فیلم و هنر

«سقوط»؛ روایتی جذاب از افسانه‌های هفت اقلیم

مجله نماوا ، یاسمن خلیلی فرد

برخی از فیلم ها حتی سالها پس از ساخت دوام ندارند. “سقوط” به کارگردانی تارسم سینگ یکی از این فیلم ها است. این درام با معرفی دختر جوانی به نام اسکندریه آغاز می شود که با شکستگی دست در بیمارستان بستری شده است. اتاق بیمارستان او یک قهرمان جذاب به نام روی است که هنگام فیلمبرداری یک پروژه سینمایی به شدت مجروح شد که منجر به استرس و اضطراب تهدید کننده زندگی شد. یک رابطه نزدیک بین دختر بچه و پسر ناامید شکل می گیرد ، در این رابطه او پنج افسانه در مورد نوع داستان های زیبای دختر می گوید و در همه این داستان ها ، او شخصیت اصلی است. ادامه داستان اصلی فیلم و پنج داستان به طور یکسان ، انسجام فوق العاده ای به فرم روایت بخشید. در عین حال ، همه این اخبار شگفت انگیز و شگفت انگیز است.

ذهن تارسم سینگ در مورد ایده ها روشن است و او این ایده ها و تخیلات خلاقانه را در جریان شخصیت های اصلی داستان ، یک پسر و دختر رومانیایی منعکس می کند. هربار که داستانی در ذهن صهیون ساخته می شود ، تا انتها می رود ، اما دوباره شروع می شود و ادامه می یابد و به نظر می رسد نه تنها مخاطب بلکه خود شخصیت ها نیز نمی خواهند این داستانها با حضور آنها به پایان برسد. قهرمان ابدی (روی).

چیز “چهره” در فیلم “سقوط” تکرار می شود و نیروی محرک درام است. هر زمان که تاریکی و ناامیدی فرا رسید ، اسکندریه کوچک ، مانند یک نور روشن ، تاریکی را از بین می برد و مرد را از مشکل جدی که به دلیل آسیب جسمی گریبانش را گرفته است ، دور می کند. به هر حال ، دختری با چهره ای تمیز و زیبا و دوران کودکی و دیدگاه های روشنفکرانه او تورم اطراف خود را کنترل می کند و فیلمساز در صحنه های روشن (به عنوان مثال ، مکانی که روی از او می خواهد انگشت شست خود را لمس کند و اشتباه حدس می زند و ضرب و شتم را پنهان می کند. او) نشان می دهد که دختر در زمانهای سخت چقدر باهوش است. شدت زوال عقل انسان.

در این کولاژ بصری / روایی ، هر داستان شروع خوبی دارد و در مکان خوبی به پایان می رسد و از نظر موقعیت ، هر داستان را می توان بخشی از کل جهان دانست. به هر حال ، هر یک از این گزارشها نمادی از یکی از پنج قاره است و مانند تسبیح ، آنها به ترتیب زمانی مرتب شده اند. به نظر می رسد که ریشه های فلسفی ، تاریخی و اسطوره ای هر سناریو توسط نویسنده در نظر گرفته شده است و اگرچه فیلمساز داستان را به زبان و زبان شخصیت اصلی خود بیان می کند ، اما هدف و دقت این داستان ها باعث می شود این اثر درام رادیویی در همان کانال به نظر می رسد.

آنچه درباره فیلمنامه “سقوط” می توان گفت ، محدودیتی است که فیلمنامه نویس از نظر او تعیین کرده است و این نکته خوبی است. اگرچه جریان ذهن و بیان جهان درونی شخصیت با توجه به سبک اسطوره ای آنها ، قلمرو فکر و سورئال نیاز به نوعی شجاعت و گشودگی دارد ، اما در نهایت این جاه طلبی منجر به حماقت کتاب مقدس نشد و خوشبختانه فیلمساز موفق شد همه کارها را انجام دهد. با دقت داستان فیلم ، ریتم آن تا انتها حفظ می شود و جذابیت برای مخاطب از بین نمی رود.

فضای دلپذیر “سقوط” فراتر از انتظار است و کارگردان در طراحی و شبیه سازی دکوپاژ مهارت داشته است. همچنین ، بازیگران فیلم ، به ویژه دختر کوچک (اسکندریه) ، با درام و ژانر فیلم در ارتباط هستند و به فضای مفرح مشاهده شده توسط فیلمساز کمک زیادی می کنند.

جزئیات در “سقوط” مهم و مهم است و مخاطبان باید نشانه هایی را که فیلمساز در متن تعیین کرده است درک کنند تا محتوای آن را درک کنند. در عین حال ، به نظر می رسد که روح و فرهنگ ایجاد شده توسط کارگردان هندی دارای قسمت مشخصی از مطالب و موضوعی آبدار ، رنگارنگ و جالب با شکل فیلم او است. گذشته از این ، سفر فیلمساز به سرزمین رویاها با نبوغی از نظر فرهنگ و چشم انداز او همراه است. ویژگی های شخصیتی برخی از نمادین ترین فیلم های جهان را می توان در این فیلم نشان داد. فیلمی با کیفیت دیرینه که در روایتی معمولی اما فوق العاده استاندارد شده است.

در نهایت ، تماشای فیلم برای افرادی که عاشق سینمای خوب هستند و تماشاچیانی که از فیلم های فیلمبرداری شده در سینمای فعلی لذت می برند توصیه می شود. فیلمی با رویدادهای زنده ، شناخته شده و جالب که به موضوع درام مربوط می شود.

این فیلم را در تجربه ببینید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا