دانش و فناوری

سامسونگ احتمالاً در هفته های آینده تولید تراشه های 3 نانومتری خود را آغاز می‌کند

سامسونگ قصد دارد به زودی و احتمالاً در هفته آینده خبر آغاز تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری خود را این خبر می‌‌تواند یک ابتکار برای ایجاد رقابتی سخت برای تولید کننده تراشه رقیب سامسونگ، یونی TSMC باشد که اعلام کند تولید تراشه‌های 3 نانومتری خود را در نیمه دوم سال جاری آغاز خواهد کرد.

اخرین اطلاعاتی که برای شما در ترنجی از آنها گفتیم نشان می دهد که 3یپست های 3 نانومتری سامسونگ از سطح فناوری GAA یا به عبارتی Gate-All-Around استفاده خواهند کرد.. سامسونگ می‌گوید این فناوری ۴۵ درصد از مصرف را کاهش می‌دهد. علاوه بر آن تا 30 درصد عملکرد بهتری را می‌دهد.

در مقایسه با پردازنده های سنتی با تکنولوژی FinFET یر این تراشه جدید ه ی ی ی ی ی ی، د د

از آنجایی که TSMC حدود 53.5 درصد از بازار جهانی را در سه ماهه اول 2022 در اختیار گرفت، سامسونگ این بار هوشیارتر است. در نتیجه، فناوری کمتر روی کاغذ، پیشرفته و کارآمد جستجوی سامسونگ برای تغییر را نشان می‌دهد. شاید این سازنده کره‌ای در حال برنامه ریزی برای شکست دادن TSMC در تولید تراشه است. در حال حاضر طبق اخبار موجود هم سامسونگ و هم TSMC در حال ارتقای سطحاولین تولید کننده تراشه های 3 نانومتری در جهان”قرار بگیر.

تراشه های ۳ نانومتری سامسونگ

سامسونگ تراشه های 2 نانومتری خود را نیز در سال 2025 تولید می کند

جدای از این گزارش ها، سامسونگ در مورد پردازنده 2 نانومتری که در حال حاهر در در آن خبر اعتقاد بر این است که تولید انبوه چیپست 2 نانومتری در سال 2025 انجام خواهد شد.

منبع می‌گوید سامسونگ قرار است تولید انبوه تراشه 3 نانومتری خود را احتمالاً از هفته آینده آغاز کند. بنابراین بیایید ببینید چه کسی برنده رقابت چیپست های جدید در بازار خواهد بود. بیا سمم سامسونگ یا TSMC؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان قرار دهید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا