فیلم و هنر

«رومن پولانسکی» در فرانسه تبرئه شد

«رومن پولانسکی» در فرانسه تبرئه شد

تیتربرتر، «شارلوت لوئیس» بازیگر انگلیسی، پولانسکی را متهم کرد که در سال 1983 زمانی که در 16 سالگی برای بازیگری در پاریس بود، او را مورد تجاوز جنسی قرار داده است، این در حالی است که پولانسکی در سال 2019 در گفت وگو با مجله پاریس مچ این اتهامات را یک «دروغ شنیع» دانست و با استناد به مطلب یک مجله اعلام کرد که «لوئیس» به صراحت عنوان کرده می خواهد معشوقه او باشد.

به گزارش گاردین، «شارلوت لوئیس» با اعلام این که این اظهار نظر در مجله هیچ نسبتی با او ندارد، شکایتی را علیه پولانسکی به جرم افترا تنظیم کرده که باعث شد این کارگردان به طور خودکار طبق قوانین فرانسه متهم شود که درنهایت هم تبرئه شد. 

بین سال های 2017 تا 2019، چهار زن دیگر ادعا کردند که پولانسکی در دهه 1970 از آن ها سوء استفاده کرده است که سه نفر از آن ها زیر سن قانونی بوده اند. او همه اتهامات را رد کرده است.

این سینماگر 90 ساله در آمریکا نیز به اتهام تجاوز جنسی به یک نوجوان 13 ساله در سال 1977 تحت تعقیب است و با چندین اتهام دیگر مبنی بر تجاوز جنسی مربوط به دهه ها قبل و گذشته روبه رو است؛ البته او همه این ادعاها را رد کرده است.

این کارگردان که فعالیت هنری طولانی او شامل فیلم های برنده اسکار «بچه رزماری»، «محله چینی ها» و «پیانیست» است، از بیم محکومیت بلندمدت در آمریکا در سال 1978 به اروپا فرار کرد.

دکمه بازگشت به بالا