رواج دوست یابی در اینستاگرام و فیس بوک ؛ تبلیغات روابطی با کمک هوش مصنوعی

تحقیقات جدید نشان می دهد که دوست یابی در اینستاگرام و فیس بوک با کمک هوش مصنوعی به شدت درحال افزایش است و کاربران تمایل بیشتری به دوستی های مجازی پیدا کرده اند. آیا هوش مصنوعی مقصر این روابط زودگذر است؟
شرکت متا که مالک شبکه های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام و پیام رسان های واتساپ و فیس بوک مسنجر است، دست پُری در تکنولوژی هوش مصنوعی داشته و تمامی پلتفرم خود را به این فناوری پیشرفته مجهز کرده است. اگرچه هنوز به طور کلی پای AI در پلتفرم متا خیلی پررنگ نیست اما تبلیغات دوست یابی در اینستاگرام و فیس بوک که دو شبکه اجتماعی پرمخاطب در جهان اند به کمک هوش مصنوعی به شدت درحال رشد است.
متا می داند که این تبلیغات برخلاف قوانین است، ولی تا به امروز واکنشی خاص از سمت هیچ کشوری به خصوص دولت آمریکا در این خصوص دریافت نکرده است. به نظر می رسد که شبکه های اجتماعی ناامن تر از قبل شده و ایجاد روابط نیز ساده تر. حال چاره کار چیست؟ متا چرا جلوی گسترش دوستی های مجازی را نمی گیرد؟ در ادامه مطلب با ای جی مارکت همراه باشید.
بیشتر بخوانید: 21 صفحه پربازدید اینستاگرامی بسته شد ؛ قوانین حجاب به شبکه های اجتماعی هم رسید
گسترش دوست یابی در اینستاگرام و فیس بوک با کمک هوش مصنوعی
متا سعی دارد هوش مصنوعی را در فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ یکپارچه کند اما اکنون مشخص شده فقط ویژگی های هوش مصنوعی این شرکت در پلتفرم های آن گسترش نیافته اند، بلکه تبلیغات آشکار برای دوست مجازی ایجاد شده با هوش مصنوعی در فیس بوک و اینستاگرام بسیار محبوب شده اند.
جستجوهای نشریه ویرد نشان می دهد حداقل 29 هزار تبلیغ آشکار برای دوست مجازی در پلتفرم های متا منتشر شده است. این نشریه جستجویی در بخش تبلیغات متا نیز انجام داده که تمام آگهی های موجود در پلتفرم های آن، تمام تبلیغات منتشر شده در اتحادیه اروپا در سال گذشته، تمام تبلیغات 7 سال گذشته که با انتخابات، سیاست یا موضوعات اجتماعی مرتبط هستند را آشکار کرد.

این تبلیغات آشکارا ناقض قوانین محتوای تبلیغات بزرگسالان متا هستند. طبق این قوانین آگهی دهندگان اجازه ندارند آگهی های حاوی محتوای هرزنگاری و بزرگسالان یا فعالیت های بیش از حد تلقین کننده یا تحریک کننده جنسی را ترویج کنند.
در بخش دستورالعمل اینستاگرام و فیس بوک نیز هرزنگاری و هرچیزی که پلتفرم به عنوان خدمات هرزنگاری تلقی کند، ممنوع است. این پلتفرم ها هرگونه اغواگری و حتی ایموجی های مرتبط با این موضوع را منع کرده اند.
هنگامی که نشریه ویرد درباره 2700 تبلیغ دوست هوش مصنوعی فعال با متا تماس گرفت، سخنگوی این شرکت اعلام کرد هرگونه تبلیغات در این زمینه ممنوع است و آنها را بررسی می کند. با وجود این امر چند روز پس از انتشار گزارش هنوز هزاران نمونه از این تبلیغ در پلتفرم های متا فعال هستند.
بیشتر بخوانید:

    نوار جستجوی جدید اینستاگرام مبتنی بر هوش مصنوعی عمل می کند
    فیس بوک محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان ؛ جدول تعداد کاربران شبکه های اجتماعی
    محدودیت های جدید اینستاگرام و فیس بوک برای نوجوانان
    پیش بینی آرتروز زانو به کمک هوش مصنوعی؛ 8 سال قبل از بروز علائم!
    اپراتور هوش مصنوعی تشکیل خواهد شد؛ ایران از نظر دانش هوش مصنوعی در چه رتبه ای است؟

نظر شما درخصوص افزایش دوست یابی های مجازی در شبکه های اجتماعی چیست؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا