رونمایی از نسخه ارزانقیمت هدست واقعیت ترکیبی اپل تا سال 2025

طبق گزارش افشاگری خوش سابقه، اپل در تدارک عرضه نسخه ارزانقیمت هدست واقعیت ترکیبی اپل ویژه پرو است که احتمالاً تا پایان 2025 با نام ویژن وان روانه بازار خواهد شد.
در جریان کنفرانس WWDC 2023، از هدست اپل ویژن پرو، به عنوان نخستین هدست واقعیت ترکیبی این شرکت رونمایی شد. این هدست دارای برچسب قیمتی 3500 دلار بوده و تا اوایل 2024 نیز روانه بازار نمی شود. اما اپل از هم اکنون قصد طراحی نسخه ارزانقیمت هدست واقعیت ترکیبی خود را دارد. به گزارش «مارک گرمن»، افشاگر خوش سابقه  بلومبرگ، به نظر مدل ارزان تر ویژن پرو تا پایان سال 2025 روانه بازار خواهد شد.
بیشتر بخوانید: رکوردشکنی ارزش سهام اپل در عرض یک هفته بعد از معرفی ویژن پرو!
رونمایی از نسخه ارزانقیمت هدست واقعیت ترکیبی اپل تا سال 2025
به ادعای مارک گرمن با تغییرات ایجاد شده در این نسخه، ویژن وان چندصد دلار ارزان تر از ویژن پرو به مشتریان عرضه خواهد شد. درواقع قیمت 3500 دلاری ویژن پرو بسیاری از کاربران را منصرف از خرید این هدست خواهد کرد لذا همین امر اپل را در فکر طراحی مدلی ارزان تر انداخت؛ البته باید توجه کرد که هزینه  تولید این دستگاه بسیار گران است. در حقیقت پردازنده های M2 و R1 و دو نمایشگر میکرو OLED با وضوح 4K، گران ترین قطعات ویژن پرو محسوب می شوند.

لازم به ذکر است که اپل هم زمان در حال کار بر روی مدلی جدید از ویژن پرو نیز هست که دارای پردازنده  سریع تری است و عملکرد بهتری هم در قیاس با نسل اول خواهد داشت. به گزارش 9to5Mac، احتمالاً مدل ارزان تر ویژن پرو در نهایت با نام ویژن یا ویژن وان معرفی شود.

اپل احتمالاً جهت کاهش قیمت ویژن وان از نمایشگرهایی با وضوح کمتر بهره خواهد برد و از طرفی از پردازنده ای با قدرت کمتر استفاده می کند. افزون بر این طبق گمانه زنی ها گرمن هدست واقعیت ترکیبی ویژن وان به تعداد کمتری از دوربین ها و حسگرها مجهز می شود.
همچنین احتمالاً ویژن وان بدون قابلیت صدای فراگیر به تولید برسد تا کاربران مجبور به خریداری ایرپاد پرو باشند. حذف دوربین سه بعدی و استفاده از هدبند ساده تر هم احتمالاً از تغییرات دیگری بوده که برای ویژن وان درنظر گرفته شده است.
بیشتر بخوانید:

    انتقاد عجیب زاکربرگ از هدست اپل ویژن پرو ؛ چیز خاصی ندارد!
    تایپ کردن با هدست اپل ویژن پرو چگونه است؟ [+فیلم]

دیدگاه شما در خصوص نسخه ارزانقیمت هدست واقعیت ترکیبی اپل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا