بازاریابی

سئو – اخلاق و نظریه در بازی

اکثر کاربران اینترنت موافقند که سئو کمی دردسر ساز شده است. تقریباً در هر جستجو ، نیمی از وب سایت ها تلاش می کنند چیزی را به شما بفروشند. اگر به دنبال خرید هستید ، خوب است. اما یافتن اطلاعات دشوار شده است.

فرآیند SEO یا بهینه سازی موتورهای جستجو شامل ویرایش وب سایت شما در 30 دسته مختلف است تا از موتورهای جستجو بیشتر “دوستانه” باشد. موتور جستجوی متداول بیشتر Google است ، اما Yahoo و MSN در رتبه دوم و سوم قرار دارند. کاملا منطقی است. اگر به فروش بیشتری نیاز دارید ، ترافیک بیشتری خواهید داشت. اگر به ترافیک بیشتری نیاز دارید ، موقعیت بالاتری در Google دریافت می کنید. مزیت تجاری “رتبه بندی برتر گوگل” می تواند افراد را زیر یک میلیون کلیک قرار دهد. بنابراین اشکال در کسب سود از بازاریابی چیست؟

بگذارید مثالی از قدیمی ترین کلاس فلسفه ام بیاورم – که ریشه در “نظریه بازی” جان نش دارد:

دریا و ماهی های موجود در آن را در نظر بگیرید. تصور کنید که ما (یا در این مورد ، صاحبان وب سایت) همه ماهیگیر هستیم. اگر هر دو موافقت کنیم که سهم خود را از راه قانونی بگیریم و فقط به توانایی خود در صید ماهی متکی نباشیم ، هم می توانیم به خانواده های خود غذا بدهیم و هم شاید پول دیگری را برای سود بفروشیم. با این حال ، اگر از نوعی روش غیرقانونی برای به دست آوردن ماهی بیشتر استفاده کنیم ، سود ناعادلانه ای به دست خواهیم آورد. بدون تهدید مجازات ، هنوز خطر انقراض ماهی وجود دارد. اما تا زمانی که فقط یک یا دو نفر تقلب کنند ، آنها قسمت بیشتری از ماهی را دریافت کرده و بزرگتر از بقیه می شوند.

اکنون ، همه شروع به دستیابی می کنند. بدون اجرای قانون در روستای کوچک ما (و تقریباً هیچ کدام در اینترنت) ، هیچ مانعی وجود ندارد که نادانان هر کاری که می توانند برای جلب همه ماهی ها انجام دهند. بنابراین همه با استفاده از استدلال “اگر من این کار را نکنم ، خانواده من از گرسنگی می مانند” شروع به انجام این کار می کنند. این ، از نظر تئوری بازی ، کاملاً طبیعی است. به طور خلاصه:

اگر همه را فریب دهید تا مزیت ناعادلانه ای به آنها بدهید ، با تقلب نکردن ، ضرر ناعادلانه ای برای خود ایجاد می کنید.

من می خواهم توجه شما را به Google Information for Webmasters جلب کنم این مقاله در مورد اینکه چه چیزی و چه چیزی در مورد SEO قابل قبول نیست ، است. بچه های گوگل مقاله را با این جمله به پایان رساندند:

“ایمن نیست که تصور کنیم چون تکنیک های فریبنده خاصی در این صفحه وجود ندارد ، گوگل آن را به رسمیت می شناسد. مدیران وب سایت هایی که انرژی خود را صرف حفظ روحیه اصول اساسی ذکر شده در بالا می کنند ، تجربه بسیار خوبی را ارائه می دهند. کاربران بیشتری و سپس از رتبه های بهتری نسبت به کسانی که وقت خود را صرف جستجوی روزنه هایی می کنند که می توانند از آنها استفاده کنند. ”

شعار Google corportate این است: “بد اخلاق نباش.” آنها همچنان الگوریتم های ربات جستجوی خود را – مانند سایر موتورهای جستجو – برای فیلتر کردن رفتارهای خاص ، به روز می کنند. هشتگ های کلیدواژه META (رشته ای از کلمات کلیدی که اغلب در نتایج جستجو مشاهده می کنید) حتی توسط گوگل در نظر گرفته نمی شوند زیرا منبع اطلاعاتی در مورد کلمات کلیدی هستند.

اگر وب سایتی را اجرا می کنید که سعی در فروش چیزها ندارد ، باز هم به ترافیک زیادی احتیاج دارید. یک وب سایت غیر تجاری بدون بودجه SEO بزرگ ممکن است وب سایتی باشد که شما به دنبال آن هستید ، اما شانس شما برای انجام این کار تقریباً صفر است. من در آفریقای جنوبی زندگی می کنم و بیشترین وبلاگ در اینجا وبلاگی به نام 2OceansVibe است. من فکر نمی کنم آنها حتی یک موتور جستجوی واحد ارائه داده باشند ، یا یک پیوند بیولوژیکی واحد ایجاد کرده باشند. این وبلاگ هر روز هزاران نفر را دهان به دهان می گیرد. آنها محتوای واقعا خوبی دارند و هر روز از طریق اولین مقاله به روز می شوند. آیا این نوع ترافیکی نیست که شما به وب سایت خود ترجیح می دهید؟

متأسفانه ، بچه های خوش تیپ نتوانستند در زمینه SEO به پایان برسند ، اما این همان کاری است که افراد خوب در Google انجام می دهند تا زمانی که قصد دارند برنامه های خود را بر سیاره تسلط دهند. پس از خواندن صفحه آنها ، من کلمات کلیدی و برچسب های زیادی را از وبلاگم ، WritingNonsense حذف کردم. آنچه 100٪ مرتبط نیست را از لیست حساب ها و پیوندها حذف می کنم و تعداد و کیفیت پست های خود را افزایش می دهم.

اخلاق سئو یک مشکل بزرگ برای من ایجاد می کند ، زیرا من نوشتن مقالات SEO را به زندگی خود تبدیل می کنم و به وب سایت ها کمک می کنم تا بیشتر حرکت کنند. من کار SEO انجام نمی دهم – من یک فریلنسر هستم و کنترل زیادی روی پروژه هایم ندارم. متأسفانه ، کار به جایی می رسد که اگر تقلب نکنیم ، در اشتباه خواهیم بود. کلمات کلیدی عنوان این مقاله را بهبود بخشیده است – به هر حال من دوست دارم آن را بخوانم. با این حال ، با کاهش تعداد معیارهای پذیرفته شده برای شیوه های SEO ، من معتقدم (و گوگل نیز چنین می گوید) که در طولانی مدت وب سایت شما موفق تر خواهد بود اگر:

  • کبد برتری دارد – محتوای با کیفیت خوب و مرتبط با آنچه در مورد وب سایت خود می گویید ، داشته باشید.
  • شما به صورت ارگانیک و بدون استدلال ارتباط برقرار می کنید – عوامل حقوق و دستمزد همیشه گرفتار می شوند. هر روز زمانی را به افرادی که دارای وب سایت های مرتبط با وب سایت شما هستند ، اختصاص دهید ، چگونه به بازدیدکنندگان خود کمک می کنند و چگونه می توانید به یکدیگر کمک کنید. پیشنهاد دهید در صورت قرار دادن پیوندها در سایت خود ، پیوندهایی را در آن قرار دهید.
  • این بازدیدکنندگان شما هستند که وب سایت شما را طراحی می کنند و نه موتورهای جستجو – ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما هر تکنیک SEO ناگهانی در نهایت به شما کمک می کند. اگر از استراتژی SEO برای ترجمه استفاده می کنید ، همیشه باید پیوند ایجاد یا هزینه کنید ، اما اگر پیوندهای وب سایت با کیفیت خوب ایجاد کنید که به خودی خود ظاهر می شوند ، حتی مجبور نیستید پاسخ دهید.
  • در پایان روز ، داشتن اراده و داشتن اینترنت محترم چیزی است که نمی توانید بخرید یا سرقت کنید ، و
    فقطنوع بازدیدکنندگان مورد نظر شما بازدیدکنندگانی هستند که می خواهند در وب سایت شما حضور داشته باشند. به یاد داشته باشید که یک دانشجوی کالج به دوستان خود درباره وب سایت شما می گوید بسیار بیشتر از صدها پیوند یا هزاران صفحه با مقالات غنی و ضعیف در داخل است. به هر حال ، وب سایت خود را بیشتر نمایان کنید ، اما اینترنت را برای دیگران مزاحم و گران نکنید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا