فیلم و هنر

«زمانی برای مردن نیست»؛ یک خداحافظی باشکوه

مجله نماوا، محسن جعفری راد

پاسخ‌ها به نسخه 2021 جیمز باند، که به معنای «زمانی برای مردن نیست» به صفر رسیده است، اما نویسنده فکر می‌کند این سفری باشکوه برای دنیل کریگ در نقش جیمز باند است. در این فیلم سرانجام گروه از تیپ خارج می شود و ماهیت رابطه ای که با همسرش مادلین دارد و انتخاب قابل توجهی که در فیلم دارد از او فردی ثابت ساخته است.

2- بله همه بر اساس قلب سینمای هالیوود هستند! خود مادلین هم همین‌طور است و این بار، شاید برای اولین بار، زن فریبنده فیلم‌های جیمز باند نه تنها فریبنده است، بلکه ظاهر می‌شود و اقدامات و پاسخ‌های او قانع‌کننده به نظر می‌رسد، نه تصادفی و طنز.

3- قطعاً فیلم به طرز شگفت آوری پراکنده است. خط اصلی داستان همیشه منحرف است. برخی از علل و پیامدها غیرممکن و غیرمنطقی هستند، اما خوشبختانه پایان جالبی دارند.

4. بدون شک این یکی از بهترین فیلم های دنیل کریگ در پنج فیلمی است که در آن نقش مامور 007 را ایفا کرده است و در این فیلم حتی گریه می کند و نشان می دهد که فقط یک ربات فلزی نیست و احساس می کند و در نتیجه ، این فیلم با سایر فیلم ها متفاوت است. ما با قهرمانی روبرو هستیم که نه تنها حرکات رزمی چشم نواز و غیرعادی او را می بیند، بلکه رفتار انسانی او را نیز می بیند.

زمانی برای مردن نیست

موسیقی عالی، بازی صفحه نمایش عالی

5. موسیقی این فیلم و در واقع آهنگ ساخته شده در آن توسط جیمز باند توسط بیلی الیش خواننده ترکی است که با مجموعه جوایز این روزها محبوب ترین خواننده جهان است اما مطمئناً به ادل نمی رسد اما ناتوان و دلگرم کننده است.

6- جلوه های میدانی و کامپیوتری به خوبی اجرا شده و بر خلاف دیگر فیلم های این مجموعه می توان آن را به طور کامل استودیویی نامید. در واقع ما جدا از جاهای دیگر، جلوه های طبیعی این فیلم را می شناسیم.

7- ضعف اصلی فیلم بافت نازک و بدون برگ آن است. جالب است که شخصیت های جیمز باند یا مادلین معتقدند، اما ارتباطات و زمینه ها به هم متصل نیستند و مانند جزایر پراکنده عمل می کنند. یعنی یک سکانس روشن با شخصیت هایی که به آنها اعتقاد دارند اما بدون متن متناظر. از این ضعف که بگذریم، نقاط خوب آن برای دیده شدن کافی است; در غیر این صورت با دنیل کریگ خداحافظی خواهیم کرد. او برای اولین بار در سریال جیمز باند یک شخصیت و یک بازیگر خوب بوده است. علاوه بر این، این فیلم تعدادی از نمادین ترین آهنگ های هالیوود را ارائه می دهد.

8- تماشای یک فیلم مفرح و جذاب مانند «زمانی برای مردن نیست» به شدت توصیه می شود. داستانی غیرمنتظره بدون هیچ اثری در چهار قسمت قبلی با دنیل کریگ. حس مناسبی دارد و عبارات احساسی آن کافی است تا حس خوبی به مخاطب بدهد.

«زمانی برای مردن نیست» را در تجربه تماشا کنید

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا