSPA می شود. برای کنترل ساختمان با پوشش داخلی ، می توان آنتن های راهنما را در کناره ها و گوشه های ساختمان قرار داد و به سمت مرکز ساختمان اشاره کرد. کل منطقه داخلی تحت سلطه سلول های داخلی قرار دارد و در عین حال خروجی شبکه کلان را کاهش می دهد.

DAS سیگنالهای RF یکنواخت را در داخل ساختمان با توزیع سیگنال از ایستگاه داخلی به چندین آنتن داخلی توزیع می کند تا پوشش را در سراسر ساختمان ایجاد کند. DAS را می توان به صورت منفعل یا فعال طبقه بندی کرد. DAS منفعل از قطعات غیرفعال برای توزیع سیگنال های RF استفاده می کند. این اجزای منفعل عبارتند از سیمهای کواکس ، اسپلیترها ، ترمیناتورها ، میرایی ، مدارها ، کوپلرها و فیلترها (دوبلکسر ، دیپلکسر یا سه تایی). طرح DAS شامل محاسبه حداکثر تلفات از ایستگاه پایه در هر آنتن در سیستم و ایجاد بودجه پیوند برای منطقه خاصی است که توسط هر آنتن پوشش داده شده است. طراحی DAS منفعل باید از نظر محدودیت فضا و نحوه نصب سیم های کواکسی سنگین با محدوده ساختمان سازگار باشد. برای اطمینان از وجود مسیر کابل به تمام آنتن ها ، باید یک بازرسی دقیق از محل ساختمان انجام شود.

DAS Active این قابلیت را دارد که با استفاده از سیگنال های داخلی و کالیبراسیون ، به طور خودکار از بین رفتن سیم های متصل کننده اجزای سیستم را جبران کند. صرف نظر از فاصله بین آنتن و ایستگاه پایه ، همه آنتن ها در یک DAS فعال دارای صفحه نمایش یکسانی (شماره نویز و قدرت downlink) خواهند بود. DAS فعال شامل یک واحد اصلی (MU) متصل به واحد چند افزایشی (EU) با فیبر نوری تا 6 کیلومتر طول است. هر اتحادیه اروپا متناوباً با چندین کابل نازک یا طول CAT5 تا 400 متر به چندین قطعه از راه دور (RU) متصل می شود. MU اثربخشی DAS را کنترل و نظارت می کند. اتحادیه اروپا در سراسر ساختمان توزیع شده است و RU در نزدیکی آنتن قرار دارد. یک پهن باند فعال DAS می تواند از چندین سرویس رادیویی ، GSM ، PCS ، UMTS ، EVDO ، WiMax و Wi-Fi پشتیبانی کند.

به دلیل از بین رفتن و کاهش کابل های کواکسی و اجزای غیرفعال ، DAS غیرفعال در بسته های ساختمان کوچکتر از طریق آنتن در چند محفظه استفاده می شود تا خروجی منفی در انتهای HSPA را حداقل نگه دارد. برای ساختمانهای بزرگتر ، از DAS فعال استفاده می شود زیرا سیم و تلفات قطعات ندارد و می تواند عملکرد HSPA را به بالاترین سطح ارتقا دهد. مشکل DAS غیرفعال پیچیده است و هرگونه خطا در سیستم باعث ایجاد زنگ هشدار در ایستگاه پایه نمی شود زیرا هیچ کنترل خطا در سیستم وجود ندارد. DAS فعال تمام اجزای سیستم را کنترل می کند و در صورت خرابی. یک هشدار به پایگاه ایستگاه ارسال کنید که به اپراتور اجازه می دهد منبع مشکل را شناسایی کند. بنابراین ، DAS فعال راه حل ارجح ساختمانهای بزرگ با آنتن در ساختمانهای بزرگ است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا