بازاریابی اینترنتی

سرمایه گذاران املاک و مستغلات شروع به سرمایه گذاری بیش از حد در بازاریابی مستقیم ایمیل می کنند

سرمایه گذار تازه کار زمان قابل توجهی را برای تهیه و ارسال نامه های پستی در هر فعالیت بازاریابی سرمایه گذاری می کند. برای شروع ، یک کمپین موفق نیاز به یک چشم انداز بینایی در مناطقی از بخش های بازار دارد که پتانسیل بالاتری برای تبدیل سرب دارند. پس از مشخص شدن ، فروشنده باید به یک لیست بازاریابی دسترسی داشته باشد ، داده ها را پاک کرده و سپس یک کمپین ادغام نامه برای توزیع آماده کند. سرانجام ، آنها کمپین را به کپی سخت تبدیل می کنند و نامه های تکمیل شده را از طریق نامه به مشتریان بالقوه پر می کنند. شرکت های نوپا می توانند این پروسه را برای فعالیتهای کوچکتر انجام دهند اما به سرعت کشف می کنند که فقط در هنگام تلاش برای گسترش مشاغل خود قابل گسترش نیست.

سرمایه گذار جدید ، که هیچ کارمندی ندارد ، اغلب مسئول هر جنبه ای از تجارت است. چالش این است که تمام مدت زمانی که در بازاریابی صرف شده است ، در فعالیت های سودآور مستقیم مانند تبدیل سرب هدر نمی رود. برای فشار بیشتر ، بسیاری از افراد مشاغل روزانه دارند که می تواند مدت زمان موجود برای کار در تجارت را محدود کند. در حالی که سرمایه گذار مستقر ممکن است فعالیت های کم ارزش را در اختیار شخص ثالث یا عضو تیم قرار دهد ، سرمایه گذار تازه کار همیشه سرمایه یا تجربه ای برای انجام این کار ندارد.

بسیار مهم است که صاحبان مشاغل شروع به ساده و اتوماسیون کلیه کارهای روزمره در مشاغل خود کنند تا بتوانند وقت و انرژی خود را بر فعالیتهای ارزش افزوده متمرکز کنند. برای ساده تر کردن آنها ، باید تصمیم گیری ها و تلاش دستی را از طریق فرایندها و با استفاده از منابع خارجی ساده انجام دهند. وقتی شروع می کنید کار فقط در یک تجارت سودآور و محافظه کار است. با این حال ، رشد بلند مدت زمانی حاصل می شود که مالک کار خود و فعالیت های درآمدزا را انجام دهد.

سه اقدام برای کاهش زمان بازاریابی و بهبود رشد و مقیاس پذیری تجارت وجود دارد. اولین استفاده از اطلاعات در مورد روند بازار به منظور افزایش روند انتخاب یک بخش هدف بازار است. سرمایه گذاران باید با یک انجمن سرمایه گذار در املاک و مستغلات محلی ارتباط برقرار کرده و منابع آنلاین را برای بینش بازار مشخص کنند.این امر باعث می شود زمان صرف شده در انتهای هر چرخه بازاریابی صرف شود تا مشخص شود که در چه مکانی بهتر است گسترش یابد.

در مرحله بعد ، ساده سازی روش های جمع آوری و تهیه داده ها مهم است. بسیاری از منابع داده بازاریابی آنلاین ابزارهای پیچیده و گران قیمت را ارائه می دهند ، که انعطاف پذیری را ارائه می دهند اما با نیاز به کاربر برای پیکربندی داده های خود به روش های بی دست و پا متناسب با بودجه بازاریابی خود حذف می شوند. پس از جمع آوری داده ها ، وظیفه فشرده تر دستی و شخصی تصفیه داده ها است. سرمایه گذار ادراکی وظایف جمع آوری و پاکسازی داده ها را بطور مکرر با وسایل آسان و با هزینه کم ساده می کند. سرانجام ، کار تهیه کمپین نامه پستی باید در اسرع وقت برون سپاری شود زیرا بزرگترین سینک ظرفشویی است و بدون کمک نمی توان آنرا گسترش داد.

انجام این مراحل باعث کاهش بازاریابی وقت تلف می شود و زمان بیشتری را برای کارهایی با سودآوری مانند کار با تبدیل سرب باز می گذارد. اتوماسیون و ساده سازی ، گام مهمی در بهبود مقیاس پذیری فعالیت تجاری و آماده سازی برای رشد و گسترش تجارت است.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا