دانش و فناوری

سیری هوشمندتر می شود؛ مجهز شدن دستیار صوتی اپل به هوش مصنوعی خاص خودش

سیری مبتنی بر هوش مصنوعی یکی دیگر از ویژگی های iOS 18 است که احتمالا در WWDC 2024 معرفی می شود. سیری در آینده ای نزدیک، به یک دستیار مجازی هوشمند و بسیار کاربردی در محصولات اپل تبدیل خواهد شد.
حساب کاربری Tech_Reve اخیرا در شبکه اجتماعی X پستی منتشر کرده و در آن اعلام کرده است که اپل برای هوشمندتر کردن دستیار صوتی اپل از LLM (Large Language Model) استفاده خواهد کرد. LLM که در چت بات هایی مثل ChatGPT به کار می رود، یک مدل زبانی با حجم عظیمی از داده است که به آن امکان درک طیف وسیعی از مکالمات را می دهد.
اپل امیدوار است با افزودن قابلیت های هوش مصنوعی به iOS 18 به فروش بیشتر گوشی های iPhone 16 کمک کند.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  هوش مصنوعی آیفون سال آینده توسط اپل معرفی می شود
  تحول سیری در iOS 18 با هوش مصنوعی ؛ اپل هم وارد بازی شد
  اپل روزانه میلیون ها دلار صرف تعلیم مدل های هوش مصنوعی خود می کن

سیری مبتنی بر هوش مصنوعی
در خبر قبلی که توسط مارک گورمن از بلومبرگ منتشر شده بود، گفتیم که اپل قصد دارد ویژگی های جدید به iOS 18 اضافه کند؛ از آنجا که تغییرات سخت افزاری سری آیندۀ آیفون نسبت به مدل های امسال بسیار کمتر است، اپل امیدوار دارد این نرم افزار بتواند فروش سری آیفون 16 را بالاتر ببرد. این با پستی که Tech_Reve منتشر کرد مطابقت دارد و این شرکت در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) در ژوئن آینده از سیری هوشمند جدید رونمایی خواهد کرد.

احتمالا اپل قصد دارد سخت افزارهای بدون نوآوری و تکراری خود را با به کار بردن سیری مبتنی بر هوش مصنوعی در iOS 18 کمی جذاب تر کند. سیری هوشمند، زبان طبیعی و الگوهای گفتاری را بهتر درک می کند. اینکه آیا این دستیار صوتی اپل می تواند گوگل اسیستنت را به چالش بکشد یا خیر هنوز مشخص نیست.
سیری از زمانی که برای اولین بار در سال 2011 با آیفون 4s معرفی شد برای بسیاری از کاربران ناامیدکننده بوده است.
بر اساس گفته های گورمن، اپل می تواند علاوه بر سیری برنامه هایی مثل Pages ،Keynote و Apple music را به کمک هوش مصنوعی قوی تر کند. برای این کار باید چیپست A18 Pro را تقویت کرده و هر چهار مدل آیفون سال 2024 را به چیپست A18 Pro مجهز کند.
آیا اپل سیری مبتنی بر هوش مصنوعی را در مدل های قدیمی تر آیفون ارائه می دهد؟
در اینجا شرایط کمی برای اپل سخت می شود، چرا که افزودن ویژگی های جدید هوش مصنوعی فقط برای آیفون 16 و بالاتر و در حالت on-device امکان پذیر است. همین موضوع تعداد زیادی از کاربران آیفون را که نمی توانند دستگاه خود را ارتقا دهند عصبانی می کند.
شاید اپل مجبور باشد شرایطی فراهم کند که بعضی از این ویژگی های هوش مصنوعی در حالت off-device پردازش شوند. احتمالا بعد از معرفی آیفون 16 در سال 2024 چند ماهی را منتظر بماند و کم کم این ویژگی  را در آیفون 15 پرو و مدل های پرو قدیمی تر ارائه دهد. این همان کاری است که گوگل با گوشی های پیکسل خود انجام داد.
اپل با یک ارتقاء اساسی در iOS 18 و استفاده از سیری مبتنی بر هوش مصنوعی به فروش آیفون 16 کمک بسیاری خواهد کرد.
با توجه به افزایش تأثیر هوش مصنوعی بر زندگی مردم، آیا شما این قابلیت اپل را استفاده خواهید کرد؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
بیشتر بخوانید:

  اسنپدراگون 8 نسل 3 مبتنی  بر هوش مصنوعی معرفی شد؛ خطری بیخ گوش اپل
  اپل در حال توسعه مدل های هوش مصنوعی مخصوص آیفون و آیپد است
  اپل در حال ساخت چت بات هوش مصنوعی Apple GPT است 

منبع: phonearena
 

دکمه بازگشت به بالا