فیلم و هنر

زمان بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون از زبان رئیس صداوسیما

به گزارش تیتربرتر سازمان صداوسیما گفت: در این دوره ما تلاش می‌کنیم که بتوانیم از تریبون رسانه ل

زمان بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون از زبان


زمان بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون از زبان
زمان بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون از زبان

پیمان جبلی در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران درباره نقش صداوسیما در اجرای نظام پرداخت یارانه‌ها گفت: یک اقدام لازم و ضروری است که باید در اقتصاد کشور اتفاق بیفتد. صداوسیما تریبون خود را برای تبیین این طرح و اطلاع رسانی درباره آن و و و ن.. لیست زیر لیستی از محبوب ترین صفحات ما در جهان امروز است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای کمک به شما ارائه شده است؟ گفت: خیر. انیم بلکه اسم ما را هم به سیستم وارد کننده. باید بررسی کنیم ببینیم چرا جزوه ۱۰ درصد نیستیم.

جبلی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه صداوسیما درباره جداوسیما درباره مجری‌هایی که ممنوعیت التصویر هستند. عادل فردوسی‌پور هه صدا و سیما چه گفت: در دوره تحولی جدید در صداوسیما، بارها گفتم و باز هم می گویم آن صدا و سیما برای نزدیک شدن به مردم و دادن عرصه به سرمایه های ارزشمند باز هست و این امکان وجود دارد. در این دوره ما تلاش می‌کنیم که بتوان از تریبون رسانه ملی برای نزدیک‌تر شدن به مردم استفاده کرد.


فرودگاه ها:بیوگرافی عادل فردوسی پور


بیوگرافی عادل فردوسی پور
بیوگرافی عادل فردوسی پور


عادل فردوسی‌پور (زاده ۱۱ مهر ۱۳۵۳) گزارشگر فوتبال، تهیه‌کننده، مجری تلویزیون، صداپیشه، مترجم و مدرس دانشگاه اهل ایران است.

فردوسی‌پور فعالیت حرفه‌ای خود از سال ۱۳۷۲ با روزنامه‌نگاری در مجلات ورزشی شروع کرد و سپس در تلویزیون نیا. وس از گزارشگری مسابقات فوتبال جام جهانی ۱۹۹۸ به شهرت رسید او تا سال ۱۳۹۷ که از سوی مدیریت شبکه سه کنار گذاشته شد، به اجرای ۹۰ پرداخت و در برنامه

عادل فردوسی‌پور در میان شخصیت‌های تلویزیونی ایرانی از محبوبیت‌های جذابی مانند «بهترین گزارشگر فوتبال»، «بهترین مجری» و «بهترین چهره‌های تلویزیونی» را از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده است. او در کنار تهیه و اجرای برنامه های فوتبالی در تلویزیون و فضای مجازی، آثاری را نیز رردم ارده

روزنامه نگاری عادل فردوسی پور


بیوگرافی عادل فردوسی پور
بیوگرافی عادل فردوسی پور

وار رسانه خود را در سال ۱۳۷۲ با روزنامه نگاری در روزنامه ابرار ورزشی به سردبیری اردشیر لارودی آغاز کرد. و رباره شروع کارش به عنوان روزنامه نگار گفته است: متنی به دستم داد. صبح فردای آن روز کارم را تحویل دادم و از چند روز بعد کار را شروع کردم.

ارل دن زمان، دانشجوی سال سوم کارشناسی زبان انگلیسی بود و در بخش ترجمه صفحه فوتبال خ وس از قبولی در آزمون گزارشگری صدا و سیما ک کمی از روزنامه نگاری فاصله گرفت. او با مجله سروش جوان، مجله همشهری جوان و روزنامه جام جم به هم ساخت و

شروع عادل فردوسی پور در تلویزیون


فردوسی‌پور در پایان سال ۱۳۷۳، پس از چند بار آزمونی که برگزار شد، به صدا و سیما راه یافت و رای اولین بار بود. او در مسابقات ابتدایی تنیس را گزارش می‌کرد، زیرا در آن زمان ذهنیت مثبتی درباره جوانان ل این لیستی از محبوب ترین صفحات ما در جهان است. اطلاعات مفیدی که فردوسی پور درباره ورزش داشت، باعث شد تا با جلب ع ا ا

در جام‌های آسیا ۱۹۹۶ اماراتی که با درخشش تیم فوتبال ایران همراه بود، فردوسی‌پور به عنوان اطلاعاتی در کنار سایر گزارشگران حاضر شد و در ادامه گزارش ۵ و ۱۰ دقیقه‌ای آغاز شد تا اینکه به گزارش کامل یک مسابقه فوتبال رسید.

وس از گزارش‌هایش در جام جهانی ۱۹۹۸، به شهرت رسید و پس از آن به عنوان گزارشگر بازی‌های زنده و در آن زمان که نادرست نام‌های خارجی در گزارش‌های فوتبال صدا و سیما زیاد اتفاق می‌افتد، از معدود گزارشگران مسلط به زبان انگلیسی بود که نام‌ها را غالباً به درستی بیان می‌کردند.


دنچه دیگران می خوانند:

گردآرونده: مریم بالوی فیلی

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا