سواستفاده هکرها از تیک آبی جیمیل اطلاعات کاربران را در خطر قرار داده است

سواستفاده هکرها از تیک آبی جیمیل تمام اقدامات گوگل برای افزایش امنیت سرویس ایمیل خود را به نوعی پوچ کرد.
حدود 30 روز پیش گوگل در یک تصمیم عجولانه تیک آبی سرویس ایمیل خود را با هدف افزایش امنیت کاربران و تأیید اعتبار آنها راه اندازی کرد. اما ظاهراً این حرکت گوگل نتیجه عکس داده و اقدامات غول جست وجوی جهان با سواستفاده هکرها از تیک آبی جیمیل بی فایده شده است. ظاهراً هکرها با ساخت اکانت های جعلی و اضافه کردن تیک آبی به این اکانت ها، موفق به دور زدن سیستم امنیتی گوگل شده اند.
بیشتر بخوانید: علت نامگذاری مرورگر گوگل کروم ؛ چرا نام یک فلز را روی مروگر گوگل گذاشتند؟
سواستفاده هکرها از تیک آبی جیمیل اطلاعات کاربران را در خطر قرار داده است
گوگل اواسط اردیبهشت ماه از سیستم تیک آبی احراز هویت (مانند آنچه در توییتر شاهد آن بودیم) رونمایی کرد. این تیک آبی به سادگی نشان می دهد که ایمیل های کاربر از یک منبع تأیید شده ارسال شده اند و با یک کلاهبردار یا هکر مواجه نیستیم.

ارائه چنین سرویس جدیدی از سمت توسعه دهندگان گوگل کاملاً منطقی به نظر می رسد، زیرا شما می توانید تنها با یک نگاه سریع به تیک آبی از منبع ایمیل اطمینان حاصل کرده و با اعتماد بیشتری بر روی لینک ها و فایل های الحاقی کلیک کنیم.
با این حال، این سیستم به یک ابزار کلاهبرداری تبدیل شده و عکس اهداف اصلی خود عمل کرده است.
به گزارش Mirror، یک کارشناس امنیت سایبری اخیراً مدعی شده که کلاهبرداران اینترنتی توانسته اند راهی برای دور زدن این سیستم کشف کرده و با ساخت آدرس های جعلی و اضافه کردن تیک آبی به آن ها، کاربران را فریب دهند.

کریس پلامر، مهندس امنیت سایبری، با انتشار چندین پست توییتری اعلام کرده است:
قطعاً در سیستم تیک آبی گوگل یک باگ امنیتی وجود دارد، زیرا کلاهبرداران در حال سوءاستفاده از این سیستم و اضافه کردن تیک آبی به اکانت های جعلی خود هستند.
این مهندس امنیت سایبری حتی تصویری از یک ایمیل جعلی را به اشتراک گذاشته که نماد تأیید گوگل را به همراه دارد. در نگاه اول، با یک ایمیل حاوی اطلاعات تحویل بسته از طرف شرکت معتبر و شناخته شده UPS طرف هستیم، اما بررسی ایمیل فرستنده و پیگیری کریس پلامر نشان می دهد که چنین مکاتباتی از سوی شرکت UPS انجام نشده است.
در حال حاضر روش انجام این کلاهبرداری و اضافه کردن تیک آبی به ایمیل های جعلی مشخص نیست، با این حال گوگل تیمی از متخصصان امنیتی خود را برای رفع این مشکل مأمور کرده است. نکته جالب آن است که در ابتدا گوگل وجود چنین باگ امنیتی خطرناکی را رد کرده بود.
بیشتر بخوانید:

    پروژه استارلاین گوگل امکان تماس تصویری سه بعدی بدون نیاز به عینک را فراهم می کند [+ویدیو]
    قابلیت نمایش وضعیت سلامت باتری در اندروید 14 ارائه می شود

نظر شما درباره  سواستفاده هکرها از تیک آبی جیمیل چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
  

دکمه بازگشت به بالا