سود عجیب گوگل از تبلیغات مراکز جعلی سقط جنین

سود عجیب گوگل از تبلیغات مراکز جعلی سقط جنین ارقام عجیب و غریبی را نشان می دهد.
در خبری عجیب عنوان شده است که سود عجیب گوگل از تبلیغات مراکز جعلی سقط جنین، ارقام بالای درآمد این شرکت بزرگ فناوری از دو سال پیش تاکنون افزایش داده است. براساس گزارش مرکز مقابله با نفرت دیجیتال (CCDH)، یک سازمان غیرانتفاعی فاش کرده است که گوگل از 2 سال پیش تاکنون مبلغی بالغ بر 10.2 میلیون دلار فقط از تبلیغات کلینیک های سقط جنین جعلی درآمدزایی کرده است.
بیشتر بخوانید: رابط کاربری موتور جستجوی گوگل تغییر کرد؛ پیشنهاد موضوعات مرتبط با جستجو
سود عجیب گوگل از تبلیغات مراکز جعلی سقط جنین
به نقل از نشریه آمریکایی د هیل، براساس گزارشی که به تازگی منتشر شد، گوگل از تبلیغاتی که توسط گروه های ضد سقط جنین برای مراکز به اصطلاح حاملگی بحرانی ارائه می شود، سود تبلیغاتی می برد.
گزارش مرکز مقابله با نفرت دیجیتال (CCDH)، یک سازمان غیرانتفاعی که هدف آن مقابله با اطلاعات نادرست برخط است، نشان داد که گوگل در دو سال گذشته حدود 10.2 میلیون دلار از تبلیغات کلینیک های سقط جنین جعلی درآمد داشته است.

براساس این گزارش، تبلیغات جعلی کلینیک 15 هزار پرسش مرتبط با سقط جنین، مانند قرص سقط جنین، کلینیک سقط جنین و کلینیک سقط جنین در نزدیکی من را هدف قرار داده است. محققان مرکز مقابله با نفرت دیجیتال T فهرستی از 188 وب سایت کلینیک جعلی را که بین اول مارس 2021 تا 28 فوریه 2023 با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل سازمانی Semrush در جستجوی گوگل قرار داده بودند، تجزیه و تحلیل کردند.
تجزیه و تحلیل داده های کلیدواژه ای نشان داد که 84 درصد از 188 کلینیک جعلی در برخی مواقع کاربرانی را هدف قرار داده اند که کلمات یا عبارات کلیدی مرتبط با سقط جنین را جستجو می کنند. محققان دریافتند که 71 درصد از وب سایت های کلینیک جعلی که در جستجوی گوگل تبلیغ می شوند، حداقل از تکنیک های فریبنده برای گمراه کردن متقاضیان سقط جنین استفاده می کنند. این تکنیک های فریبنده شامل ترویج ادعا های گمراه کننده ای بود که سقط جنین را با آسیب هایی مانند سرطان مرتبط می کردند.
محققان دریافتند که جنبش ضد سقط جنین چهار برابر بیشتر از تبلیغات جستجوی گوگل برای پویش های آشکار برای محدود کردن مراقبت از سقط جنین، هزینه صرف تبلیغات جستجوی گوگل برای کلینیک های جعلی کرده که نشان دهنده تمرکز بر تبلیغات کلینیک های جعلی است.
این گزارش به دنبال گزارشی است که توسط مرکز مقابله با نفرت دیجیتال در سپتامبر 2021 منتشر شد که نشان می دهد تبلیغات خطرناک سقط جنین در 83 درصد جستجو های گوگل برای سقط جنین را تشکیل می دهد.

در پاسخ به آن گزارش، گوگل اعلام کرد که هرگونه تبلیغاتی که قرص های بازگرداننده سقط جنین را تبلیغ می کند، حذف و تبلیغات حاوی ادعا های پزشکی اثبات نشده را ممنوع می کند.
با این حال، گزارش جدید نشان می دهد که گوگل حدود 2.6 میلیون دلار برای اجرای آگهی های جستجوی گوگل برای وب سایت های کلینیک جعلی که سقط جنین را ترویج می کنند، پذیرفته است. براساس این گزارش، مجموعاً 72 وب سایت کلینیک جعلی برای ترویج بازگرداننده سقط جنین هزینه کردند و بین اکتبر 2021 تا فوریه 2023 تبلیغات کردند.
یکی از سخنگویان گوگل گفت:
این شرکت از هر سازمانی که می خواهد برای افرادی که به دنبال اطلاعات خدمات سقط جنین هستند، تبلیغ کند، می خواهد تایید شود و به وضوح افشا کند که آیا سقط جنین ارائه می دهد یا نه.
این سخنگو همچنین گفت: «گوگل به تبلیغاتی که درمان های معکوس سقط جنین را ترویج می کنند اجازه فعالیت نمی دهد و تبلیغ کنندگان را از فریب دادن مردم در مورد خدماتی که ارائه می کنند، منع می کند. گوگل تبلیغاتی را که این خط مشی ها را نقض می کنند حذف یا مسدود می کند. می دانیم که افرادی به گوگل می آیند و به دنبال اطلاعاتی هستند که بتوانند به آن ها اعتماد کنند و متعهد هستند که تبلیغات در این زمینه واضح و به راحتی قابل درک باشند.»
مرکز مقابله با نفرت دیجیتال توصیه می کند که گوگل درباره کلینیک های جعلی که تبلیغات دارند، شفاف سازی و کلینیک های واقعی سقط جنین را برجسته و اولویت بندی کند. همچنین به قانون گذاران توصیه می کند که به کمیسیون تجارت فدرال این اختیار را بدهند که تبلیغات گمراه کننده در مورد سقط جنین را ممنوع کند.
سخنگوی گوگل گفت:
این شرکت تبلیغ کنندگان را در این گزارش بررسی کرده و در مورد محتوایی که خط مشی های آن ها در رابطه با سقط جنین را نقض می کند، اقدامات اجرایی انجام داده است.
به گفته این سخنگو: «خط مشی افشای تبلیغات سقط جنین گوگل به طور خاص برای تبلیغ کنندگانی اعمال می شود که پرس و جو ها یا شرایط مربوط به سقط جنین را هدف قرار می دهند.»
بیشتر بخوانید:

    بی اعتمادی گوگل به ساخته خود ؛ از چت بات بارد دوری کنید!
    تشخیص مشکلات پوستی با هوش مصنوعی گوگل لنز ؛ وقتی AI پزشک می شود!

دیدگاه شما در خصوص سود عجیب گوگل از تبلیغات مراکز جعلی سقط جنین چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید.
 

دکمه بازگشت به بالا