رونمایی از چت بات جدید علی بابا

از چت بات جدید علی بابا توسط این غول تجارت الکترونیک چین رونمایی شده که امکان درک تصاویر و حل مسائل ریاضی موجود در تصاویر را دارد.
علی بابا، غول صنعت تجارت الکترونیک در چین، طی روز گذشته از دو مدل چت بات جدید علی بابا رونمایی کرد که یکی از آن ها امکان درک تصاویر را فراهم می سازد و دیگری مکالمات پیچیده تری نسبت به نسخه های قبلی صورت می دهد.
از لحظه افزایش محبوبیت هوش مصنوعی در اواخر سال 2022، فناوری هوش مصنوعی مولد بیشتر روی پاسخ به متن تمرکز داشته است. در همین راستا، چت بات جدید علی بابا درحالی رونمایی می شود که تب و تاب هوش مصنوعی هنوز به جدیت دنبال می شود و شرکت های بزرگ به منظور رهبری در این بخش رقابت شدیدی با یکدیگر دارند. به همین منظور، مدل جدید ChatGPT هم می تواند مانند چت بات جدید علی بابا تصاویر را درک کند و در قالب متن به آن پاسخ دهد.
بیشتر بخوانید: زنی که توانایی تکلم خود را از دست داده بود با هوش مصنوعی درمان شد!
رونمایی از چت بات جدید علی بابا
طبق اعلام علی بابا دو مدل هوش مصنوعی جدید Qwen-VL و Qwen-VL-Chat به صورت متن باز عرضه خواهند شد؛ این بدان معنا است که پژوهشگران و شرکت های مختلف در سراسر دنیا امکان خواهند داشت تا از این مدل ها جهت ساخت اپلیکیشن های اختصاصی بر مبنای هوش مصنوعی بهره برداری کنند. بنابراین استفاده از این مدل ها منجر به صرفه جویی در زمان و هزینه  عملیاتی شرکت ها می شود.

مدل زبانی Qwen-VL می تواند به سؤالات تشریحی و نامحدود در مورد تصاویر مختلف پاسخگو باشد و توضیح متنی برای تصاویر تهیه کند. این در حالی است که Qwen-VL-Chat روی تعاملات پیچیده تر با کاربر تمرکز داشته است؛ مانند مقایسه  چندین ورودی تصویری و پاسخ به چند سری سؤال مختلف. چت بات Qwen-VL-Chat همچنین توانایی تدوین مقاله را داشته و تصاویر جدیدی مطابق با تصاویر ورودی می سازد. چت بات Qwen-VL-Chat توانایی حل مسائل ریاضی موجود در تصاویر را هم دارد.
گفتنی است که دو مدل هوش مصنوعی جدید علی بابا از روی مدل زبانی بزرگ این شرکت تهیه شده اند که Tongyi Qianwen نام گرفته و اوایل سال 2023 رونمایی شدند. مدل زبانی بزرگ (LLM) نوعی مدل هوش مصنوعی است که بر مبنای حجم بسیار زیادی داده توسعه یافته و در چت بات ها کاربرد دارد.
بیشتر بخوانید:

    تماشا کنید: بازسازی چهره کوروش کبیر توسط هوش مصنوعی
    مایکروسافت برنامه پینت ویندوز را هم به هوش مصنوعی مجهز می کند!
    هوش مصنوعی غذایی با گوشت انسان ساخت!

دیدگاه شما در خصوص چت بات جدید علی بابا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا