بازاریابی

سئو چیست؟

سئو. سه حرفی که می تواند به معنای تفاوت بین یک کسب و کار اینترنتی سودآور و شکست خورده باشد. بنابراین سئو دقیقا چیست؟

طبق ویکی‌پدیا، بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) به عنوان فرآیند بهبود حجم و کیفیت ترافیک به یک وب‌سایت از موتورهای جستجو از طریق نتایج جستجوی «طبیعی» («ارگانیک» یا «الگوریتمی») برای کلمات کلیدی هدفمند تعریف می‌شود.

اساساً همه چیز در مورد بهبود وب سایت شماست به طوری که در بالای نتایج جستجو برای کلمات کلیدی انتخابی شما ظاهر شود.

در سال‌های اخیر این تجارت بسیار بزرگ شده است و افراد زیادی از طریق بهینه‌سازی سایت‌های خود و یا از طریق کارهایی که در بهینه‌سازی وب‌سایت‌های دیگران انجام داده‌اند، درآمد زیادی به دست آورده‌اند.

مانند بسیاری از صنایع سودآور، بازار سئو شاهد بوده است (و همچنان شاهد آن است) از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند و همگی ادعا می کنند که متخصص سئو هستند، دیده می شود (و همچنان می بیند).

افراد زیادی وجود دارند که ادعا می کنند بسیار فنی یا بسیار محرمانه است. احتمالاً می شنوید که افرادی ادعا می کنند که الگوریتم گوگل را شکسته اند. من شک دارم!

برای من کاملاً واضح است که برای بقای موتورهای جستجو باید به سایت‌های بسیار مرتبطی ارائه دهند که با جستجوهایی که مشتریانشان انجام می‌دهند مطابقت داشته باشد. به این ترتیب مشتریان آنها با آنها می مانند. این مدلی است که گوگل از آن استفاده می کند. آنها کاملاً روی ارائه وب سایت های بسیار مرتبط و با کیفیت به کاربران موتور جستجوی خود تمرکز می کنند. یاهو به سرعت از گوگل پیروی کرده است.

بنابراین بسیاری از تکنیک‌های سئو مبتنی بر این ایده است که موتورهای جستجو می‌توانند ببینند که سایت شما با کلمات کلیدی انتخابی شما مرتبط است و کیفیت بالایی دارد.

یک کلمه احتیاط، از آنچه به عنوان تکنیک های سئو کلاه سیاه شناخته می شود، اجتناب کنید. اینها تکنیک‌هایی هستند که سعی می‌کنند موتورهای جستجو را فریب دهند تا به یک وب‌سایت جایگاه بالاتری نسبت به وب‌سایت در موتورهای جستجو بدهند. آنها معمولاً بر اساس برخی نقص های قابل بهره برداری در قوانینی هستند که موتورهای جستجو برای بررسی میزان مرتبط بودن وب سایت شما با کلمات کلیدی مورد نظر شما استفاده می کنند. مشکل این تکنیک‌ها این است که نه تنها معمولاً وب‌سایت‌هایی را تبلیغ می‌کنند که تجربه کاربری ضعیفی دارند، بلکه موقعیت بالای آن‌ها در موتورهای جستجو معمولاً پس از رفع نقص مورد استفاده کوتاه مدت است.

اگر می خواهید تکنیک های اخلاقی و موفق سئو را امتحان کنید، چند متخصص وجود دارند که ارزش گوش دادن به آنها را دارند. آرون وال و دن تیس نام هایی هستند که برای کسب اطلاعات بیشتر در گوگل قرار می دهم.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا