بازاریابی

رشد در صنایع فناوری اطلاعات فرصتهای شغلی را در دورگاپور افزایش داده است

در دهه های گذشته ، دورگاپور شهری کوچک با امکانات کم برای ساکنان آن در نظر گرفته شده بود. مردم عمدتاً از نظر امکانات ، از قبیل آموزش ، پزشکی و غیره به کلکته وابسته بودند ، اما به تدریج دورگاپور متوجه تحول شد و محیط یک شهر کوچک را بدست آورد که به علامت “شهر اقماری” در کلکته تبدیل شد. اکنون دورگاپور سریعترین شهر صنعتی در بنگال غربی است. در چند وقت اخیر با تحولات سریع و فعالیت های توسعه ای ، شهر دورگاپور به تدریج وضعیت خود را از “یک شهر کوچک” به “یک شهر هوشمند” تغییر داده است. از آنجایی که دورگاپور بسیار به “شهر شادی” نزدیک است ، کلکتا از هر لحاظ ممکن از نظر زیرساخت ها ، مراقبت های بهداشتی ، سرگرمی و اوقات فراغت خود را توسعه داده است و می توان آن را به معنای واقعی کلان شهر گفت. شهر هوشمند دورگاپور دارای فضای سبز سرسبز و فضای کافی برای رشد و نمو مردم است.
در مراحل اولیه ، مشاغل کمی در دورگاپور وجود داشت. کارخانه فولاد دورگاپور که توسط SAIL اداره می شود ، آغازگر اصلی جای خالی در دورگاپور بود ، در نتیجه جای خالی آن بسیار اندک بود و تعداد کمی از جوانان می توانستند فرایند طولانی و طاقت فرسای استخدام SAIL را طی کنند. در نتیجه ، ساکنان دورگاپور مجبور به ترک شهر خود در جستجوی کار شدند و مجبور شدند که به شهرها و ایالت های دیگر سرازیر شوند. اما از آنجا که دورگاپور به عنوان دومین شهر برنامه ریزی شده در هند که پس از چندیگر رتبه بندی شده است ، شروع به جذب م institسسات آموزشی مانند Pathfinder ، Akash و FIIT JEE و مدارس و کالج های معتبر و همچنین شرکت های کوچک و بزرگی کرده است که دورگاپور را به عنوان مقصد خود مشخص کرده اند. برای کار . این شهر فضای کافی را برای ساختن ساختمانها و مشاغل تجاری در اختیار شهروندان خود قرار می دهد که این امر نیز به یکی دیگر از جنبه های مهم جذب سرمایه گذاران تبدیل شده است.
اما اکنون با تغییر پیوسته سناریو طی هشت تا نه سال گذشته ، این شهر رشد بسیاری از شرکت های کوچک ، متوسط ​​و بزرگ را در نظر گرفته است که موفق به ایجاد تعداد زیادی جای خالی در دورگاپور شده اند.
بسیاری از فارغ التحصیلان فارغ التحصیل رشته های مختلف دورگاپور را به عنوان مقصد کسب و کار یا کارآفرینی خود انتخاب کرده اند و این منجر به افزایش جای خالی شده است. این شهر اکنون می تواند انواع مختلفی از نقش های شغلی را از جمله خدمات به مشتری ، مشاغل برون سپاری ، فناوری اطلاعات ، طراحی ، آموزش ، بازاریابی دیجیتال ، سئو و بسیاری گزینه های دیگر به نسل جوان ارائه دهد. چندین شرکت بزرگ مانند Tata ، Reliance و Future Group نیز در این شهر فعالیت می کنند. برخی از بیمارستان های معروف مانند بیمارستان ماموریت ، بیمارستان شهر IQ و بسیاری دیگر به مردم محلی کمک کرده اند تا از امکانات فوق تخصصی درمانی پنج ستاره فقط در شهر استفاده کنند.
چندین درگاه اشتغال زایی دائماً در شهر فعالیت می کنند تا به شناسایی مشاغل مختلف موجود در شهر کمک کنند. Durgapur Job یکی از پورتال های شغلی است که به عنوان پلی بین کارفرمایان و کارمندان عمل می کند. این پورتال به نمایش بخشهای مختلف مشاغل پیشرو از انواع مختلف صنایع کمک می کند. متقاضیان کار می توانند به راحتی جای خالی مورد نیاز شغل دورگاپور را جستجو کنند و می توانند با انداختن CV در پورتال مشاغل ، برای شغل مورد علاقه خود اقدام کنند. به همین ترتیب ، یک کارفرما که به دنبال جای خالی شغل است می تواند CV های ارسال شده توسط کاندیداها را ببیند و از لیست نامزدهایی که برای کار درخواست کرده اند ، انتخاب کند. چنین پورتال هایی با کمک اینترنت جستجوی کار را آسان کرده اند. جایی که داوطلب بتواند به راحتی مسیر شغلی مورد نظر خود را جستجو کند. این پورتال شغلی در حال حاضر سناریوی تجارت در دورگاپور را بسیار تغییر داده است که بسیاری از جوانان را ترک کرده است که دورگاپور را ترک می کنند تا به شهر خود برگردند و با خانواده و همسالان خود ساکن شوند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا