فیلم و هنر

زخم‌زدن را هم مگر می‌شود به ارث برد؟ / نگاهی به فصل اول سریال «وراثت»

مجله نماوا ، محمدحسین گودرزی

اگر تماشای این فهرست را شروع نکرده اید ، این پست بخش هایی از داستان را نشان می دهد

خانواده ، به شیوه سنتی خود در سنت داستانها و فیلمهای باستانی ، آخرین راه حل شخصیتهایی است که صبح و شب خود را با تظاهر به خود گذرانده اند ، در لباس دیگران فرو رفته و دیگران را مجبور به معاشرت کرده اند. در پایان روز ، این افراد به مکانی برای حضور در محل و حرکت نیاز دارند. به خودی خود ، بوکموکاست و ریاکاری و خویشتن داری. به طور طبیعی ، منبع این فعالیت خانوادگی در بیان داستانهای کهن الگوها زندگی و نیازهای واقعی افراد است.

در یک داستان عامیانه ، همه چیز به خانواده ختم می شود. بسیاری از داستانها کاملاً بر اساس اختلافات خانوادگی است. موضوع اصلی در پایان بسیاری از رمان ها و فیلم هایی که جایگاه خود را در تاریخ خانواده پیدا کرده اند. مبارزه با اتحاد زن و مرد ، جان یا مرگ کودک را نجات می دهد و اندوهی که در فقدان و عزاداری یکی از اعضای خانواده باقی می ماند. علاوه بر این داستانها – آنها به مسائل مختلف خانوادگی ختم می شوند و جایگزین تصور سنتی “خانواده ، امن ترین گروه اجتماعی” می شوند – و به جز این داستانها ، حرکت کمی در بیان داستانهای منتقدان برای ترویج بی قانونی و خانواده وجود دارد. در این فرآیند ، خانواده نه تنها دارای خانه ثابتی است ، بلکه می تواند منبع نیروهای شیطانی و منبع اصلی مشکلات باشد. به غیر از هابیل و قابیل ، داستان تاریخی ابوالفضل بیهقی یکی از مهمترین داستانها در فرهنگ ما است که با فرهنگ قصه گویی در ارتباط است. توطئه خانواده و خانواده و موضوع انتقال قدرت بین اعضای خانواده آنها را به یاد کسانی می اندازد که به فیلم “خدایان” و مجموعه فیلم “بازی تاج و تخت” می روند. سریال “وراثت” بسیاری از آثار تاج و تخت را در رابطه با ارتباطات داخلی بین اعضای خانواده و در طرح توطئه علیه هرم قدرت ، اجتماعی و سیاسی به ارث برده است که شما را به یاد “خانه خالی” می اندازد.

داستان با مبارزات کندال روی ، مهمترین نامزد برای تصدی ریاست پدرش (لوگان) آغاز می شود. کندال در حال برنامه ریزی برای تحقق وعده پدر و به دست آوردن حاکمیت خود در رسانه ها است. در ابتدای این مجموعه و در لحظه درخشان تولد لوگان ، هنگامی که پدرش تمام وعده های خود را زیر پا می گذارد و کندال را ناامید می کند ، “تولد” یک چرخش عجیب در داستان می گیرد و او را به یاد زنده شدن پدرش برای ادامه کار می اندازد. در پایان همان جشنواره و بازگشت او به زمین بازی خانواده روی ، لوگان بیمار است و هنگام پرواز با هلیکوپتر سقوط کرده است. شوک ضرب و شتم لوگان ، در ابتدا شبیه “بازی تاج و تخت” مرگ ند استارک است. تحت حمله لوگان ، میراث به طور موقت خاتمه می یابد. در این مرحله ، آچبیائو ، نه در مورد فقدان هرم شخصیت در داستانش ، بلکه در مورد زنده شدن او پس از یک تعلیق طولانی (به عنوان بخشی از فصل اول) مهم است. لوگان تجدید شده ، لوگان از قبر بازگشته است ، لوگان خطرناک است. زیباتر از همیشه است. داستان بیماری و نجات شخصیت لوگان را تا اطلاع ثانوی زنده نگه می دارد. بنابراین ، دو تا سه قسمت اول فصل اول وظیفه مهم خلق شخصیتی قدرتمند مانند لوگان را بر عهده دارند.

همیشه می توان به دنبال قدرت افراد مشهور در رابطه با اطرافیانشان بود. این دومین برنامه برای نشان دادن لوگان قدرتمند است. بیایید قبل از تولد به عقب برگردیم. خانواده لوگان (به ویژه تام ، شوهر خانواده) در مورد انتخاب هدیه همزمان دو وظیفه را دارد: دوم ، به تنوع شخصیتی و شخصیتی کودکان لوگان می پردازد. در آنجاست ، در ابتدای این مجموعه ، در کمترین زمان ممکن متوجه می شویم که بدترین چیزی که می توانیم از رم ، کوچکترین پسر یک خانواده انتظار داشته باشیم ، و سیاست هایی است که باید در خانواده دختر دنبال کنیم. مرزهای شخصیتی تام (پسر بزرگ خانواده) از ابتدا تا زمان تولد تعریف شده است. فردی عقب نشینی شده با امضا که کمتر از برادرانش به اموال پدرش فکر می کند. با این حال ، این سریال در همه دسته بندی های مختلف شناسایی شخصیت صادقانه عمل نمی کند. او در مورد کندال به ما دروغ می گوید.

کندال ، که او را در ابتدای این مجموعه می بینیم ، مردی باهوش است که سعی می کند در تابع زیردستان خود استاد باشد. در ابتدا ، عمیق تر می شوید. در ابتدا ، او می توانست به او خیانت کند و در حوزه موفقیت فکری فرو رود ، اما در اواسط فصل – به ویژه در جلسه رای گیری بی کفایتی لوگان روی – شانس او ​​برانگیخته شد. صحنه شگفت انگیز کندال که پشت ماشین نشسته و سعی می کند با پدرش تماس تلفنی مهمی برقرار کند ، شرح مختصری از پایان یک مرد نیازمند است. او در مهمترین زمان جنگ با پدرش تنها زندگی می کند و آنقدر از وقار و استرس برخوردار است که نمی تواند کنترل روابط عاطفی خود را از طریق مبارزه برای کار از دست ندهد. کندال خاص ترین فرد “میراث” است. قبل از اینکه افسردگی شما فروکش کند و در بالای این عبارت فریاد بزنید که نقطه قوت اصلی لوگان گفتن بله است. قدرت برتر داستان پدر من است ، اما اجازه دهید یک س youال از شما بپرسم: آیا می توانید شخصیت لوگان و فرانک آندروود را در “خانه کارت” مقایسه کنید؟ لوگان همیشه برنده یا باخت است. شرایط او دشوار نیست و حقیقت در مورد شخصیت قوی و تلخ او چیزی است که در تصویر می بینیم. اما کندال روی و فرانک آندروود مشکلات خود را دارند. آنها همچنان وجود ندارند. آنها اسراری دارند که از شخصیت مبارز آنها در جهان سیاسی و قدرت فراتر می رود و آنها را شخص دیگری می سازد. بله ، مشکل Underwood پیچیده تر و تدریجی است. در اینجا ، کندال ناگهان پس از اخراج از پدر تغییر رنگ می دهد. شما تبدیل به شخص دیگری می شوید ؛ آن چیزی می شود که واقعاً هست. ملحفه های ورزشی و کتیبه های روی لباس او لباس فریبنده نیمه اول سریال را برمی دارد. او بیشتر شبیه رم است تا تام و پدرش. در تمام این مدت او هیچ آزادی فکری رومی نداشت. و بله ، بدترین است. صحنه تصادف در شب عروسی خواهرش را با عملکرد مشابه بازی پشت ترافیک به خاطر بسپارید. غرق شدن پس از تصادف یک مثال ملموس از افکار غوطه ور شدن یک مرد گیج است که طمع خود را از دست داده و در پایان فصل اول به پدرش باز می گردد. اینجاست که موسیقی شگفت انگیز این سریال نمایان می شود. جایی که می توانید فراز و نشیب کندال (و همچنین لوگان) حرص و شکست و پس زمینه زیبا از عصبانیت را بشنوید ، من را به یاد آلبوم های فراموش نشدنی از یک خانواده قدیمی می اندازد.

حضور در طیف گسترده ای از شخصیت ها ، که به نظر می رسد از یک لیست مشترک از انواع شخصیت ها تشکیل شده است ، یک وضعیت “میراث” مرفه را ایجاد کرده است. برای دیدن طیف وسیعی از شخصیت های این مجموعه ، لوگان روی را در کنار نوه برادرش قرار دهید و ترفندهای زیرکانه لوگان را با بی گناهی پسر مقایسه کنید. محدوده ، همراه با مباحث انتقال قدرت و تنظیم خانواده ، جذابیت هایی را ایجاد می کند که همراه با کاستی های کتاب مقدس این سری در سال اول ، در مورد سرگرمی همسر دوم یا دختر خانواده لوگان است.

این لیست را در Experience تماشا کنید

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا