دانش و فناوری

سامسونگ و TSMC مشکلات گرمایش تراشه ها را به معماری ARM نسبت می‌دهند!

در دو سال گذشته، به طور ویژه گوشی های هوشمند پرچمدار اندرویدی با مشکلات گرمایش تراشه به طور مداوم دست و پنجه نر. شاید شروع اصلی ماجرا کوالکام اسنپدراگون 888 بود که مشکلات گرمایشی قابل توجه بود. گذشته اسنپدراگون 8 نسل 1 آخر کمی مشکل را حل کرده است، اما این تراشه هنوز از حد داغ می‌شود. تا کنون سامسونگ در مرکز تحقیقات این مسائل گرمایش بوده و از مردم معتقدند من شما را راحت نمی گذارم، با آرامش به شما می آیم.

کرمایش تراشه ها که کاربران را خسته کرده است، واقعاً از کجاست؟

هزارش یک رسانه معتبر کره ای، صاحبان صنعت اشاره کردند که پردازنده های کوالکام اسنپدراگون اکثر گوشی های پرچمدار استفاده از اندرویدی می شود. این در حالی است که این گوشی در تولید گرما، عملکرد و مصرف برق دارای مشکلاتی است. تمام این پردازنده ها بر اساس طراحی های معماری ARM هستند. در سوی اما سامسونگ و حتی تا حدی TSMC نیز هر دو مشکل تراشه را تایید کرده اند. اما جای جنجالی حرف های آنها این است که آنها ادعا می کنند که علت این مسائل به دلیل طراحی است و نه ساخت! طراحی‌هایی که از ARM شاشات می‌گیرند و نه سامسونگ یا TSMC.

در همین زمان، اما متخصصان دیگر این امر را در نظر می گیرند. منها می‌گویند این مشکلات نتیجه یک ترکیب از عواملی که باعث ایجاد فرآیند تولید، طراحی پردازنده می‌شوند. دلیل آنها این است که خب پردازنده آیفون نیز از طراحی معماری ARM استفاده می کند، اما هرگز با گرما و عملکرد مشکلی ندارد!

ایش از این، گزارش هایی مبنی بر اینکه کوالکام تولید تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 را به TSMC می دهد منتشر شده است. با این حال، مصرف انرژی، گرما و سایر مسائل غ ی ی م م

سامسونگ and TSMC مشکلات گرمایش تراشه ها را به معماری ARM نسبت می‌دهند

مشکلات گرمایش تراشه مربوط به ARM است؟!

از دو سال مشکل ، ARM مرکز خود در چین را فروخت

ARM China سوام خود در سرمایه گذاری مشترک چینی ARM China را به SPV منتقل کرده است. یر یک شرکت با هدف ویژه و تحت نظر شرکت مادرش، یعنی گروه سافت بانک است. ک ه ه ه ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب

ARM حدود 47.33 درصد از مرکز ARM چینی را در اختیار دارد و بزرگترین سهامدار آن است.

در ماه ژوئن 2020 ، مدیره ARM 7ین با 7 رای موافق در برابر 1 رای مخالف به برکناری رئیس و هیئت مدیره این شرکت رای داد. هیچ اشتباهی در آن مورد وجود ندارد. در این مورد، حسابرسی وضعیت مالی ARM چین و شفافیت آن برای ARM جهانی است. نن در ایالات متحده دولت تبدیل شد.

در پس زمینه منبع، ARM گفت که تصمیم برای انتقال سهام ARM چین پس از بررسی “دلیل حسابداری” گرفته شده است. اما این موضوع نقش مرکز ARM در چین را به عنوان توزیع کننده اصلی مالکیت معنوی ARM را در کشور چین تغییر نمی‌دهد.

از نظر شما مقصر سامسونگ است یا ARM یا شرکت های تولید گوشی هوشمند؟ شاید هم نظر دیگری داشته باشید. هاربران ظاربران نظر و انتخاب خود را انتخاب کنید. نظر شما چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا