دانش و فناوری

رای اتحادیه اروپا به حق تعمیر یک قدم دیگر به قانون شدن نزدیک‌تر شد

در چند قوت همیشه وجود دارد که اتحادیه اروپا و مجموعه‌های تحت نظارت آن‌ها، ق در جدیدترین مورد نیز شاهد رای اتحادیه اروپا به حق تعمیر است که این امر، چنین پیشنهادی را یک قدم می گذارد. مانند ترنجی همراه باشید.

رای اروپا به حق تعمیر ; الزام قانونی ارائه دهندگان افزایش تعمیر محصولات پذیری خود

Apple nsزارش AppleInsider ، حق تعمیر ، حداقل در قانون اتحادیه اروپا در حال نزدیک شدن به واقعیت است ، زیرا آخرین رایران ه ‌ ‌ م م م م م م م م م م م م م م م م م م

از سال ۲۰۲۰ پیشنهادهایی برای قانون حق تعمیر توسط اروپا اندیشیده شده است. این حال، این بار، این یک خبر بزرگ است، زیرا یک قرابا اروپا با ۹ رای موافق، سه رای ۵۰ مخالف و ۱۳ رای اینجا هنوز چیزی نیست.

اما این پیشنهاد دقیقا چیست؟ در واقع این پیشنهاد اگر قانون تبدیل شود، تولیدکنندگان را ملزم می کند که جایگزینی یک محصول آسیب دیده با محصول جدید باشد، محصولاتی را طراحی کنند که عمر بیشتری داشته باشند و قابل حفظ باشند. این همچنین برای نیاز به اطمینان از دسترسی بهتر به خدمات نهایی و ارائه‌دهنده خدمات تعمیرات ثالث به قطعات یدکی و دفترچه راهنما مشخص می‌شود تا مثلاً یک آیفون را به بهترین نحو انجام دهند.

رای اروپا به حق تعمیر

علاوه بر این، این پیشنهاد همچنین نظر عموم مردم را در این مورد ذکر کرده است. بر اساس داده های آن، 79 درصد از کشورهای اروپایی موافق هستند که تولیدکنندگان باید ملزم شوند تا فرآیند تعمیر دستگاه ها را آسان تر کنند یا در قطعات خرابی خارج شوند، آنها را تغییر می دهند. علاوه بر این، ۷۷ درصد نیز می‌توانند دستگاه خود را تعمیر کنند، نه اینکه آن را کاملاً جایگزین کند.

اما این پیشنهاد به همین جا ختم نمی‌شود. زیرا پیشنهادهای پیشنهادی شامل الزامی برای شرکت‌ها در مورد تمدید ضمانت بیش از دو سال برای دسته‌های خاص از محصه است. ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت رب رب رب رب رب رب رب رب رب رب این چیزی است که مارسل کولاجا، عضو اروپا و کمیته بازار داخلی و حمایت از مصرف کننده به آن معتقد است.

اگر همه چیز طبق نظر اتحادیه اروپا پیش برود، پیشنهادات حق را می‌توان در سه ماه سوم سال ۲۰۲۲ به عنوان یک قانون تصویب کرد. مسیرهایی که میدانید، تبدیل شدن به یک پیشنهاد به یک قانون، مشکلات متعددی است، بنابراین در این مرحله هنوز چیزی مشخص نیست و باید منتظر ماند و دید با این پیشنهاد چه اتفاقی میافتد و وقتی به قانون تبدیل شود چه اتفاقی میافتد.

یا سال ۲۰۲۲ سال حق تعمیر برای کاربران است ؟!

از آن‌چه که به نظر می‌رسد، سال ۲۰۲۲ به سالی تبدیل می‌شود که کاربران می‌توانند از تعمیرات وسایل و گجت‌های خود استفاده کنند. حداقل در آیفون‌ها و کمترین بر اساس برنامه‌هایی که اخیراً اعلام‌شده است، تعمیر Self Service برای کاربران بسیار کاربردی است. درست قبل از پایان سال 2021، کوپرتینوی ها اعلام کردند که به کاربران اجازه می دهند آیفون و مک های خود را در سال 2022 تعمیر کنند (به گفته AppleInsider)، اما به جز این اعلامیه، هنوز هیچ چیز دیگری در این مورد منتشر نشده است.

در این اطلاعیه آمده است که برنامه Self Service Repair در سال ۲۰۲۲ با قطعات فایفون ۱۲ و فیفون ۱۳ آغاز خواهد شد و بعدا به مک‌هایی با تراشه‌های M1 نیز گسترش خواهد یافت. در ابتدا، این برنامه بر روی قطعات معمولی که در آیفون شما امکان پذیر است ه ع ات ا ا ات ات ات ات ات ات ات ات ات ات ات ات ات ات ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا

علاوه بر این، اپل کتابچه های راهنمای تعمیر را نیز در قرار می دهد تا کاربران مشکل آیفون خود را تشخیص دهند و قطعات و ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر را سفارش دهند. ب م م و ب ب پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ پ ی ی ی ی ی ی ی

به گفته PhoneArena، این برنامه راه اندازی نشده و فقط در ماه نوامبر توسط اپل اعلام شده است، اما امیدواریم که این دی دی نی ش زیرا این امر می‌تواند اپلود و سایر موارد و وند تا بیشتر درباره قابلیت تعمیر محصولات خود را انجام دهد. نظر شما در این مورد چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا