سیری با هوش مصنوعی مولد به میدان رقابت 2024 می آید

گزارش منتشر شده که نشان از هدف گذاری اپل مبنی بر استفاده از هوش مصنوعی مولد برای سیری دارد. طبق این گزارش در کنفرانس توسعه دهندگان 2024 یا WWDC، اپل قصد دارد از این فناوری رونمایی کند.
اپل تا کنون تاکیدی بر رقابت با چت بات های هوش مصنوعی نظیر ChatGPT و بارد نداشته، اما طبق گزارش جدید از یک منبع معتبر به نام Yeux1122، این شرکت به تازگی پیشرفت های چشمگیری در حوزه پیاده سازی هوش مصنوعی مولد برای سیری داشته است.
بیشتر بخوانید: اپل، دومین نسخه  بتای iOS 17.3 را از دسترس خارج کرد؛ علت چیست؟
بر اساس اظهارات این منبع مطلع، نسخه آتی سیری با توانایی های هوش مصنوعی مولد ، دارای امکانات شخصی سازی گسترده تری خواهد بود و قابلیت برقراری گفتگو با کاربران به زبان طبیعی را خواهد داشت. همچنین، این دستیار قادر به انجام وظایف متنوع و پیشرفته در آیفون و دیگر سیستم های این شرکت خواهد بود.
گزارش حاکی از این است که در جشنواره توسعه دهندگان WWDC 2024، اپل قصد دارد توانایی های ارتباط سرویس-به-سرویس را از طریق چندین ویژگی مختلف معرفی کند، اما این ویژگی ها به صورت متفاوت بین هر سرویس قابل دسترسی خواهند بود. هنوز مشخص نیست که این قابلیت ها چه تأثیری بر هر سرویس خاص دارند.
قبلا منبعی به نام Tech_reve  گفته بود که اپل در رویداد توسعه دهندگان بعدی، نسخه پیشرفته تر سیری با قابلیت های هوش مصنوعی را معرفی خواهد کرد. پیشتر نیز گزارش ها درباره توسعه چت بات Apple GPT منتشر شده بود که نشان می داد از آن در داخل شرکت برای خلاصه سازی متون و پاسخ به سوالات کاربران استفاده می شود.
هنوز اطلاع دقیقی از زمان برگزاری این مراسم در دسترس نیست به همین جهت خیلی نمی توان به اطلاعاتی که این منبع که چندان هم خوش سابقه نیست اعتماد کرد. اگر برنامه ریزی های جدید به مانند سال های گذشته باشد احتمالا  رویداد WWDC  در سال 2024 در ماه ژوئن برابر با خرداد 1403 خواهد بود.
بیشتر بخوانید: 

    آموزش ادیت ویدیو در آیفون
    آموزش کار با آیفون برای تازه کارها
    انتقال پیام ها از اندروید به آیفون در واتساپ
    نمایشگر آیفون 16 پرو بزرگتر از آیفون های نسل قبلی خواهد بود
    کاهش قابل توجه ارزش سهام اپل در بازار ؛ ضرر 107 میلیارد دلاری کوپرتینویی ها!

نظر شما درباره ی استفاده از هوش مصنوعی مولد برای سیری چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از ای جی مارکت دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا