اخبار بازار

رژیم غذایی عنصری چیست؟ | دکتر. رضا غیاثوند

این غذا حاوی یک سیستم گوارشی قابل درمان است که به شکل مایع یا پودر در آمده و مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را تامین می کند..

این برای افرادی است که مشکلات گوارشی شدید دارند و اغلب تحت نظارت یک تیم پزشکی آموزش دیده تحت درمان قرار می گیرند..

برخی افراد ممکن است سعی کنند از این رژیم برای کاهش وزن استفاده کنند.

این مقاله رژیم غذایی را توضیح می دهد عنصری خواص و مزایا ، معایب و اثربخشی آن در کاهش وزن را بررسی کنید.

رژیم عنصری چیست

یک وعده غذایی عنصری این شامل استاندارد مواد مغذی به شکل “قبل از هضم” است. این فرمولها به صورت مایعات یا پودرهایی که با آب مخلوط شده و مصرف می شوند ، موجود است.

فرمول عنصری آنها حاوی پروتئین ها ، چربی ها و کربوهیدرات هایی هستند که به اجزای اصلی آنها تجزیه شده اند – اسیدهای آمینه ، اسیدهای چرب و قندها. آنها همچنین حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

از آنجا که مواد مغذی در این شکل به راحتی هضم می شوند ، یک ماده غذایی است عنصری این به سیستم گوارش اجازه می دهد تا بدون آسیب رساندن به مواد مغذی آرامش پیدا کند.

فرمول بیشتر عنصری آنها کربوهیدرات و پروتئین بیشتری نسبت به چربی دارند زیرا هضم آنها دشوار است

لویترا عنصری اغلب به افرادی که مشکل هضم شدید دارند داده می شود SY نشان داده شده است که به مدیریت علائم زیر کمک می کند :

  • بیماری کرون: این بیماری التهابی با درد شکم ، تورم ، اسهال و استفراغ مشخص می شود..
  • ازوفاژیت ائوزینوفیل (EoE): EoE یک بیماری التهابی که مری شما را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث بلع ، درد قفسه سینه و تورم می شود..
  • پرورش باکتری های کوچک (SIBO): مشخصات SIBO آنقدر باکتری در روده شما وجود دارد که می تواند باعث درد ، نفخ و ناراحتی معده شود.

علاوه بر این ، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ممکن است برنامه رژیم غذایی داشته باشد عنصری برای افرادی که تحت عمل جراحی گوارش یا روده قرار گرفته اند و همچنین افرادی که سعی می کنند به هوس های خود مانند سرطان یا بی اشتهایی عصبی پاسخ دهند..

برخی افراد ممکن است برای کاهش وزن غذاهایی بخورند عنصری بکشید ، اما این برنامه برای این منظور در نظر گرفته نشده است.

خلاصه غذا عنصری این شامل استانداردهای تغذیه ای کامل است و به راحتی هضم می شود. اغلب از آن برای درمان بیماریهای گوارشی و سایر بیماریها استفاده می شود ، اما برخی افراد ممکن است آن را برای کاهش وزن امتحان کنند..

طرز تهیه غذا عنصری کار:

کسانی که از این رژیم پیروی می کنند معمولاً فقط از فرمول معمول استفاده می کنند و رژیم غذایی قوی ندارند. آب و چای آب معمولاً یک مایع جایگزین است.

فرمول عنصری آنها به شکل مایعات یا پودر هستند و می توانند به صورت داخل وریدی یا داخل وریدی استفاده شوند ، یا با آب مخلوط شده و به عنوان نوشیدنی مصرف شوند..

کارکنان بهداشتی اغلب از شیر خشک برای پیشگیری از معده و معده استفاده می کنند. عنصری با سرعت کم تقویت می شود.

تعدادی از طرح های تجاری طراحی شده برای تأمین کالری کافی و تمام مواد مغذی لازم طراحی شده اند و می توانند به عنوان محصولی که قابل فروش یا فروش نیست مورد استفاده قرار گیرند. .

لویترا عنصری تقریباً همیشه توسط متخصصان تغذیه و پزشکان تجویز می شود که نوع و میزان چربی را بر اساس کالری و مواد مغذی هر فرد توصیه می کنند..

در بیشتر موارد ، مردم تمام غذای خود را از شیر خشک تهیه می کنند عنصری این درست است ، اما برخی افراد تنها بخشی از نیازهای روزانه خود را از طریق شیر خشک و بقیه را از غذاهای جامد تأمین می کنند. به این غذاها غذاهای نیمه اساسی یا نیمه اساسی می گویند .

برخی از افراد مانند کسانی که روده آنها برداشته شده است ، غذا می خورند عنصری برای مدت نامحدود پیگیری کنید ، در حالی که دیگران فقط تا زمانی که علائم آنها بهبود یابد ، آن را دنبال می کنند. عنصری اعتماد به نفس دارند.

یک وعده غذایی عنصری اغلب برای کاهش وزن توصیه نمی شود ، اما می توان از لحاظ نظری به همین دلیل از آن استفاده کرد.

خلاصه افرادی که از این رژیم پیروی می کنند اغلب به یک فرمول مشترک برای همه رژیم ها تکیه می کنند و غذاهای جامد نمی خورند. آنها معمولاً یک تیم پزشکی را زیر نظر دارند و رژیم غذایی را تا بهبود علائم دنبال می کنند.

آیا می تواند به کاهش وزن شما کمک کند؟

برخی از جنبه های رژیم غذایی عنصری ممکن است به شما در کاهش آن کمک کند ، اما هیچ تحقیق علمی در مورد این موضوع خاص وجود ندارد.

مطالعه افراد مبتلا به بیماری های ناشی از غذا عنصری نشان داده شده است که منجر به کاهش وزن قابل توجهی می شود.

چون غذا عنصری این غذا معمولاً شامل یک وعده غذایی کامل و هیچ غذای دیگری است ، به راحتی قابل پیگیری است و نیازی به آماده سازی غذا ندارد.

از لحاظ تئوری ، شما می توانید طراحی کنید عنصریاز همه غذاهای قوی بنوشید و اجتناب کنید و همچنان نیازهای تغذیه ای خود را برآورده کنید.

کیف طراحی عنصری این تک در اکثر داروخانه ها موجود است و کنترل کالری دریافتی شما را آسان می کند..

با این حال ، رژیم را دنبال کنید عنصری مصرف این دارو بدون نظارت پزشک یا پزشک متخصص توصیه نمی شود.

به طور کلی ، فرمول عنصری آنها معمولاً برای افرادی با بیماریهای خاص طراحی شده اند. بنابراین ، آنها برای کاهش وزن مناسب نیستند.

سایر مزایای غذا عنصری:

مطالعات نشان می دهد که آنها غذا می خورند عنصری آنها می توانند علائم بیماری التهابی روده و شرایطی را که بر دستگاه گوارش تأثیر می گذارد ، مدیریت کنند..

این به این دلیل است که درشت مغذی ها – پروتئین ها ، چربی ها و کربوهیدرات ها در فرمول موجود است. عنصری آنها آسیب دیده اند ، که به آنها اجازه می دهد با روده های کوچک پر شوند و روده شما می تواند شل شود.

غذا عنصری دهها سال است که در درمان بیماری کرون ، بیماری که باعث التهاب مزمن دستگاه گوارش ، درد شکم ، اسهال می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد. مکیدن و بسیاری مشکلات دیگر .

برای درمان ازوفاژیت ائوزینوفیلیک (EoE) تسکین ، که باعث آسیب به دیواره داخلی شکم شما می شود و منجر به مشکلات بلع ، درد و تورم می شود

مطالعه بر روی 21 فرد بزرگسال مبتلا EoE این 88 نشان داده شده است٪ از شرکت کنندگان پس از رژیم 4 هفته ای عنصری آنها دیگر علائم بیماری را تجربه نمی کنند. رژیم غذایی همچنین منجر به کاهش التهاب می شود .

علاوه بر این ، رژیم غذایی عنصری درمان رشد باکتری ها در روده کوچک امکان پذیر است (SIBO) تسکین ، که با درد در شکم ، گاز و معده مشخص می شود.

به دلیل وجود مواد مغذی موجود در غذا عنصری آنها به سرعت هضم می شوند ، ممکن است برای تغذیه باکتری های روده کافی نباشند و از رشد بیش از حد آنها جلوگیری کنند.

مطالعه ای روی 93 بزرگسال مبتلا به SIBO نشان دادن احترام به غذا عنصری به مدت 21 روز تا آزمایش عدم تحمل لاکتولوز معمولی در 85٪ شرکت کنندگان (نمره غیر طبیعی آزمایش هوای لاکتولوز) SIBO دیا

علاوه بر این ، بیش از نیمی از افرادی که آزمایش تنفسی منظم انجام داده اند ، علائم را بهبود بخشیده اند. .

بالاخره یک وعده غذایی عنصری ممکن است به مدیریت درد مرتبط با پانکراتیت مزمن کمک کند ، اما تحقیقات محدود است.

خلاصه غذا عنصری این می تواند بیماری های موثر بر دستگاه گوارش ، از جمله بیماری کرون ، بیماری ائوزینوفیلی را کنترل کند. (EoE) و رشد باکتری های روده کوچک (SIBO) صرفه جویی.

مضرات این غذا:

غذا را دنبال کنید عنصری کاهش وزن چندین جنبه منفی دارد:

باید تحت نظر پزشک انجام شود و برای کسانی که بیماری خاصی ندارند توصیه نمی شود.

علاوه بر این ، رژیم را دنبال کنید عنصری این می تواند بسیار دشوار باشد زیرا فقط شامل مواد اولیه است و مواد مغذی جامد را به طور کامل حذف می کند.

مردم غذا می خورند عنصری به دلیل کمبود گزینه های غذایی ، آنها می توانند در ابتدا خسته شده و به راحتی تحریک شوند.

علاوه بر این ، یک فرمول ساده می تواند بیش از 10 دلار برای هر بسته هزینه داشته باشد و برای استفاده روزانه بسیار گران است ، مخصوصاً اگر پوشش تبلیغاتی یا بیمه ای ندارید..

به عنوان مثال ، شما ممکن است به یک بسته 4 نفره (هر کدام 300 کالری) در روز نیاز داشته باشید تا کالری مورد نیاز خود را تامین کنید ، که بیش از 40 دلار هزینه دارد..

فرمول اصلی معمولاً دارای چربی و کربوهیدرات بالا است که می تواند قند خون شما را بالا ببرد. بنابراین ، یک وعده غذایی عنصری این می تواند باعث کنترل قند خون در افراد مبتلا به مشکلات کنترل قند داخلی مانند دیابت نوع 2 شود. .

و سرانجام ، فرمول پایه در مقایسه با پروتئین و کربوهیدرات ها چربی کمی دارد. اگر رژیم غذایی طولانی است از چربی زیاد استفاده نکنید عنصری ممکن است نتوانید نیاز روزانه خود به چربی را برآورده کنید.

خلاصه پیگیری رژیم غذایی عنصری کاهش وزن محدود و گران است و می تواند منجر به خستگی و افزایش قند خون شود.

آیا باید غذا بخورم؟ عنصری برای امتحان؟

زیر نظر پزشک و متخصص تغذیه عنصری ممکن است در درمان مشکلات شدید گوارشی کمک کند.

اگر یکی از شرایط رویایی غذا را احساس می کنید عنصری می تواند به بهبود آن کمک کند ، مانند بیماری کرون یا SIBO در مورد استفاده از این روش با پزشک خود مشورت کنید.

با این حال ، استفاده از غذا عنصری برای اهداف دیگری به جز درمان این بیماری خاص توصیه نمی شود.

در مرحله بعد ، رژیم را دنبال کنید عنصری بسیار محدود کننده ، گران و غیر ضروری برای کاهش وزن. همچنین هیچ تحقیقی برای حمایت از استفاده از این رژیم غذایی در کاهش وزن وجود ندارد.

سعی کنید رژیم غذایی متعادل با غذاهای مغذی داشته باشید. این می تواند راهی موثر برای کاهش وزن بدون چنین محدودیت های سختی باشد.

آخرین کلمه:

یک وعده غذایی عنصری حاوی فرمول قابل هضم است و تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

اغلب تحت نظر پزشک برای درمان مشکلات شدید گوارشی استفاده می شود.

اگرچه می توانید با یک رژیم غذایی وزن نظری را کاهش دهید عنصری دنبال کنید اما تشویق کنید

ممکن نیست.

داشتن رژیم غذایی متعادل بر اساس غذاهای کامل ، راه بهتری برای کاهش وزن و رسیدن به اهداف است.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا