بازاریابی

سئو – از کجا شروع کنم؟

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) – فرآیند تأثیر بر رتبه بندی وب سایت بر روی نتایج موتور جستجو برای کلمات کلیدی خاص برای به دست آوردن دید ارگانیک

هر موتور جستجوی جامعه روزانه بیش از 6.5 میلیارد جستجو با Google در حدود 4.5 میلیارد جستجو انجام می دهد. مزایای سئو خوب بسیار زیاد است ، از رتبه بندی سایت های خود در جستجوی کلمات کلیدی گرفته تا افزایش قابلیت تبدیل.

در نتیجه ، توسعه SEO خوب موانع زیادی را به همراه دارد ، بزرگترین آنها این است که نحوه رتبه بندی وب سایت ها توسط موتورهای جستجو برای همه شناخته شده نیست. به عنوان مثال ، گوگل از الگوریتمی با بیش از 200 فاکتور برای تعیین رتبه بندی وب سایت ها برای جستجوی خاص استفاده می کند ، اما گوگل هرگز اطلاعات مربوط به هر یک از عوامل را منتشر نمی کند. اما از طریق آزمایش مداوم ، طراحان وب توانسته اند برخی از عواملی را که باید در وب سایت و تحقیقات شما گنجانده شود ، شناسایی کنند.

دانش بازار

شما باید بازار هدف خود را بشناسید ، از جمله درک کلمات کلیدی که بازدیدکنندگان بالقوه شما آنها را جستجو می کنند. شما می توانید از برنامه های آنلاین استفاده کنید که می تواند تجزیه و تحلیل حجم ترافیک کلمات کلیدی را ایجاد کند و معیار دشواری برای غلبه بر رقبا برای این نتایج جستجوی کلمات کلیدی ایجاد کند. مطمئن شوید که کلمات کلیدی مناسب را هدف قرار داده اید.

یک تجربه کاربری خوب

در هر جنبه از فرآیند کاربر ، تجربه کاربری خوبی ایجاد کنید. این شامل کیفیت سایت شما (محتوا ، پیوندها ، تصاویر ، موارد دیگر و فرآیندها است. اگر اطمینان حاصل کنید که هر کاربری تجربه مثبتی دارد و دانش جدیدی کسب می کند ، موتورهای جستجو این مورد را به عنوان جنبه مثبت وب سایت شما پرچم گذاری می کنند و رتبه بالاتری به شما می دهند.)

سرعت سایت

مدت زمان بارگیری سایت و در هنگام تعامل با کاربر. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما با سرعت بهینه در حال اجرا است. از آنجا که سایت های کندتر پس از جستجوی Google که ارتباط مثبتی بین مدت زمان بارگیری سایت و کاربرانی که منتظر نیستند ، پایین تر خواهند بود. یک تغییر کوچک در ساختار وب سایت ها ، اندازه محتوا و بهینه سازی تصویر ، سرعت وب سایت را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد.

استفاده از کلمات کلیدی

حجم کلمات کلیدی یک موضوع بحث برانگیز است. تحقیقات 1 توسط برخی از متخصصان طراحی وب مشخص کرد که اندازه کلمه کلیدی در متن وب سایت بر رتبه بندی تأثیر می گذارد. جستجو 1 نشان داد که کلمه کلیدی مورد استفاده در حدود 2.4٪ در صفحه وب موثرترین است و همچنین برجسته شده است که شما همچنین می توانید 1.5٪ اقدامات مشابه را با کلمات کلیدی خود در نظر بگیرید تا SEO خود را به حداکثر برسانید (به صورت تصویری در زیر نشان داده می شود). در حالی که دیگر طراحان وب معتقدند که حجم کلمات کلیدی هیچ ارتباطی با سئو ندارد و تمرکز باید روی کیفیت محتوا باشد. با این حال ، استفاده از هر دو دیدگاه می تواند در هر محتوایی ترکیب شود تا هر دو احتمال بهبود SEO شما را پوشش دهد.

شما ممکن است این مطلب را بخوانید زیرا تازه در جستجوگرها جستجو کرده اید و متوجه شده اید که این یک محیط پیچیده و به سرعت در حال تغییر است و یا دانش شما را تقویت می کند. اولین قدم این است که تعیین کنید وب سایت شما نماینده شماست یا خیر ، و اگر رتبه بالایی کسب کند ، نرخ تبدیل بالایی خواهد داشت. پس از دستیابی به این مرحله می توانید بر روی SEO خود تمرکز کنید.

منابع

1 – https://www.smartinsights.com/search-engine-marketing/search-engine-statistics/

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا