اخبار بازار

سهام کالاها سال گذشته پنج بار / پنج برابر امکانات تولید ماسک – ایران خبر و آژانس خبری جهانی


عباس جوادی با بیان اینکه در یک برنامه خبری ویژه قرار دارد ، اظهار داشت: وزارت صنعت ، معدن و تجارت از تمام قابلیت ها و قابلیت های تولید بهداشت و تمیز کردن مواد در کنار سایر دستگاه ها از جمله دفتر استفاده می کند ، آموزش بهداشت ، درمان و پزشکی طی یک هفته گذشته و در شرایط فعلی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی جلسات ویژه ای را با حضور وزیر برگزار کرد درسته توزیع محصولات بهداشتی ، ممنوعیت صادرات تجهیزات پزشکی از قبیل ماسک ، تعرفه صفر و تعرفه واردات تجهیزات پزشکی ، تسهیل در ثبت محصولات بهداشتی و محصولات پزشکی از جمله اقدامات انجام شده توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت بود.

جوبادی با تأکید بر اینکه هیچ کالایی مفقود نیست ، اظهار داشت: در قدیم خرید عاطفی ، در هیچ فروشگاه کالایی نداشتیم. طی هفته گزارش هایی از افزایش قیمت گوشت ، قند و شکر گزارش شده بود. مانند سال گذشته ، با دفتر مرکزی ولسوالی بازار در کل ایالت ، 4 نمایشگاه مستقیم با 6000 غرفه برپا کردیم و قرار بود در 6 مارس افسانه های فروش داشته باشیم اما با بیماری. کرونا به طور تصادفی ، ستاد بیماری هشدار داده است که این نمایشگاه ها تا حد امکان برای حفظ سلامت مردم برگزار نمی شود ، بنابراین در سال جاری برگزار نمی شوند. بنابراین طرف عرضه جشنواره های فروش ، افزایش فروش عالی، اصناف ، فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه های میوه و سبزیجات در شهرداری.

بانک مرکزی ارز وارداتی را اختصاص داد

طبق اعلام بانک مرکزی ، ارز مورد نیاز برای واردات کالاهای اساسی تقریباً مطابق قانون بودجه به وزارت صنعت ، معدن و تجارت اختصاص یافت. همچنین در زمینه تولید ، کاری که شرکتهای تولید کننده کشور انجام داده اند ، برای مثال ، میانگین تولید مرغ در سال گذشته بوده است. سفارشی سازی این حدود 2 میلیون قسمت بود ، در مقایسه با امروز 3 میلیون. قیمت مرغ در شش ماه گذشته نه تنها از قیمت مصوب 4000 تومان بالا رفته ، بلکه پایین تر هم رفته است.
وی گفت: “مردم به همان اندازه که می خواهند می خرند ، اما خرید خود را به گونهای که سوءاستفاده نکنند ، مدیریت می کنند.”

اکتشافات تجهیزات بهداشتی

محمدعلی اسپانی ، مدیرعامل اداره منطقه تهران اظهار داشت: بیشتر مواردی که در 7 روز گذشته با آنها سر و کار داریم فروشگاه مواد غذایی کالاهای بهداشتی مانند ماسک ، ضد عفونی کننده و دستکش شامل آن می شوند.

وی گفت: طی 6 روز گذشته حدود 6000 پرونده به شعب دولت تهران ارجاع شده است. یکبار در پنج ظرف ، یک میلیون و دو هزار مصرف کنید دیوید دستکش ، یک انبار با سه میلیون ماسک عددی ژل و در تهران ضد عفونی کننده و الکل پیدا کردیم. حدود 2،000 لیتر الکل سفید در استان خراسان رضوی کشف شد. در دو شهرستان مرزی ، چندین میلیون ماسک غیرقانونی کشف و ضبط شد. سایر نکات برجسته شامل ماسک های گران قیمت ، مواد شوینده ، ضد عفونی کننده ها ، گوشت قرمز و شکر بود.

ما مرغ / گوشت گران قیمت نداشتیم.

این ارشد ادامه داد: تاکنون مرغ گران قیمت نداشته ایم و این در بسیاری از مناطق زیر قیمت تصویب شده است. ما در شهرهای استان تهران به اندازه کافی دام و مازاد مازاد داریم و اگر اجازه کشتار داده شود ، قیمت گوشت گوسفند باید بین 2 تا 6000 تومان باشد اما متأسفانه در محیط فعلی و با شروع بیماری. کرونا، برخی از این فضا استفاده کرده اند. طبق گزارش ها ، گوسفندان بیش از 2 کیلو و گاه تا 2 کیلو نیز دارند هزاره و این یک تخلف است.

آسپنانی تأکید کرد: هزینه سازمان پشتیبانی براساس مازاد دولت است و گران است و جدی گرفته می شود. با عرضه فراوان ، قیمت گوشت سقوط خواهد کرد. به موازات بیماری کرونامتأسفانه ، برخی از داروخانه ها نتوانسته اند ماسک و مواد مرتبط را تهیه و مخفی کنند. حدود 2000 ماسک و ماسک داروخانه پیدا کردیم و تهیه کردیم.

وی ادامه داد: بخشنامه ای از سوی دستگاههای پزشکی وزارت بهداشت صادر شد که فروش دارو و ضد عفونی کننده توسط داروخانه ها را ممنوع اعلام کرد و مشکلاتی را ایجاد کرد. این مشکل اخیراً برطرف شده و جلساتی نیز برگزار شده است درباره مقرر شده است کلیه کالاهای یافته شده به ستادهای معین وزارت بهداشت منتقل شود و از طریق مراکز مشخص شده در دسترس عموم قرار گیرد.

اسپانیانی همچنین در مورد شدت برخی از میوه ها از جمله لیموزیرین و لیموتریس گفت. سوء استفاده و ما انجام می دهیم ، اما همه عوامل مرتبط از جمله اداره جهاد کشاورزی باید در تهیه منابع لازم تلاش کنیم. در داروخانه ها ، گاوها بدترین بودند فاما در برخی داروخانه ها برای ماسک افزایش قیمت داشتیم.

لاشه گوسفند عزیز

معاون وزیر تجارت ، صنعت ، معدن و تجارت همچنین گفت: ما با حیوانات سنگین مشکل خاصی نداشتیم بلکه با حیوانات سبک داده شده برای ورود به رستوران دلی فروش در سه ماهه افزایش یافت ، قیمت دامپینگ نیز کاهش یافت و همچنین قیمت های آن نیز سقوط کرد و این یکی از دلایل افزایش نرخ سوء مصرف ملایم و دیگران است. طبق اعلام آژانس پشتیبانی ، قیمت لاشه گوسفند از 6000 دلار تا 6000 دلار متغیر است و در حال حاضر حدود 6000 دلار قیمت دارد.

وی گفت: هفته آینده اوج تأمین کالا است و ما از ذخیره استفاده خواهیم کرد و همچنین گوشت منجمد را با قیمتی حدود 6000 دلار تحویل می دهیم. ما با عرضه نامحدود کالا شروع می کنیم و کلیه فروشگاه های زنجیره ای می توانند به سازمانهای ذیربط از جمله حیوانات و پشتیبانی تجاری دولت مراجعه کنند و به اندازه کالای مورد نظر خود کالا را بدست آورند.

معاون وزیر بازرگانی ، صنعت ، معدن و تجارت گفت: ما در حال ساخت محصولات بهداشتی از جمله ماسک و ضد عفونی کننده هستیم و توسط وزارت بهداشت اداره می شود.

جوبادی با اشاره به اینکه امسال تولید مرکبات در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است ، افزود: جو عاطفی و شرایط ویژه باعث شده است که برخی تأمین کنندگان نقض کنند. ما حدود 6000 تن سیب و پرتقال را به بازار عید شب عرضه کردیم و برای تنظیم بازار در صورت لزوم از سهام استفاده کردیم. امکانات موجود در کشور برای تهیه ماسک و ضد عفونی کننده سه برابر نیاز کشور است. کالاها به وفور عرضه می شوند و مردم نیازی به نگرانی ندارند ، شرایط در کشور برای تهیه کالاها ایده آل است.

ما سه محصول بهداشتی جذاب تولید می کنیم

گلمحسین ماهارالیان ، مدیر دفتر بیماریهای عفونی سازمان دارو و دارو نیز در مصاحبه تلفنی برای این برنامه گفت: کرونا این کشور تقاضای زیادی برای محصولاتی مانند ماسک و ژل آنها اطمینان دادند که شرایط کشور برای این تقاضا آماده نیست. در سال های اخیر ، نه تنها مجبور به واردات ضد عفونی کننده های داخلی هستیم بلکه آنها را به بسیاری از کشورها صادر کرده ایم. با همکاری تولید کنندگان و اصناف و بنگاه درستهما ورودی های تولید این محصولات را بررسی کرده ایم و از منابع کافی برخوردار هستیم و اکنون چندین تولید کننده بزرگ وارد مدار تولید شده اند و در حال تولید 24/7 هستند.

وی افزود: ما طی دو روز گذشته توزیع زیادی در این محصولات داشتیم و مطمئناً تا ابتدای هفته آینده تعادل خوبی خواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان غذا و داروی کشور تحت نظارت سازمان غذا و دارو از مردم خواسته است که لوازم مورد نیاز خود را خریداری کرده و از تولید کافی برخوردار بوده و از تهیه این محصولات نگران نباشند ، اولویت اصلی تهیه ماسک های ضد عفونی کننده و راه حل ها برای کادر پزشکی است زیرا آنها در صدر تماس مستقیم با بیماران قرار دارند. در حدود 2،000 داروخانه توزیع شده و این روند به پایان رسیده است.

مواد شوینده به اندازه کافی توزیع می شوند

بختار علم بیجی رئیس انجمن مواد شوینده ، بهداشت و زیبایی ایران در مصاحبه تلفنی با برنامه گفت: “ما در دو روز گذشته مواد ضد عفونی کننده تولید می کنیم و به زودی شنبه یا یکشنبه مزارع میوه و تره بار توزیع خواهیم کرد. فروشگاه های بار و زنجیره ای خواهیم داشت. این موارد روز پنجشنبه توسط شرکتهای در حال حرکت در مناطقی از شهر توزیع شد. قیمت ها زیر نظر سازمان است و اگر هرکدام از تولید کنندگان گران باشد ، آنها به سازمان گزارش می دهند. همه مواد شوینده به اندازه کافی توزیع شده اند و در هر مکانی که کمبودی داشته باشد می توانند ظرف دو ساعت تحویل داده شوند.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا