دانش و فناوری

ربات انسان نمای تسلا کارهای واقعی تری انجام می دهد [+ لینک ویدئو]

ربات انسان نمای تسلا ، اپتیموس دوباره وارد عمل شده اما این بار واقعی و کاربردی تر. ویدئو قبلی که از این ربات منتشر شده بود با واکنش های زیادی رو به رو شد. در آخرین ویدئویی که تسلا منتشر کرده اپتیموس در جال چیدن باتری ها دیده می شود.تسلا این ویدئو را در تاریخ 5 می با کاربران به اشتراک گذاشته و طی آن، پیشرفت ربات را با یک شبکه عصبی آموزش دیده برای تفسیر فیلم دوربین دو بعدی و داده های حسگر داخلی را نشان می دهد. این قابلیت به ربات انسان نمای تسلا اجازه می دهد حرکات مفصلی روان تری را برای انجام کارها ارائه دهد.

بیشتر بخوانید:

    ربات انسان  نما فوق  سریع S1 شما را با حرکات دقیقش شگفت زده خواهد کرد [+ویدئو]
    تسلا 4000 خودرو سایبرتراک را به دلیل مشکل پدال گاز فراخوان کرد

ربات انسان نمای تسلا
طبق معمول ایلان ماسک برنامه های بزرگتری را تدارک دیده؛ بر اساس اعلام تسلا چندین ربات دیگر در حال آزمایش هستند. این شرکت اعلام کرده که این ربات ها هر روز برای انجام کارهای واقعی تر مورد آزمایش و اصلاح قرار می گیرند. به نظر می رسد تلاش های ماسک نتیجه داده و ربات های جدید در مسیریابی محیط های اداری در یک بازه زمانی طولانی بدون خطا وظایف خود را انجام داده اند. البته این شرکت همچنان در تلاش است تا بر سرعت ربات های خود بیفزاید.
این تحولات با اظهارات قبلی ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا همخوانی دارد. این شرکت قصد دارد تا قبل از تمام شدن سال ربات های خود را در شرکت مشغول به کار کرده و در سال آینده فروش آن را استارت بزند. ماسک پیش بینی کرده بود که با پیشرفت هایی که این ربات در سه ماه اول سال جاری خواهد داشت، بتواند کارهای مفید و اصلی کارخانه را انجام دهد.
برای تماشای ویدیو در X اینجا را کلیک کنید.
بیشتر بخوانید: 

    ربات هوش مصنوعی چری به زودی به ایران می رسد [+ ویدئو]
    اولین ربات انسان نمای چینی می تواند با سرعت 6 کیلومتر بر ساعت بدود؛ تماشا کنید

نظر شما در مورد ربات انسان نمای تسلا چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از ای جی مارکت دنبال کنید.
منبع: gizmochina
 

دکمه بازگشت به بالا