دانش و فناوری

روتر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

راه اندازی یک شبکه ی مخابراتی و انتقال داده ها از ابزار، قطعات و نرم افزارهای استفاده می شود. برخی از این ابزارها به قدری مهم هستند که اگر مطمئن نباشید در روند کار شبکه، اختلال ایجاد می شود. روتر یکی از همین قسمت های نیاز است. اینها فقط برخی از ابزارهای اشتراک گذاری هدف گذاری هستند که می توانید از آنها استفاده کنید.

محل قرارگیری روتر در شبکه است. اگر تا به حال یک عکس شلیک نکرده اید، باید آن را امتحان کنید. وظیفه ی این قسمت، دریافت، آنالیز و انتقال داده ها و اطلاعات ورودی به شبکه های دیگر است. بدون شک مهم ما با روتر سر و کار داریم ولی آن را نمی شناسیم.

حال اگر می‌دانم روتر چیست و چگونه کار می‌کنم با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

روتر روتر آیاست؟

در زیر لیستی از محبوب ترین صفحات ما در جهان آمده است ی پ پ پ پ ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل لل لل لل لل لل لل لل لل لل اما برای اینکه این بسته به مقصد مورد نظر برسند باید آدرس اطلاعات در بسته ی داده ای قرار گیرد و سپس ارسال شود.

وظیفه ی دستگاه روتر در همین جا است. ابتدا با توجه به مقصدی که به آن IP می پردازد، اطلاعات مورد نظر را محاسبه می کند شما در حال شروع سفر در مسیر رسیدن به هدف خود هستید. به عبارت دیگر، این دستگاه به دستگاه گیرنده ی مد نظر مرتبط می شود. رن سن، ی ک ک م م م ک ک ک ک د د یا این کار کمک می کند اطلاعات مورد نظر به آدرس درست، ارسال می شوند.

در واقع مسیریابی اطلاعات و تعیین آدرس آن بر روی دستگاه روتر است. هنوز چیزی اینجا نیست، اما اینجاست. اما این تنها وظیفه ی روتر نیست. زا ریگر کاربردهای این قطعه در شبکه مخابراتی می توان به تبدیل به اتصال به شبکه ی دیگر، حذف بسته ها و اقداه

ه ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا

نحوه عملکرد دستگاه روتر چگونه است؟

همان طور که نشان می دهد این دستگاه به دستگاه گیرنده مربوط می شود. محل قرارگیری روتر، انتهای شبکه و قبل از دستگاه است. ب بابت نیست و می توان آن را در قسمت جلویی شبکه و بعد از دستگاه فرستنده هم قرار داد. دستگاه روتر خود شامل اجزای موجود است که عبارتند از:

  • • پردازنده یا CPU
  • • یک یا چند حافظه دیجیتال
  • • ارتباط‌های ورودی و خروجی I/O

اینجا هنوز چیزی نیست. در داخل این دستگاه، یک حافظه، تعبیه شده است که وظیفه آن، ذخیره سیستم عامل جداسازی شده است. چه نوع برنامه هایی که قابل اجرا در آن هستند دارای محدودیت می باشند. در این حافظه باید یک فضای کم برای ذخیره سازی روتر باقی بماند.

در این قسمت حافظه، یک سری از سیستم های رایج و محبوب، مانند Cisco Internetwork (IOS), Operating System و DD-WRT قرار می گیرند. این سیستم عامل ها با نام سیستم عامل های باینری به کار هستند.

بررسی ترافیک های ورودی و خروجی از سایر عملکردهای دستگاه روتر است. این دستگاه با حفظ اطلاعات پیکربندی، این وظیفه را در جدول مسیریابی حافظه انجام می دهد. سپس این دستگاه، بعد از بررسی این موارد آن را بر طبق آدرس های فرستنده و گیرنده، فیلتر می کند. مهم ترین مزیت این کار است که تمام مورد نظر به دستگاه های مربوط به اطلاعات ارسال می شود بدون اینکه و هیچ کوچکترین خطایی.

مزیت دستگاه روتر

ل ل ل ل ب ب ل ل ل ل ل ل ل لل لل لل لل لل لل لل لل لل لل لل لل لللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل… این دستگاه با دنبال کردن مسیر ، بسته ی داده ای را به فرستنده ی مورد نظر ارسال می کند.

دستگاه روتر یا مسیریاب تمام وظایف خود را به سرعت انجام می دهد. ی د د م م م م ب ب ب ب ب ان آن ان آن م آن ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه

در واقع سرعت عمل این وظایف را در روتر به عملکرد بالا است که کاربر، هیچ مقدار و تعللی در زمان ارسال و دریافت داد. به عنوان مثال شما می توانید ایمیل را همزمان بر روی دستگاه دریافت کنید.

رایج ترین روترهای استفاده در شبکه کدامند؟

ا در حال حاضر روترهای موجود ربیه شبکه موجود ب ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت …… شما در حال حاضر هستید.

معرفی انواع روتر

  • • روترهای 11ac: ی ر ر لینک لینک لینک لینک لینک لینک لینک لینک لینک لینک لینک لینک لینک لینک لینک لینک لینک مهم ترین کاربرد و مزیت این نوع روتر، ایجاد شرایط لازم برای کاربر، برای اتصال به تلفن همراه و کنترل کامل بر ر. در واقع، این روتر با کمک شبکه ی وایرلس، چنین خدماتی را می توان به کاربران خود ارائه داد.
  • • روترهای 11n: این نوع روترها یکی از خاص ترین، پیشرفته ترین و باکیفیت ترین روترهای حال حاضر دنیا می باشند. بنابراین اگر به دنبال روتری سویر که کاملا جوابگوی تمام نیازهای شما باشد این روتر یا این مسیریاب خود شامل انواع مختلفی است که روترهای TP-LINK یکی از مدل های آن می باشد. اگر تا به حال یک عکس شلیک نکرده اید، باید آن را امتحان کنید. روتر دارای آن خارجی می باشد که این قابلیت باعث ایجاد ارتباط های قوی تری می شود. حال اگر می توانم کسب کنم و کار شما حرفه ای باشد و تمام نیازهای شما را تغییر دهید از این مدل استفاده کنید.
  • • روترهای 11 گرم: این روترها نیز جزء روترهای باکیفیت بازار می شوند و دارای مدل هایی هستند که می توانند باشند. روتر Netgear WGR614 یکی از انواع این مسیریاب است. داشتن امتیازی قوی از مهم ترین شاخص های آن است. به همین دلیل این مدل، برای مکان‌های ارائه‌دهنده ی سیگنال و یا عوامل تخریب کننده مانند دیوارهن. از دیگر ویژگی های این نوع مسیریاب می توان به نصب ساده ی آن اشاره کرد. ب رب رب رب م م م رب رب ال ال ال ال ال رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب

روترهای قابل حمل یکی از رایج ترین روترهای خانگی

نوع دیگری از مسیریاب ها در بازار موجود است که به نام روترهای قابل حمل معروف هستند. عموما این مسیریاب ها استفاده ی خانگی دارند. یس گ د ه ه ه ت ت ت ت ق ق ق ق ق ق ق ق ق ق ق ق ر ر ر. این ویژگی در همه زبان ها موجود نیست.

تهیه انواع روتر از مجموعه بیستا شاپ

اربردی بودن این دستگاه، در حال حاضر حاضر کسب جمعه بیستا شاپ یکی از معتبرترین مجموعه های فعال در زمینه ی سانترال و روتر است که این مجموعه تخصصی دارای کادر مجرب و حرفه ای است که به کاربران، اطلاعات لازم در زکان را دارد

منبع: https://bistashop.ir

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا