اخبار بازار

رهبری برنده که بهترین استراتژی را دارد

مدیریت این است که کار درستی انجام دهید. شما به یک هدف نیاز دارید ، اما اجازه ندهید که یک استراتژی عالی شما را قفل کند.

استراتژی یک کلمه زیبا است؟ این کلمه از کلمه یونانی Strategos گرفته شده است که به معنای ژنرال ارتش است. کلمه معنی برای استراتژی بسیار معنی دار است. به طور سنتی این به معنای طراحی و ایده است که به طور مستقیم از بالای چادر عمومی سرچشمه می گیرد.

اقتصاددان جان کی نخستین کسی بود که به طرز غم انگیز یک کلمه سرگرم کننده را در مکتب استراتژی خواند. این استراتژی واقعا گران است. شرکت های مشاوره به عنوان مشاور استراتژیک با مشاوره های شفاف تاسیس می شوند. بنابراین این یک قانون استراتژیک است و به این معنی است که ما مجبور به پرداخت هزینه های زیادی خواهیم شد.

در حقیقت ، استراتژی تجارت توسط شرکتهای مشاوره مدیریت تدوین شده و محبوبیت فراوانی یافته است. قبل از سال سه ، بسیاری از رهبران مشاغل این کلمه را نشنیدند ، آنها روش کار خود را داشتند و در مورد بودجه خود تصمیم می گرفتند.

اما کمپانی هایی مانند مک کینزی و گروه بوستون برنامه های بلند مدت و بسیار دلهره آور را به نام استراتژی ارائه داده اند.

یک استراتژی خوب مبتنی بر عمل است نه تئوری

استراتژی واقعاً چیست؟

ابهام زیادی به نام استراتژی وجود دارد.

در یک کتاب استراتژی خوب ، یک استراتژی بد می گوید ریچارد رومل: چرا اختلافات مهم هستند؟ ابتدا باید درک کنید که چرا تلاش می کنید.

استراتژی تصحیح سطحی روی یک ترکیب مشخص نیست ، یا شاعر گل را آب نمی کند. او می نویسد که مطلوب است برای مقابله با یک مشکل برنامه ای منسجم تعریف کنید.

این موارد دیگر را نشان می دهد:

* استراتژی خوب ، نادر است. سازمان های زیادی وجود دارند که ادعا می کنند استراتژی دارند اما این کار را نمی کنند. در عوض ، آنها برخی از اهداف عملکردی یا بدتر از آن مبهم دارند.

وقتی استراتژی بد وجود دارد وقتی آموزه بد وجود دارد. وقتی تصمیمات دشوار نباشد یا رهبران نتوانند جهت تلاش برای دستیابی به اهداف را نشان دهند.

* شرکت هایی که از پایگاه منابع ضعیف تری برخوردار هستند برای انجام کارها نیاز به هماهنگی و دقت بیشتری دارند.

* ممکن است رقبا همیشه به سرعت پاسخ ندهند ، یا مشتریان ممکن است همیشه از کالاهای شما اطلاع نداشته باشند. یک استراتژی خوب کاهش قیمت بازار را پیش بینی و بهره برداری می کند.

* تغییرات در فن آوری ، قوانین ، هزینه ها ، سلیقه ها و سلیقه خریداران معمولاً تحت کنترل هر رقیب است اما قابل کنترل است (البته شانس واقعاً اهمیت دارد).

استراتژی هوشمند

در کتاب بازی راجر مارتین و کتاب A G lafely ، نویسندگان به این نکته توجه دارند. یک استراتژی هوشمند همچنین شامل انتخاب مناسب است. شما باید هنگام انتخاب مقابل حریف خود انتخاب کنید. این زمان خوبی برای همکاری با رقیب شماست و زمان آن است که صحنه را به نفع رقبا ترک کنید تا آسیب کمتری ببینید.

پروفسور هنری مینتزبرگ ، استاد دانشگاه مونترال ، در کتاب خود “سقوط برنامه های استراتژیک” ، در مورد مفهوم استراتژی شک و تردید ابراز می کند. او بیان گسترده استراتژی را رد می کند زیرا هیچ کس نمی خواهد آن را عملی کند. حتی اگر ممکن باشد. در کتاب بعدی خود ، استراتژی Bite Fumbles ، و انتقاد کرد که استراتژی باید استاندارد باشد. استراتژی هیچ موقعیت ثابت ندارد. شما باید الهام بگیرید ، یک استراتژی که الهام گرفته نشود یک استراتژی نیست.

شاید کمپبل یکی از شگفتی های استراتژی جهانی ، مدیر سابق ارتباطات تونی بلر بود. حزب جدید حزب کارگر البته سالها برنده انتخابات بود. و در قلب این پیروزی یک استراتژی با رویکرد بسیار منضبط بود. کمپبل چهار استراتژی برای استراتژی را در دو بخش ارائه داد:

1. هدف ، استراتژی ، تاکتیک. اگر در فهم این سه مورد اشتباه کنید ، دچار مشکل خواهید شد.

2. استراتژی نانوشته یک استراتژی نیست.

3. تدوین استراتژی به معنای بحث و گفتگو است ، اجتناب از آنها.

4- استراتژی یک بازی تیمی است که باید به خوبی انجام شود ، با همه افراد از هیئت مدیره گرفته تا وزیر و نگهبان.

5- بهترین استراتژی ها را می توان در یک کلمه ، جمله ، بند ، صفحه یا کتاب نوشت.

6. یک استراتژی خوب از تحلیل و درک خوب حاصل می شود.

یک استراتژی خوب مبتنی بر عمل است نه تئوری.

8- در مورد اهداف و نه فقط ارتباطات فکر کنید. ارتباطات آخرین مرحله در راهبرد است.

4- بهترین استراتژی ها پایدار اما انعطاف پذیر و به روز هستند.

استراتژی راهی است که شما انجام می دهید

اگر استراتژی صحیح را اجرا کنید ، اشکالی ندارد؟ بدیهی است که نه. کامبل درست گفت که استراتژی خوب مبتنی بر عمل است نه تئوری. واقعاً باید بگوییم که مهمترین بخش استراتژی اجرای آن است. (حتی ایده های خوب ، دیر یا زود ، همانطور که پیتر دراکر می گوید ، در محل کار فرو می روند.)

بهتر است استراتژی خوب را دنبال کنید تا یک راه حل خوب و نه یک راهکار خوب. البته این استراتژی گاهی اوقات تعیین کننده و سنگین است و یک برچسب است که نحوه انجام کارهای روزانه را توصیف می کند و می تواند واقعاً ساده باشد. اگر چنین باشد

پایین و پایین

کمپبل نکته مهم دیگری را لمس می کند. استراتژی یک بازی تیمی است که در همه سطوح به پشتیبانی نیاز دارد. بهترین راه برای تدوین استراتژی همکاری و ارتباط با همه افراد در همه سطوح است. ما با گفتن یونان قدیمی گمراه شدیم که می گویند ایده ها از بالا به وجود می آیند. اما یک ایده عالی ، به عنوان مثال ، در اتاق رهبری یک سازمان ایجاد شده است ، با پایان مسئولیت آن تیم رهبری متعلق به بقیه نیروی کار نخواهد بود. این ایده فقط کلماتی خواهد بود که از بالا به پایین منتقل می شود و نمی توان انتظار داشت که پس از ترک تیم رهبری ، این ایده ها مورد بررسی یا اجرای واقع شوند.

زمان آن رسیده است که مشاغل بزرگ ایده مناسبی برای استراتژی اتخاذ کنند. جهان به سرعت در حال تغییر است. شما باید خود را تنظیم کنید. استراتژی ها باید با شرایط غالب سازگار و بازنویسی شوند. اما حقیقت در نهایت آنچه مهم است کاری است که شما انجام می دهید و چگونه آن را انجام می دهید. اصلاً مهم نیست که استراتژی شما چیست؟

منبع: وب سایت اندیشه تحریک کننده اندیشه

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 


منبع خبر: رهبری برنده که بهترین استراتژی را دارد

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا