بازاریابی

روش های موثر برای تبلیغ آنلاین ویدیوی شما

اخیراً یک ویدیوی عالی ساخته‌اید و آن را به صورت آنلاین (یوتیوب یا وب‌سایت ویدیویی محبوب دیگر) پست کرده‌اید. شما بسیار مراقب بودید که مطمئن شوید که ویدیو بیشترین طول را دارد، موضوع فوق‌العاده قانع‌کننده بود، و کیفیت ویدیوی شما به طور کلی درجه یک بود. تنها مسئله این است که کسی به آن نگاه نمی کند. چه کار میکنی؟

تنظیم ویدیوی خود برای موفقیت

هنگامی که برای اولین بار تصمیم به فیلمبرداری خود می کنید، هیچ راهی ندارید که بدانید تعداد زیادی از مردم آن را مشاهده خواهند کرد یا خیر. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که ویدیوی خود را به بهترین شکل ممکن مطابق با آنچه که می دانید یک ویدیوی موثر می سازد، بسازید. خوب، اگر تمام کارهایی را که قرار بود انجام دهید انجام داده اید، تنها چیزی که برای شما باقی می ماند این است که ویدیوی خود را به طور موثر تبلیغ کنید. البته ممکن است گفتن آن آسان تر از انجام آن باشد.

  • مطمئن شوید که عنوان ویدیوی شما جلب توجه می کند: همانطور که در مورد کلمه نوشتاری (وبلاگ ها، مقالات طولانی تر و غیره) است، مردم قبل از هر چیز به عنوان توجه می کنند. اگر بینندگان شما توسط عنوان جذب نشوند، احتمالاً تلاشی برای مشاهده ویدیو نخواهند کرد. عنوان شما باید به بیننده بالقوه درک واضحی از محتوای ویدیو فراتر از عنوان بدهد. امروزه، مردم وقت (یا حوصله) ندارند، بنابراین می‌خواهند فوراً بفهمند ویدیوی شما درباره چیست. عنوان شما باید واضح و مختصر باشد و شامل کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی قوی باشد.
  • تصاویر کوچک گویا از ویدیوی خود ایجاد کنید: تصویر کوچک شما نیز در مورد ارتقاء بسیار مهم است. تصویر کوچک باید به شدت با عنوان شما مرتبط باشد. پس از همه، شما می خواهید تصویر کوچک عکس العملی مشابه عنوان داشته باشد: شما می خواهید بیننده شما تمایل داشته باشد که ویدیو را به طور کامل تماشا کند. دستورالعمل‌های ساده‌ای وجود دارد که باید رعایت کنید، مانند اطمینان از بزرگ بودن تصویر کوچک (می‌خواهید به راحتی در پیش‌نمایش مشاهده شود)، وضوح بالایی داشته باشد، به‌عنوان تصویر آپلود شود (jpg، gif، bmp، یا png). برای شما مهم است که به یاد داشته باشید که تصویر کوچک بسیار مهم است و اگر آن را به روش صحیح انجام دهید، راه زیادی برای تبلیغ ویدیوی شما خواهد داشت.
  • مطمئن شوید که نمایه شما در کانال رسانه اجتماعی که ویدیو را در آن پست می کنید کامل است: نمایه‌های شما در تمام کانال‌های رسانه‌های اجتماعی انتخابی شما بسیار مهم هستند و همینطور است کاملا برای تکمیل هر کدام لازم است. همین امر برای نمایه‌های سایت‌هایی که می‌توانید در آن‌ها ویدیو ارسال کنید، صادق است. برای مثال، اگر از YouTube استفاده می‌کنید، باید مطمئن شوید که موارد زیر در مورد رنگ، پس‌زمینه، لوگو (ها)، دکمه‌های رسانه‌های اجتماعی، و بنر (ها) و طرح‌بندی با برند شما مطابقت دارند. با توجه به اینکه شما با محتوایی سروکار دارید که ماهیت بصری دارد، زیبایی شناسی به وضوح بسیار مهم است. در اصل، شما در حال برندسازی آن کانال رسانه اجتماعی خاص هستید.
  • بهینه سازی موتور جستجو (SEO): سئو برای موفقیت برند شما بسیار مهم است و مهم نیست که چه نوع محتوایی را ارسال می کنید، نیاز به سئوی موثر یکسان است. چندین چیز وجود دارد که باید در مورد سئو در نظر داشته باشید، از جمله حفظ مخاطب (به یاد ماندنی)، اطلاعات برچسب عنوان، کلمات کلیدی موثر و عبارات کلیدی، طول ویدیو، برچسب ها، تعداد بینندگان، لایک ها و نظرات و سوالات پس از همه، شما می خواهید مردم بتوانند ویدیوی شما را به راحتی پیدا کنند. به همین دلیل است که می‌خواهید تمام تلاش خود را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که سئوی شما در حد یکسان است. برخی از اطلاعاتی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید شامل توضیحات دقیق ویدیوی خود، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی قوی، انتخاب قوی مکان ارسال ویدیو، پیوندها و غیره است.
  • در مورد ویدیوی خود صدایی ایجاد کنید: حتی با وجود اینکه یک ویدیوی شگفت انگیز ایجاد کرده اید و تمام تلاش خود را برای تبلیغ صحیح و موثر آن انجام داده اید، هنوز باید افراد را درگیر کنید. مشارکت برای موفقیت شما بسیار مهم است. این بدان معناست که شما نه تنها مردم را تشویق می‌کنید تا نظرات، سؤالات و غیره را درباره ویدیوی خود بنویسند، بلکه به این معنی است که با ارائه نظر (نظرات) خود در مورد ویدیوهای دیگران نیز مردم را درگیر می‌کنید. این ایده بسیار خوبی است زیرا می خواهید موقعیت خود را به عنوان یک عضو فعال و علاقه مند در حلقه (های) اجتماعی آنلاین خود مستحکم کنید. وقتی صحبت می کنید، افراد دیگر گوش می دهند و برای کمک شما ارزش قائل می شوند. همچنین، از آنجایی که محتوای دیگری را به اشتراک می گذارید، فراموش نکنید که ویدیوی خود را ذکر کنید. فقط مطمئن شوید که بیش از حد آشکار تبلیغاتی نمی شوید.
  • تعاملات ارزشمند را با اعضای مخاطب هدف خود ترویج دهید: واقعیت این است که مهم نیست که چه نوع محتوایی را تبلیغ می کنید، باید با مخاطبان هدف خود تعامل داشته باشید. علاوه بر این، محتوای شما باید با آنها همخوانی داشته باشد. اگر نتوانید ارتباط عاطفی برقرار کنید، فرصتی برای ادامه رابطه ای که با طرف مقابل برقرار کرده اید نخواهید داشت. چندین روش مختلف وجود دارد که از طریق آنها می توانید تعامل داشته باشید و یک ویدیو به طور خودکار به تعامل با سایر افراد آنلاین کمک می کند.
  • هرگز فراموش نکنید که CTA دعوت به اقدام را درج کنید): همانطور که محتوای شما بدون شک موثر است، بدون CTA، رابطه قبل از اینکه فرصتی برای زندگی داشته باشد، مرده خواهد بود. CTA تنها راهی است که بیننده باید بتواند با شما یک به یک ارتباط برقرار کند. به یاد داشته باشید که CTA شما می تواند سفارشی شود و هر CTA می تواند برای هر قطعه جدید از محتوا متفاوت باشد. ممکن است بخواهید سوالی را درج کنید، مسابقه ای را اجرا کنید، از بیننده خود بخواهید به چیزی رای دهد، آزمایشی رایگان ارائه دهید، فرمی را تکمیل کنید یا ویدیوی دوم را مشاهده کنید. همه این امکانات را می توان در CTA شما گنجاند.

نتیجه

ایجاد یک ویدیوی شگفت انگیز بسیار مهم است اما تنها نیمی از نبرد است. نیم دیگر آن ویدیو را به طور مؤثر تبلیغ می کنند تا بسیاری از مردم آن را مشاهده کنند و بخواهند آن را با سایر افرادی که می شناسند و به آنها احترام می گذارند به اشتراک بگذارند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا