دانش و فناوری

سامسونگ با استفاده از تراشه Dimensity 9000 به تنها برند با سه پلتفرم مجزا تبدیل می‌شود

به تازگی مدیاتک جدیدترین پردازنده خود را به صورت رسمی معرفی کرده است سایز 9000 به عنوان اولین تراشه سلولی با فرآیند تولید 4 نانومتر معرفی شد. اکنون به نظر می رسد که این شرکت تایوانی آماده رقابت با کوالکام در بازار تراشه های پرچم است. بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، سامسونگ قصد دارد سال آینده از پردازنده مدیاتک Dimension 9000 بر روی یکی از گوشی های خود استفاده کند.

سامسونگ از Dimension 9000 استفاده می کند

مجری سرشناس، دنیای یخاخیراً ادعا شده است که مدیاتک تراشه 9000 خود را برای تمام برندهای اصلی اندروید از جمله سامسونگ ارسال خواهد کرد. اگر یک سازنده کره ای عملکرد و کارایی انرژی این چیپست را به اندازه کافی و مناسب آزمایش کند، از آن در گوشی هوشمند یا تبلت آینده خود استفاده خواهد کرد.

در این بین، تقریباً مطمئن هستیم که سامسونگ از پرچمداران سری گلکسی S22 خود با اسنپدراگون 8 Gen1 و Exynos 2200 رونمایی خواهد کرد. بنابراین، این شرکت می تواند در نیمه دوم سال از Dimension 9000 در دستگاه اصلی استفاده کند. با این حال تا سال 2022 شاهد این تراشه در برخی از گوشی های پرچمدار خواهیم بود.

سامسونگ از Dimension 9000 استفاده می کند

سامسونگ از Dimension 9000 استفاده می کند

سامسونگ علاقه مند به کنترل عالی MediaTek Dimension 9000 است. این تراشه از سیستم 4 نانومتری TSMC استفاده می کند که بهتر از سیستم تولید EUV برای سامسونگ 4 نانومتری است. عملکرد کنترل قدرت در پردازنده های پرچمدار اسنپدراگون همیشه شگفت انگیز بوده است. اسنپدراگون 888 در مدیریت انرژی کاملاً بی نظم است. Dimension 9000 از نظر کنترل دما و کارایی بالاتر از نسل اول اسنپدراگون 8 خواهد بود.

سامسونگ در حال حاضر تنها سازنده گوشی است که از سه پردازنده پرچم استفاده می کند. این شرکت از Exynos 2200 Qualcomm، Snapdragon 8 Gen1 Qualcomm و MediaTek Dimension 9000 در دستگاه های آینده استفاده خواهد کرد. با این حال، برخی از تولیدکنندگان گوشی های هوشمند تنها از اسنپدراگون 8 Gen1 و Dimensity 9000 استفاده می کنند.

نظر شما درباره تصمیم سامسونگ برای استفاده از تراشه Dimension 9000 جدید معرفی شده و تجهیز حداقل یکی از دستگاه های سال آینده به این پردازنده چیست؟نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا