اخبار بازار

راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون

راه هایی برای جلوگیری از تعلیق حساب فروش آمازون

طی پنج سال گذشته ، هزاران خرده فروش آمازون با تعلیق حساب فروش خود و همچنین مسدود کردن لیست آنها با ترس و مشکل روبرو شده اند. بنابراین سوال اینجاست که چگونه می توان از این مشکلات جلوگیری کرد. بهترین راه حل شناسایی عوامل تهدیدآمیز و اقدام برای مقابله با آنها است. به عنوان مثال ، اگر از کیفیت محصول خود شکایتی دارید ، قبل از جدی تر شدن مشکل ، سعی کنید کیفیت محصول خود را بهبود بخشید. در این مقاله قصد داریم شما را با استراتژی هایی آشنا کنیم که می تواند به شما در حفظ شغل خود و افزایش فروش و درآمد کمک کند.

راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون
راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون

1- بررسی کیفیت محصول و ممیزی عملکرد

با بررسی کیفیت محصول ، حساب کاربری فروش خود را بررسی کنید ، زیرا این امر به طور طبیعی منجر به بررسی کامل عملکردهای تجاری شما خواهد شد. از خود بپرسید که چرا لیست شما در گذشته در سطح کد ASIN به حالت تعلیق درآمده است. آیا برای ارزیابی این موارد قدمهای درستی برداشته اید؟ و چه چیزی باعث می شود که مشتریان از کیفیت محصول شما در آینده شکایت کنند؟ با توجه به این عامل (کیفیت) باید موارد زیر را در نظر گرفت:

  • لیست ها: آیا آنها دقیقاً آماده شده اند یا با محصولی که می خرند اشتباه گرفته می شوند؟ آیا در لیست خود اشکال مختلف محصول (از نظر رنگ ، اندازه) را به درستی تشخیص می دهید؟ جزئیات محتوای خود و آنچه ممکن است باعث گمراه کننده خریدار شود را بررسی کنید ، در غیر این صورت ممکن است از آمازون شکایت داشته باشند که محصول شما به عنوان تبلیغ نشده است.
راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون
راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون
  • ارائه مستندات آمازون: برای تهیه محصولات قابل قبول آمازون باید مستنداتی ارائه دهید. به عبارت دیگر ، شواهدی در مورد قطعات و فرآیندها وجود دارد که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در سفارش مشتری نقش دارند. از جمله واحدهای تولید و عرضه ، باربری و غیره. برای اینکه بتوانید نسبت به شکایات احتمالی در مورد صحت این اسناد اقدام کنید ، بهتر است نامه ای را از تهیه کننده دریافت کنید (یعنی منبعی که محصولات را از آن خریداری کرده است). این امر به این دلیل است که آمازون حتی ممکن است هر زمان خواستار قبض محصولات با مارک های خصوصی شود.
  • خدمات مشتری: در اسرع وقت به پیامهای دریافت شده از خریداران پاسخ دهید. شما ممکن است استراحت کنید و آخر هفته را بگذرانید ، اما اگر در مدت 24 ساعت به شما اطلاع داده نشود و جواب ندهید ، این در واقع خلاف استانداردهای آمازون است. از طرف دیگر ، هرچه خریداران بیشتر منتظر پاسخ شما باشند ، احتمال شکایت از آمازون بیشتر است. این بدان معنی است که مشتریان تجربه ناخوشایندی در خرید محصول شما خواهند داشت ، در نتیجه آمازون متوجه نقص عملکرد شما می شود و کد ASIN محصول شما به حالت تعلیق در می آید.
راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون
راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون
  • بسته بندی و حمل و نقل: آیا محصولات فروخته شده برای رسیدن به مشتری آسیب می بینند؟ این که آیا شما از FBA یا FMB برای فروش محصول خود استفاده کرده اید ، باید در نظر بگیرید که بسته بندی محصول به خوبی از آن محافظت می کند یا خیر. اگر فرکانس بازگشت محصول به دلیل “نقص” یا “آسیب هنگام حمل و نقل” زیاد است ، باید به طور جدی به فکر حل مشکل باشید.
  • عرضه کننده کالا: اگر محصول خود را با مارک خصوصی بفروشید ، آیا تولید کننده محصولی با کیفیت را برای شما فراهم می کند؟ آیا در نمونه متوجه اشتباهی شدید؟ اگر جواب شما بله باشد ، خریدار مطمئناً متوجه این مشکل خواهد شد. منبعی که محصول را خریداری می کنید و آن را در آمازون می فروشید باید به عنوان توزیع کننده مجاز شناخته شود. اگر آنها فقط چندین بار میان محصولات انتخاب شده دستی واسطه کرده و انتخاب کنند ، اسنادی که در مورد سازنده به آمازون تحویل می دهید عوامل شرکت را قانع نمی کنند. بنابراین ، شما باید از فروشنده (تهیه کننده) محصولات خود بخواهید تا نامه اصالت را که بر روی نامه نامه شرکت نوشته شده ، در اختیار شما قرار دهد. همچنین ، حتماً از آنها فاکتور تهیه کنید. اگر فروشنده نتواند تیم کنترل کیفیت محصول را ارائه دهد ، از آنها بخواهید فاکتور خود را تغییر دهند یا سازنده دیگری را برای تحویل محصولات خود پیدا کنند.
راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون
راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون

2- معیارهای عملکرد و بازخورد مشتری

اکنون ما به تجزیه و تحلیل کامل معیارهای کوتاه مدت و بلند مدت ، از جمله ادعاهای ODR ، A-Z-Z و بازپرداخت پرداخته ایم. هر کدام از اینها نشانه نارضایتی مشتری است. از خود بپرسید ، آیا بازخورد مشتری شما نشان از عدم رضایت از کیفیت محصول یا شرایط آن دارد؟ آیا تعداد سفارشات معیوب است یا احتمال مشتری برای لغو سفارش زیاد است؟ در اسرع وقت این موارد را شناسایی کرده و برای رفع آنها تلاش کنید. در غیر این صورت ، آمازون به شما اخطار می دهد یا تهدید می کند که حساب فروش خود را لغو کنید

دلایل بازگشت سفارشات را بررسی کنید

این به شما امکان می دهد تا عوامل موجود را که مشتری می تواند سفارش خود را بازگرداند ، به طور دقیق شناسایی کنید. در این حالت ، شما احتمالاً متوجه خواهید شد که در برخی زمینه ها مواردی از قبیل کیفیت محصول ، لیست دقیق مطالب ، حمل و نقل ، قیمت گذاری و غیره وجود داشته است.

راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون
راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون

پرچم های رمزگذاری شده ASIN را با دقت بررسی کنید

آمازون اغلب برخی از کدهای ASIN را نشان می دهد که خریداران بارها از آنها شکایت کرده اند ، یا محصولات آنها را بازگردانده اند و تجربه کلی خرید واقعاً برای خریدار ناخوشایند بوده است. بنابراین باید کدهای ASIN خود را به دقت بررسی کرده و دلایلی را که باعث شده آمازون انجام دهد ، شناسایی کنید. ممکن است لازم باشد لیست را به طور موقت غیرفعال کنید تا بدانید چرا بسیاری از خریداران کالاهایی را که از شما خریداری کرده اند باز می گردانند. شاید به این دلیل باشد که آنها از کیفیت محصول شما خوششان نمی آید یا کالای جدیدی را می خواهند ، اما جنسیت دریافتی آنها جدید به نظر نمی رسد. بنابراین عواملی را که فکر می کنید ممکن است منجر به شکایت مشتری شود ، شناسایی کنید. اگر الگوی خاصی در شکایات مشتری مشاهده می کنید ، حتماً مشکلی پیش آمده است. بنابراین سعی نکنید آن را نادیده بگیرید و دوباره آن را سفارش دهید بدون اینکه مشکل را برطرف کنید.

به بازخورد خریدار توجه کنید

در نظرات و نظرات خریدار چه چیزی را مشاهده می کنید؟ آیا موضوعاتی که آنها به طور کلی مطرح کرده اند یا برخی از ASIN ها با بازخورد منفی مشتری وجود دارد؟ چگونه می توانید این مشکلات را قبل از تعلیق حساب فروش خود حل کنید؟ در نظراتی که دریافت کردید آیا با پرونده ای مواجه شدید که خریدار محصول دیگری را از کالای سفارش داده دریافت کند؟ چه کاری می توانید انجام دهید تا این تعداد شکایت کاهش یابد و شانس خود را برای بررسی دستی حساب خود ، دریافت بازخورد منفی در آینده و غیرفعال کردن حساب خود کاهش دهید؟

راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون
راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون

3. رفتار ضد رقابتی

در ماه های اخیر ، آمازون ادعاهای بیشماری درباره سرقت لیست ، بررسی ها و شکایات مربوط به کلاهبرداری در مورد کیفیت محصول مطرح کرده است. بنابراین فروشندگان باید به روشهایی برای مقابله با این نوع خرابکاری ها فکر کنند. اگر کالای خود را از طریق یک مارک خصوصی بفروشید ، باید بدانید که عدم ثبت علامت تجاری خود باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد. اگر ری را می فروشید (به این معنی که از کارخانه محصولات خریداری می کنید و خود آنها را می فروشید) ، باید لیست خود را با دقت کنترل کنید تا دریابید که آیا این جزئیات تغییر می کند یا خیر. در برخی موارد ، ممکن است لازم باشد فروش خود را برای ایجاد این تغییرات متوقف کنید. هرگز این موارد را تنها نگذارید و انتظار نداشته باشید که فروشنده دیگری از لیست شما مراقبت کند.

نظرات جعلی

در مورد نظرات جعلی درباره محصول چه باید کرد؟ تقریباً هر لحظه ، ممکن است ناگهان نظرات منفی زیادی درباره محصول خود مشاهده کنید که حتی نمی دانید از کجا آمده اند. نکته بدتر این است که ممکن است رقیب شما بازخوردهای مثبتی زیادی ایجاد کند و آن را در صفحه خود قرار دهد تا وانمود کند که آنها را برای فریب مشتریان خود امضا کرده اید. بعضی اوقات گزارش شده است که تیم های سوءاستفاده از محصولات برای این نوع رفتار ، حساب های فروشنده خاصی را به حالت تعلیق درآورده اند ، اما آیا تیم می تواند تفاوت بین پاسخ های واقعی ثبت شده برای محصول شما و آنچه را که توسط رقیب هکر شما ثبت شده است ، درک کند؟ با این حال ، به عنوان یک فروشنده ، شما باید یاد بگیرید که چگونه نظرات جعلی را پاک کنید. اگر این نظرات طی 90 روز گذشته ارسال شده باشد ، می توان آنها را حذف کرد.

راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون
راه حلی برای شناسایی و رفع مشکلات با حساب فروش آمازون

چگونه به آمازون ثابت کنیم که شما یک فروشنده فعال هستید؟

• برای تنظیم مجدد کد ASIN محصول خود درخواست کنید

اگر آمازون امکان ثبت یکی از کدهای ASIN پرفروش شما را از بین برده است ، باید یک برنامه عمل مناسب تنظیم کنید. این طرح باید یک و نیم صفحه باشد و باید کلیه علل اصلی که منجر به کاهش شما و به تبع آن شکایات مشتری شده است را در نظر بگیرید. آمازون باید بداند چه کالاهایی خریداران را آزار می دهد و چرا. بعد از اینکه به طور واضح این دلایل را در نظر گرفتید ، وقت آن رسیده است که لیستی از راه حل ها تهیه کنید که می تواند به شما کمک کند. این راه حلها باید مستقیم و دقیق باشند و به جلوگیری از شکایت بیشتر در آینده کمک می کنند. اگر بتوانید آمازون را با این موارد متقاعد کنید ، آمازون نیز کد ثبت نام ASIN را برمی گرداند.

• به پیام های محصول با بررسی کیفیت محصول پاسخ دهید

حتی اگر قصد فروش محصول را ندارید ، باید به پیام های تیم کنترل کیفیت که لیست شما را به حالت تعلیق درآورده است ، پاسخ دهید. ممکن است اگر موجودی انبار آمازون را نداشته باشید ، لازم به نظر نرسد ، اما اگر بازرسان آمازون بعداً متوجه شوند که این پیام ها را بدون جواب می گذارند ، برای شما مشکل خواهد بود. اگر با آمازون تعطیل شوید ، آنها آن را بی تفاوتی و عدم توانایی شما برای حل مشکل (تجربه بد مشتری در خرید محصول شما) می دانند. شما باید به بازرسان آمازون اطلاع دهید که مشکل این محصول مربوط به خریداران است و شما نمی خواهید دوباره آن را بفروشید. در صورت لزوم ، شماره حذف سفارش را از FBA اعلام کنید. این نشان می دهد که شما به دستورات آمازون توجه می کنید.

با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله ، احتمال تعلیق حساب شما کاهش می یابد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه اخبار بازار کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا