سمعک دیجیتال هوشمند در نمایشگاه محصولات دانش بنیان رونمایی شد

دانشمندان ایرانی در حاشیه برگزاری نمایشگاه محصولات دانش بنیان از سمعک دیجیتال هوشمند رونمایی کردند. این سمعک جدیدترین دستاورد شرکت فن آذرخش است.
در جریان برگزاری دومین نمایشگاه محصولات دانش بنیان در حوزه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی، دانشمندان از سمعک دیجیتال هوشمند رونمایی کردند. با اطلاع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این سمعک توسط شرکت «فن آذرخش» تولید شده که سابقه ای طولانی در تولید سمعک های آنالوک و دیجیتال دارد. ضمناً خدمات پس از فروش ویژه ای نیز برای خریداران این سمعک درنظر گرفته شده است.
بیشتر بخوانید: بهترین گجت های پوشیدنی 2023 ؛ معرفی جدیدترین و جذاب ترین گجت های کاربردی
سمعک دیجیتال هوشمند معرفی شد
اکبر مکی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان فن آذرخش با اشاره به رونمایی از سمعک هوشمند تولیدی این شرکت با نام تجاری پارس تک گفت: «این سمعک با حمایت و حضور جمعی از اساتید رشته شنوایی شناسی دانشگاه های مختلف علوم پزشکی کشور و متخصصان رادیولوژی و مسئولان محترم وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی در دومین نمایشگاه محصولات دانش بنیان حوزه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی رونمایی شد.»
وی ادامه داد:
تکنولوژی ساخت سمعک برای کم شنوایان فقط در اختیار چند کشور اروپایی و آمریکای شمالی است واردات سمعک و تجهیزات شنوایی برای کشور بسیار ارزبر است و البته واردات این کالا مشمول ارز حمایتی است.

مکی با بیان اینکه تولید سمعک در ایران با استقبال و بازخورد فوق العاده کادر درمان، کاربران سمعک و مسئولین اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی مواجه شده است افزود: «با توجه به اینکه سخت افزار و نرم افزار سمعک کاملاً توسط مهندسان مجرب و متخصص ایرانی ساخته شده است، خودکفایی در این حوزه می تواند از خروج ارز و وابستگی به خارج جلوگیری کند.»
وی، صدای واضح و بسیار شفاف، قالب گیری و ساخت سمعک متناسب با آناتومی مجرای گوش، ظرافت و نامرئی بودن، مجهز بودن به 8 کانال پردازشی و مدارات کاهنده نویز و امکان درمان وزوز گوش را از ویژگی های سمعک دیجیتال ایرانی عنوان و خاطرنشان کرد:
این سمعک برای افرادی که می خواهند سمعک را پنهان و با حداقل دید در مجرای گوش خود قرار دهند کاملاً مناسب است.
به گفته مکی، علاوه بر دستیابی به توانمندی منحصر به فرد تولید سمعک در کشور، امکان ارائه خدمات پس از فروش طولانی مدت تر و کاهش قیمت سمعک، دستاورد بسیار سودمندی برای کم شنوایان ایران است.
بیشتر بخوانید:

    ساخت سامانه های هوشمند حمل ونقل عمومی توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی
    سامانه شبیه ساز جراحی لاپاروسکوپی بومی سازی شد؛ تحفه ای دیگر از دانش بنیان ها
    اختصاص بودجه به صندوق های نوآوری برای حمایت از شرکت های دانش بنیان؛ آیا عملی می شود؟

نظر شما درخصوص ساخت و بکارگیری این سمعک هوشمند چیست؟ لطفاً نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک گذاشته و اخبار تکنولوژی را از ای جی مارکت دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا