بازاریابی

سناریوی مهمان نوازی فعلی: رقابت ، صعود و بازاریابی

صنعت مهمان نوازی بین المللی فقط یک نوع است. برای مدت زمان بسیار طولانی ، هیچ نوآوری در این زمینه وجود نداشته است ، اما ورود اقتصاد بر اساس تقاضا که توسط فناوری پشتیبانی می شود ، آن را به طرز چشمگیری تغییر داده است. ظهور Airbnb در صحنه نشانگر این تغییر همراه با ظهور هتل های بوتیک بود. به زودی ، رستوران های زنجیره ای سنتی شروع به آزمایش ، رشد ، کسب و نوآوری شدید کردند.

این ما را به سناریوی مهمان نوازی کنونی می رساند. اگرچه هنوز یک صنعت وحشیانه ، سرسخت و به شدت رقابتی است ، اما مسیر موفقیت اکنون چند وجهی است. هیچ فرمول واحدی وجود ندارد که برای همه اعمال شود و هتل ها دیگر مجبور نیستند از قوانین سخت و سریع استفاده کنند. فناوری نقش گل تساوی بزرگ را بازی می کند و به کوچکترین بازیکن فرصت زنده ماندن می دهد.

شکایت

در سراسر جهان ، بخش های مسافرت ، گردشگری و مهمان نوازی همچنان کلید توسعه اقتصادی و ایجاد شغل هستند. در این اقتصاد که حمل و نقل مقرون به صرفه شده و مرزهای کشور تار شده است ، درست است که تصور کنیم سفر و جهانگردی در آینده ای نه چندان دور و یک بخش غالب باقی بماند.

این آمار را در نظر بگیرید:

  • در سال 2016 ، گردشگری و مسافرت 7.6 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک کرده و از 292 میلیون شغل پشتیبانی کرده است.

  • این درآمدزایی 10.2 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می دهد.

  • از هر 10 شغل 1 می تواند به صنعت مسافرت و گردشگری نسبت داده شود.

  • با گذراندن 77 درصد ، سفرهای اوقات فراغت قسمت عمده ای از هزینه های مردم را به خود اختصاص داده است. در مقایسه ، سفرهای شرکتی و تجاری 23 درصد باقیمانده را تشکیل می دهند.

  • سفرهای داخلی (72 درصد) بیشتر از سفرهای بین المللی بود.

  • سهم کامل در تولید ناخالص داخلی 3.1٪ در سال 2016 افزایش یافت.

  • این بخش احتمالاً تا سال 2027 نمایانگر 11.4 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی خواهد بود و از بیش از 380 میلیون شغل در جهان پشتیبانی خواهد کرد. البته این نشان می دهد که این بخش از اقتصاد جهانی پیشی خواهد گرفت.

تردیدی نیست که شرکت هایی مانند Airbnb با برخی هتل های خاص در بازار موافقت می کنند. این بدان معنی است که ممکن است بخشی از تجارت با مسافران بیشتری (و همچنین سفرهای طولانی تر) بیش از سفرهای بدون گزینه ، در حال اضافه شدن باشد. با این حال ، آنچه مهم است این است که اقامتگاه های خصوصی با تعریف مجدد اینکه هتل چیست و در کجاست ، انتظارات مصرف کننده را در سطح اساسی تغییر داده است.

رقابت

رقابت در صنعت مهمان نوازی از دو جنبه ناشی می شود:

  • سازگاری فن آوری

  • پرونده مشتری را تغییر دهید

سازگاری فن آوری

همانطور که قبلاً گفتم ، فناوری به شرایط مساوی کمک کرده و به جنبه های مختلف صنعت از جمله مارک تجاری ، شبکه سازی و شبکه سازی کمک کرده است. به طور خاص ، سه جهت خاص هستند

در سالهای آینده صنعت مهمان نوازی تغییر شکل خواهد داد. بیایید همه آنها را جداگانه بررسی کنیم.

رویکرد اول موبایل

در بازارهای نوظهور در سراسر جهان انتظار می رود که یک میلیارد نفر در سطح جهانی از اینترنت استفاده کنند. بیشتر اینها مشتریانی خواهند بود که چرخه زندگی مهمانانشان را به طور کامل در تلفن های هوشمند خود تجربه خواهند کرد. شرکت های مهمان نوازی و مسافرتی چاره ای جز سرمایه گذاری در راهکارهای ارتباطی و حفظ مهمان برای تلفن همراه و همراه اول ندارند.

در هر صورت ، مشتریان همیشه به دنبال آن تجربه “شخصی” و استفاده از فناوری نوآورانه تلفن همراه هستند به گونه ای که AirBnb و Uber در هنگام تمایز بین برند و تخصص مهم خواهند بود. هتل ها برای راحتی مشتریان خود باید عملکردهای رزرو ، عملیات بسیار سریع و سایر نقاط تماس را برای کل سفر مشتری با تلفن های همراه فراهم کنند.

ارتباط

از آنجا که دسترسی به اینترنت برای شهروندان دیجیتال و غیر شهروندان تقریباً نامحدود است ، اتصال در آستانه افزایش است. علاوه بر این ، با زیاد شدن دستگاه های متصل و پوشیدنی در بازار ، وقتی نوبت به شیوه های جدید تعامل و تعامل با مشتری می رسد ، هتل ها باید نوآور شوند. تورهای واقعیت مجازی ، تعاملات واقعیت افزوده ، رباتیک و هوش مصنوعی بازار را هدایت می کنند و آن را برای سایر تجربه های سفر که غیر مستقیم ارائه می شوند آماده می کنند.

یادگیری ماشین ، داده های بزرگ و تجزیه و تحلیل

استفاده از داده های بزرگ امکان ایجاد و سازماندهی یک تجربه شخصی را در مقیاس بزرگ برای هر نوع مصرف کننده فراهم می کند. بسیاری از مبارزات بازاریابی را می توان به راحتی استفاده کرد و با در نظر گرفتن تعداد قابل توجهی برای رشد و پیشرفت بیشتر ، آنها را کنترل کرد.

همچنین فرآیندهای موجود مانند خدمات مشتری ، جمع آوری بازخورد ، اتوماسیون ایمیل و تعامل مشتری را تسریع می کند. علاوه بر این ، همچنین می تواند توسعه و کوچک سازی تجارت را با توجه به اهداف شرکت تسهیل کند.

تغییر مشخصات مشتری و تجربه نام تجاری

صنعت جهانگردی شاهد تغییر در مشخصات روانشناختی و جمعیتی مسافران است. در کنار مسافران نسل X ، هجوم جدیدی از هزاره ها وجود دارد که انتظارات و سبک زندگی آنها استانداردهای کاملاً متفاوتی را برای عملکرد صنعت تعیین می کند.

در حال حاضر تجربه مشتری متداول ترین عامل تعیین کننده یک برند است. این امر همچنین باعث افزایش وفاداری مشتری می شود و برای پیوستن به برنامه های وفاداری که بیشتر از هر زمان دیگری هدفمند ، سفارشی و پیچیده تر هستند ، مراجعه به هتل ها و هتل ها مورد نیاز است.

این شخصی سازی و تمایز به انواع تجربیاتی که ایجاد می کنید نیز تسری پیدا می کند. مفهوم “خانه خارج از خانه” همگن تجمل گرایی را از بین می برد ، مدلی که قبلاً آزمایش و آزمایش شده بود.

اکنون ، برای ارائه خدمات بی نظیر ، ریشه یابی هتل در آب و هوای محلی آن ضمن ارائه تجربیاتی فراتر از فضای سنتی هتل ، به یک فاکتور مهم تبدیل شده است. تقاضای هزار ساله برای غذای ارگانیک و گزینه های پایدار همچنین آسیب پذیری های بیشتری را هنگام خطر و ایمنی غذا ایجاد می کند که هتلداران باید مراقب آن باشند.

مارک های مسافرتی برندهای غیر مسافرتی را ترک کرده اند که با ارائه خدمات سطح بالایی مشتریان خود را ناز کرده اند. آمازون ، استارباکس و اوبر برخی از نام هایی هستند که مورد احترام هزاره ها هستند و رقابت تنها زمانی افزایش می یابد که مشتریان انتظارات مشابهی را از هر ارائه دهنده خدمات ، به ویژه بازیکن صنعت مهمان نوازی داشته باشند.

بازار یابی

این ما را به آخرین نکته می رساند – بازاریابی برای این مصرف کننده در دوره جدید. فروش مهمان نوازی ، همانطور که هست ، با سایر کالاهای مصرفی متفاوت است. دلیل این امر آنست که محصولات ملموس و نامحسوس باید توسط بازیکن به فروش برسند. موفقیت بیشتر به ارائه خدمات “بازاریابی” بستگی دارد نه به ترغیب مصرف کنندگان برای خرید آنچه شما ارائه می دهید. ایجاد تصویر نام تجاری مناسب که اعتماد را ترغیب کند و همچنین تبدیل آن بسیار مهم است.

هویت نام تجاری سازگار از اهمیت بیشتری برخوردار می شود زیرا مشتریان چندین جبهه دارند که در آن می توانند نام تجاری شما را درگیر کنند. حضور فعال شما در شبکه های اجتماعی به عنوان یک درگاه جذب مشتری بسیار مهم می شود.

همچنین مشتریان می توانند به لطف درگاه هایی مانند TripAdvisor و Yelp شما را بهتر جستجو و رتبه بندی کنند. نظرات و توصیه های دوست یا تأثیرگذار ناگهان به عوامل بسیار مهمی در رشد فروش تبدیل شده اند. علاوه بر تأمین جریان درآمد ثابت ، مشتریان تکراری می توانند در نوع خود تأثیرگذار شوند.

استفاده از تمام ابزارها و فناوری های همراه با بازاریابی دیجیتال نه تنها نیاز به ساعت نیست ، بلکه برای ترجیحات مشتری بسیار ارزان تر و بهینه شده است. ایمیل و بازاریابی محتوا با SEO و قابلیت مشاهده برند در شبکه ارتباط نزدیکی پیدا کرده است. بیشتر این تلاش های بازاریابی به ایجاد ، سازماندهی و حفظ دقیق هویت و تصویر برند انجام می شود. درگیر کردن مداوم مشتریان در بهترین شیوه های بازاریابی دوران جدید ، و همچنین ارائه یک تجربه ارزشمند ، چیزی است که شما را نسبت به رقبا فراتر می برد.

این بخش در این مرحله بسیار سودآور است و آماده رشد گسترده و سرمایه گذاری مناسب است. اگر شما یک بازیکن فعلی هستید که عملکرد خوبی ندارد ، یا بازیکن جدیدی هستید که می خواهید تأثیر زیادی در صنعت بگذارد ، در این صورت با در نظر داشتن همه این نکات برتری بزرگی نسبت به رقبا خواهید داشت.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا