رقابت بین جف بزوس و ایلان ماسک برای عنوان ثروتمندترین فرد جهان ادامه دارد

مدتهاست که رقابت بین جف بزوس و ایلان ماسک برای عنوان ثروتمندترین فرد جهان آغاز شده است که به مراتب شاهد پیروزی مدیرعامل تسلا بوده ایم. اما حالا جف بزوس برگ برنده را در اختیار دارد.
در خبرها آمده است که رقابت بین جف بزوس و ایلان ماسک برای عنوان ثروتمندترین فرد جهان تمام شده و مؤسس آمازون پیروز رقابت شده است. جف بزوس، کارآفرین 60 ساله آمریکایی که سالها پیش آمازون، بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان را تأسیس کرد، حالا با کسب سرمایه بیش از 200 میلیارد دلاری در جایگاه نخست ثروتمندترین فرد دنیا قرار دارد. پیش از این ایلان ماسک، مالک  مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس این عنوان را در اختیار داشت.
بزوس برای اولین بار در سال 2017 موفق شد به سلطنت بلامنازع بیل گیتس، مؤسس مایکروسافت در جایگاه نحست ثروت جهان پایان دهد و تا سال 2021 نیز این برتری خود را حفظ کرد. اما رشد طوفانی سهام شرکت تسلا، وی را به زیر کشید و ایلان ماسک، مرد پرحاشیه تکنولوژی به جایگاه بزوس تکیه زد.
گفتنی ست که از حدود 9 ماه پیش تاکنون رقابت بر سر دستیابی به رتبه اول ثروت بین این دو کارآفرین ادامه داشته، اما درنهایت فعلاً جف بزوس برنده است و باید دید که ماسک چه واکنشی نشان خواهد داد.
لازم به ذکر است که در این مدت برنارد آرنو، تاجر و کارآفرین فرانسوی بارها توانست ایلان ماسک را شکست دهد و به جایگاه ثروتمندترین مرد جهان برسد. اما موفقیت وی با تلاش های زیاد ماسک عمری نداشت و حالا این تاجر برجسته در جایگاه سوم لیست ثروتمندان برتر جهان قرار داد.
بیشتر بخوانید: ثروتمند ترین کشورهای جهان؛ ایران ثروتمندترین کشور غرب آسیا
رقابت بین جف بزوس و ایلان ماسک برای عنوان ثروتمندترین فرد جهان
براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، پس از افت 7.2 درصدی ارزش سهام تسلا در معاملات روز دوشنبه، ثروت ایلان ماسک نیز کاهش یافت تا جف بزوس بتواند عنوان ثروتمندترین فرد جهان را تصاحب کند. جف بزوس، بنیان گذار آمازون حالا با مجموع دارایی 200.3 میلیارد دلار در جایگاهی بالاتر از مدیرعامل تسلا با دارایی 197.7 میلیارد دلاری قرار گرفته است.
این نخستین بار است که جف بزوس 60 ساله از سال 2021 تخت پادشاهی را در میان ثروتمندان جهان به دست می آورد. شکاف میان دارایی های ماسک و بزوس که در یک دوره به 142 میلیارد دلار می رسید، با روندهای متفاوت سهام آمازون و تسلا دائماً کمتر شده است.
ارزش سهام آمازون به عنوان بزرگ ترین فروشگاه آنلاین جهان از اواخر سال 2022 بیش از دو برابر شده است. از آن سو اما ارزش سهام تسلا از نقطه اوج خود در سال 2021 حدود 50 درصد افت داشته است.

سهام تسلا روز گذشته افت پیدا کرد، چرا که داده های اولیه نشان می داد فروش کارخانه شانگهای این شرکت به پایین ترین سطح خود در بیش از یک سال اخیر رسیده است. در آن طرف، آمازون درحال نزدیک شدن به بهترین رشد فروش آنلاین خود از دوره ابتدایی همه گیری کروناست.
بخش عمده دارایی جف بزوس به سهم 9 درصدی او در شرکت آمازون مربوط می شود. او بزرگ ترین سهام دار این غول تجارت الکترونیک است، و همچنان پس از فروش حدود 50 میلیون سهم به ارزش 8.5 میلیارد دلار در هفته های گذشته، این جایگاه را در اختیار دارد.
بنیان گذار آمازون نخستین بار در سال 2017 با پشت سرگذاشتن «بیل گیتس»، هم بنیان گذار مایکروسافت توانست به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود. بااین حال، رشد خیره کننده تسلا در سال 2021 باعث شد ایلان ماسک بر این تخت پادشاهی تکیه بزند.
در جایگاه سوم فهرست میلیاردرهای بلومبرگ نام «برنار آرنو» با 197 میلیارد دلار، در جایگاه چهارم «مارک زاکربرگ» با 179 میلیارد و در جایگاه پنجم بیل گیتس با 150 میلیارد دلار قرار دارد.
بیشتر بخوانید:

    ثروت ایلان ماسک دقیقا چقدر است؛ ثروت رو به رشد پولدارترین فرد در جهان
    بلومبرگ لیست ثروتمندترین خانواده های دنیا در سال 2023 را منتشر کرد
    سوپرایز جدید ایلان ماسک؛ سرعت اینترنت موبایلی استارلینک 17 مگابیت برثانیه است!

نظر شما در این باره چیست؟ چه چیزی باعث می شود که فردی بتواند با این سرعت به ثروت های عظیم برسد و در رقابت برترین ها بماند؟ نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

دکمه بازگشت به بالا