فیلم و هنر

سری جدید انیمیشن پهلوانان از نوروز 1401 پخش می‌شود | انیمیشن پهلوانان جدید

اگر از متولدین دهه‌های 70 و 80 باشید، غیرممکن است که اسم انیمیشن پهلوانان به گوش شما نخورده باشد. در این مقاله از پلازامگ قرار دارد که به طرفداران این انیمیشن خبر خوش ساخت انیمیشن پهلوانان جدید را بدهیم.

انیمیشن پهلوان، به نویسندگی و کارگردانی سیاوش زرین آبادی و تهییه‌سازی علیرضا گلپایگانی است. این انیمیشن در 20 اسفند سال 1386 برای اولین بار از شبکه دوم سیما پخش شد. پویانمایی پهلوانان به زبان های عربی و ترکی نیز ترجمه شده است. انیمیشن سریال پهلوانان از مرکز پویانمایی صبا پخش شده و به گفته سیاوش زرین آبادی ، انیمیشن پهلوانان فصل دوم قرار است از نوروز 1401 به روی آنتن برو.

کارتون پهلوانان در سال 1386 از شبکه‌های مختلف پخش شده و کودکان و نوجوانان از آن تعداد زیادی می‌کنند. خبر ساخت کارتون پهلوانان سری جدید برای افرادی که آن را تماشا کرده‌اند، بسیار خوشحال کننده بود به‌طوری که به در ادامه به معرفی این انیمیشن، حواشی و خبرهای آن می‌پردازیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

داستان انیمیشن پهلوانان

داستان این انیمیشن در شهر خوارزم (از شهرهای خراسان قدیم) در قرن هشتم (ه.ق) اتفاق می‌افتد. پهلوان پوریای ولی شخصیت اصلی این داستان است. وی در زورخانه‌ای که از اجدادش به او رسیده است، شاگردان بسیاری را تربیت می‌کنند که میان آنها ه. ووریای ولی علاوه بر پهلوان آهنگر، شاعر و عارف نیز هست و به شاگردان خود درس در برابر ظلم را می‌آموزد. این لیستی از محبوب ترین صفحات ما در جهان است

کارگردان این انیمیشن خاطره نشان کرد انیمیشن پهلوانان جدید نیز به ادامه همین داستان‌ها خواهد پرداخت.

املاک برای فروش:

شخصیت های انیمیشن پهلوانان

فصل جدید انیمیشن پهلوانان نیز قصد دارد با همان شخصیت های قدیم به کار خود ادامه دهد. در این قسمت به معرفی شخصیت‌های کارتون پوریای ولی و شاگردان می‌پردازیم که ی ک

ووریای ولی

پهلوان پوریای ولی-انیمیشن پهلوانان

صداپیشه: مرحوم بیژن علیمحمدی

محمود خوارزمی متخلّص به قتالی و مشهور به پوریای ولی پهلوان نام‌آور شخصیت اصلی این داستان است. ودر و مادر او اهل شهر گرگانج بودند و زورخانه‌ای کردند که پهلوان اداره می‌کردند به نام پهلوان حیدر خراسانی جد او است.

پهلوان یاور

پهلوان یاور-کارتون پهلوانان

صداپیشه: امیرمحمد صمصامی

ورام‌ترین پهلوان از سه شاگرد پوریای ولی است که گاهی در کارهای او ناپختگی جوانی نیز دیده می‌شود. اما با این‌حال شخصیت و منش او شبیه‌ترین شخصیت به پوریای ولی است. یاور نیز مانند استاد خود در آهنگری کار می‌کند و در انیمیشن پهلوانان فصل دوم نیز حضور دارد.

پهلوان صفی

پهلوان صفی-انیمیشن پهلوانان

صداپیشه: حمیدرضا آشتیانی‌پور

صفی سابقا از لشگریان حاکم بلخ بوده و مهارت جنگی بالایی دارد. او پس از ترک لشگر به پوریای ولی می‌پیوندد و به شغل نامدمالی مشغول می‌شود. صفی از شخصیت های اصلی کارتون پهلوانان سری جدید نیز هست.

مهلوان مفرد

مفرد-انیمیشن پهلوانان

صداپیشه: ظفرگرایی

مفرد شوخ طبع ترین شاگرد پهلوان پوریا است. وزوز و د د، د د فس از برخورد با پهلوان، شغل سلمانی را انتخاب می‌کند.

اسکندر داروغه

اسکندر داروغه-کارتون پهلوانان

صداپیشه: علی‌همت مومی‌وند

منفی‌ترین شخصیت این انیمیشن اسکندر، داروغه و رئیس گزمه‌های شهر است. گزمه‌ها دائماً به دستور اسکندر دارند چپاول اموال، دزدی و غارت هستند. در واقع اسکندر بر خوارزم حکومت می‌کند و حاکم را هم اسکندر در انیمیشن پهلوانان جدید نیز شخصیت منفی اصلی باقی می‌ماند.

تیمور، ارشد گزمه‌ها

ارشد زمه ها- کارتون پهلوانان

صداپیشه: شهروز ملک آرایی

تیمور ارشد گزمه‌ها و تحت فرمان اسکندر است. او اصلا باهوش نیست و پهلوانان به راحتی او را فریب می‌دهند. هم هوشی‌های تیمور و سایر گزمه‌ها همیشه باعث خشمگین شدن اسکندر می‌شود. تیمور در انیمیشن پهلوانان سری جدید نیز قرار است حضور داشته باشد.

املاک برای فروش:

معرفی عوامل انیمیشن پهلوانان

  • نویسنده و کارگردان: سیاوش زرین آبادی
  • صداپیشگان: علی‌همت مومی‌وند، شهروز ملک‌آرایی، امیرمحمد صمصامی، مرحوم بیژن علی‌محمدی، ظفر گرایی، حمیدرضا آشتیانی.
  • تهییه کننده: علیرضا گلپایگانی

آهنگ انیمیشن پهلوانان

یکی از موضوعات جالب توجه انیمیشن پهلوان، موسیقی آن است. ه ل ر ر و و و و و ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر آهنگسازی این پویانمایی با سعید انصاری بوده است. ه ر ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه… ه ه. در ادامه آهنگ انیمیشن پهلوانان را برای شما قرار دادیم که از گوش کردن به آن لذت ببرید.


ماجرای انیمیشن پهلوانان و سایت IMDb

رتبه IMDb پهلوانان

پندی پیش در یک اتفاق جالب کاربران ایرانی به سایت IMDb رفته و به این انیمیشن رای 10 ستاره دادند. این کار به حدی فراگیر شد که نمره انیمیشن پهلوانان در این سایت به 9.9 رسید و حتی از انیمه‌ای مثل دفترچه مرگ (Death note) نیز. انیمیشن پهلوانان در IMDb آنقدر بالا رفت که برای تولید زیرنویس آن به زبان‌های دیگر نیز راه افتاد. اما موفق این انیمیشن در رتبه های رتر شاید با آمدن انیمیشن پهلوانان فصل دوم در نوروز 1401 دوباره این انیمیشن را در سایت بالا برود ارزیابی کنید.

Subscribers انیمیشن سریال پهلوانان سری جدید

اارگردان این پویانمایی سیاوش زرین آبادی از غبادی از تغییراتی در حرکات زن‌جایی که تکنیک‌ها را در ساخت انیمیشن ه سیاوش زرین آبادی قصد دارد که فضای نوآوری این انیمیشن را حفظ کند.

نگاهی بر انیمیشن پهلوانان

مروری بر پهلوانان

اکثر کارتون‌های دنیای امروز درباره ابرقهرمان‌ها صحبت می‌کنند. آرمانی و برتری که از نظر قدرت جسمانی انسان عادی است. اما این قهرمان‌ها قدرت‌هایی ماورایی یا غیرطبیعی دارند. این موضوع بین کودکان و نوجوانان بسیار جذاب و دوست داشتنی است. معمولاً این نوع پویانمایی‌ها افراد در مخاطبان کم سن خود برمی‌انگیزند. کم کم این احساس بر روح و روان کودکان و نوجوانان چیره و آن‌ها را به سمت شبیه شدن به الگوهای ساخته شده در هن ده. حالا الگوهای آن‌ها چه کسانی هستند؟ از همه آنها بهترین باشید! مخاطب موجودی که از سیاره کریپتون آمده و به راحتی پرواز می‌کند را الگوی خود قرار می‌دهد و می‌خواهد شبیه آن باش. اما آیا این موضوع ممکن است بیافتد؟ جواب خیر است. در نتیجه کودک به خود ناامید می‌شود و را بیش از حد عادی می‌پندارد. این موضوع باعث می شود اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان می شود.

اما حالا بیاییم انیمیشن پهلوانان را در نظر بگیریم. شخصیت‌ها کاملاً واقعی هستند، موضوعات با فرهنگ کشور ما هماهنگی دارند و مخاطبان با مفاهیم جوانمردی م شخصیت های پوریا و سه شاگرد پهلوان از ممتاز اما بی‌نقص جلوه نمی‌کنند. انها انسانها کاملاً عادی هستند که سعی در پرورش روح و روان خود دارند و می‌کوشند که یاور مظلومان باشند. نس نتیجه می‌گیریم پهلوانان برای فرزندان ایران زمین بسیار غنی است. امیدواریم که کارتون پهلوانان سری جدید نیز همان روند گذشته و چه بسا بهتری را ادامه دهد.

املاک برای فروش:

کلام پایانی

در این مقاله از مجله پلازا درباره انیمیشن پهلوانان جدید صحبت کردیم. انیمیشن پهلوانان فصل دوم قرار است که از نوروز 1401 به روی آنتن برود و دوباره خاطره سازی کند. درست است که انیمیشن پهلوانان ‌کاملا بی‌نقص نیست، اما اگر به آن بها داده شود بسیار جا برای رشد دارد. در این مقاله اصلا قصد نداریم که انیمیشن های خارجی یا ابرقهرمان ها را زیر سوال ببریم. قصد ما آن بود که از ملی تولید کند که پتانسیل بالاتر از آن باشد و بگوییم هر چیزی در جایگاه. در پایان خیلی متشکریم که این مطلب را تا بدینجا دنبال کردید. در زیر تعدادی از محبوب ترین آهنگ های جهان آورده شده است.

منتخب کاربران
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا