بازاریابی

رمز و راز بازاریابی موتور جستجو

بازاریابی موتور جستجو همیشه نقش مهمی در مدیریت نمایان بودن مارک آنلاین یک شرکت داشته است. با این حال با تبدیل شدن اینترنت به چیزی که مسلماً رسانه غالب امروزی است ، بازاریابی موتور جستجو نیز افزایش یافته و به یک عامل اصلی در استراتژی کلی نام تجاری یک شرکت تبدیل شده است. متأسفانه بلوغ محصولات و خدمات متشکل از رشته های مرتبط با موتور جستجو در زمانی است که صنعت هرگز پیچیده تر و دشوارتر نبوده است. حتی اگر امروزه مشاغل دارای گزینه های بیشتری در رابطه با چگونگی اجرای ابتکارات خود در موتورهای جستجو هستند ، من متوجه می شوم که بسیاری از مدیران بازاریابی امروز با استراتژی های بازاریابی آنلاین خود بیش از چند سال پیش تلاش می کنند. در پست وبلاگ امروز ، نظرات خود را در مورد وضعیت فعلی صنعت بازاریابی موتور جستجو به اشتراک می گذارم.

تجربه من با بازاریابی موتور جستجو قبل از بسیاری از این زمینه ها است. در اواسط دهه 80 من بزرگترین شرکت توسعه وب در منطقه شمال غربی اقیانوس آرام ایالات متحده را بنیان نهادم. من و شریک زندگی ام بعداً آن شرکت را به بزرگترین شرکت توانمندسازی وب در جهان فروختیم که قبل از عزیمت برای یافتن یکی از 50 آژانس برتر تبلیغات تعاملی در ایالات متحده برای مدتی به عنوان مدیر استراتژی اینترنتی آنها در آنجا ماندم. در هفته های گذشته 2006 کنفرانس استراتژی های موتور جستجو در سان خوزه ، کالیفرنیا روشن بود که این صنعت رشد چشمگیری داشته و پیشرفت های چشمگیری در زمینه ظرافت و همچنین تنوع محصولات و خدمات ارائه شده در حال حاضر دارد ، اما من سوال دارم که آیا اوضاع در حال پیشرفت است؟ بهتر یا بدتر برای مصرف کننده.

در صحبت منظم با بسیاری از مدیران ارشد ، متخصصان بازاریابی و کارآفرینان یک چیز واضح است … آنها به طور واضح در زمینه بازاریابی موتور جستجو مسلط نیستند. در حالی که این متخصصان پتانسیلی را که بازاریابی موتور جستجو برای مشاغلشان دراختیار دارد درک می کنند اما نمی دانند که چگونه از آن استفاده کنند. در حقیقت ، بسیاری از افرادی که با آنها صحبت کرده ام از مقدار سرمایه گذاری خود در طرح های جستجو بسیار ناامید شده اند بدون اینکه بتوانند درک درستی از این رسانه داشته باشند به طوری که هنوز نتوانسته اند یک استراتژی پیروز در این کشور تدوین کنند. این فضا

عمده مشکلات موجود در صنعت جستجو به این واقعیت پیوسته است که این هنوز یک ماده جنینی است. فقط روش های زیادی برای خرید تبلیغات در رسانه های بلوغ تر مانند رادیو یا تلویزیون وجود دارد. این را با گزینه های بی شماری که در اختیار مصرف کنندگان و مشاغل متقاضی خرید تبلیغات در اینترنت قرار دارد ، مقایسه کنید: بهینه سازی موتور جستجو ، پرداخت به ازای هر کلیک ، پرداخت از طریق تماس ، پرداخت در ازای خرید ، تبلیغات تبلیغاتی ، صفحات زرد اینترنتی ، تبلیغات Ezine ، تبلیغات متنی ، تبلیغات جاسازی شده ، پاپ ها و پاپ ها ، شبکه های ارائه دهنده بنر ، تبلیغات دایرکتوری ، مزارع پیوند ، تبلیغات ویدئویی ، وبینار و غیره رسانه های تبلیغاتی در دوره ابتدایی چرخه زندگی خود فرصت های جدید را سریعتر از آنکه بتوانید چوب دستی بکشید ، از بین می برند ، در حالی که فروشندگان بی تجربه دندان های خود را بر روی نیکل تبلیغات می برند. به ندرت یک هفته می گذرد که من با شرکتی صحبت نکنم که داستان ترسناکی برای گفتن در مورد یک شرکت بازاریابی جستجو داشته باشد که بیش از حد وعده داده و کمتر از آن را تحویل داده است و زمانی که تبلیغ کننده متوجه شد که چه چیزی در جریان است هزاران دلار با هزینه اندک برای نشان دادن آن خرج کرده بود.

یکی دیگر از مشکلات صنعت جستجو این است که Google در حال حاضر بیشتر ترافیک را کنترل می کند. موقعیت غالب گوگل را با این واقعیت ترکیب کنید که آنها داده های کمی را با تبلیغ کنندگان به اشتراک می گذارند و می توانند قوانین بازی را در هر زمان تغییر دهند و معنای جدیدی برای اصطلاح “Flying Blind” به وجود می آورد. با این وجود موضوع شفافیت در صنعت جستجو به Google محدود نمی شود. اکثر موتورهای جستجو هنگام تلاش برای ایجاد پای در بازار ، کارتهای خود را بسیار نزدیک به صندوق بازی می کنند. تا زمانی که فشار رقابتی بر Google وارد نشود ، شانس در برابر تبلیغ کننده جمع می شود. من هفته گذشته با یک مشتری ملاقات کردم که 50٪ از بودجه Pay-per-Click خود را در یاهو و MSN خرج می کرد زیرا توسط شرکت بازاریابی جستجو به آنها توصیه شده بود. مسئله این است که با توجه به خط تولید آگهی دهندگان و بازار هدف ، یاهو و MSN تقریباً هیچ بازدهی برای آنها ندارند … این یک مشکل بزرگ است.

واقعیت این است که اینترنت رسانه ای است که می تواند بیشترین سرعت و بیشترین بازده را برای دلار بازاریابی شما داشته باشد. من همچنین معتقدم که این امر همچنان ادامه خواهد داشت زیرا تسلط بر رسانه اینترنت فقط به افزایش شکاف نسبت به رسانه های جایگزین ادامه خواهد داد. شرکت ها نمی توانند بخش قابل توجهی از بودجه تبلیغاتی خود را به تبلیغات آنلاین اختصاص ندهند ، اما تا زمانی که رسانه به بلوغ نرسد ، از آنها اطمینان حاصل خواهد کرد که با بهترین فروشندگان همکاری می کنند که می توانند با سرعت سریع تغییر در صنعت پیش بروند ، کار می کنند. .

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا